The Haunting - Žák (2020) (epizoda)

Tak uvidíme co přinese další díl. Prozatím se mi ale nedaří najít si sympatie k postavám (snad jen hlavní Dan) nebo příběhu. Část odehrávající se ve škole mě přišla celkem nudná a zbytečná. Konečně se ale začíná (i když až ke konci) vracet atmosféra hororu a tajemna. Nemůžu si pomoct ale ten kluk Miles mě dost štve a trošičku to i kazí.

The Haunting - Staré sídlo (2020) (epizoda)

Zdá se mi že už z toho nedýchá tak silná atmosféra jako z jakéhokoliv dílu první série. Ale taky to není žádná hrůza (čehož jsem se podle některých ohlasů bál), stále to má nějaký tajemný nádech a doufám že se podaří (pro mě výbornou) první sérii alespoň napodobit.

Vivárium (2019)

Mám opravdu hoooodně otázek ale vlastně ani jednu odpověď. Od té doby co jsou v domě a pokusí se o únik, se potom už nic moc vlastně neděje. Možná je účel filmu ten, aby si člověk položil milion otázek. Pokud chcete pár mých, na které jsem nedostal odpověď (některé jen tuším) tak tady jich pár je. Kde se tam vzalo to místo? Jak to že je nikdo nehledal? Na jakém principu fungovalo to město/labyrint? Kdo tam dával ty krabice? Proč měli to dítě vychovávat zrovna oni? Co přesně bylo to dítě zač? Jak to že stárlo rychleji? Proč se chovalo jako retard křížený s Sheldonem? Proč se nepokusili o jeho výchovu když je to mohlo osvobodit? Proč se v ní najednou potom probudit mateřský instinkt? Proč pořád kopal tu díru? Proč při tancování ho ten malej shodit? Kde bral pořád ty necelé cigarety? Jak to že ten dům se opravil, ale jáma tam druhý den zůstala? Co byly ty znaky v televizi? Když sledovala již dospělého "něco jako syna" pod chodník, co to mělo jako být? Jaký má smysl že ho měli vychovat, aby nahradil starého realiťáka a takhle pořád dokola? A spousta dalších. Dávám jednu hvězdu za herecké výkony, které jsou fakt dobré, ale tenhle film který je jeden velký otazník to stejně nezachrání.

Byl by to hřích (2021) (seriál)

Minisérie která stojí za podívání. Dostanete různorodé charaktery (které samozřejmě mají jedno společné) a pokud vydržíte dokoukat alespoň 3 epizody, jsem si jistý že vás seriál chytne.

Byl by to hřích - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Stalo se nevyhnutelné. Výborná kamera při scénkách v nemocnici. Za mě to ale trošičku zkazila máma Ritchieho, která se najednou úplně změnila (z hodné na blbou svini co dělá občas nelogické kroky). V podstatě si to s manželem prohodila (ten se teď chová zase jako vzorný, milující a chápavý otec). Kromě chování mámy ale nemám jedinou výtku.

Smrtící nenávist 3 (2009)

Jako první musím ocenit že se jedná o (třetí) pokračování (na které si ani režisér původních filmů Takashi Shimizu netroufl) a né o další předělávku. Na začátku moc nepotěší milionkrát ohraná scéna vraždy Kayako, aby jsme viděli jak se nenávist zrodila. Film nepřináší nic nového a příběh se plácá na místě. Režisér (nebo scénárista?) je asi fanoušek Kruhu, protože tady vlasatá holka vylézá namísto televize z obrazu. Scénář má spousty nelogických chyb (například okolo sestry Kayako a obřadu který chce vykonat).

Byl by to hřích - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

V podstatě stejně jako předešlá epizoda, akorát teď se příběh stáčí zpět k postavě Ritchieho. Tady je ale drama vyvažováno lehkým humorem který je Ritchiemu vlastní. Konec byl možná moc takový že sází na náhodu (a hrdinství, pochybuju o tom že by Ritchie došel a zasáhl přesně v tento čas) ale v rámci příběhu a celkem dojemného přiznání to beru.

Byl by to hřích - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Výborně napsané a zahrané. Dramatičnost je úplně hmatatelná. Příběh nabírá pořádný a nevyhnutelný směr.

Džuon: Kuroi šódžo (2009)

Část okolo Fukie byla jako jediná mírně zajímavá. Tahle série je už téměř mrtvá.