Domek z karet - 5. kapitola (2013) (epizoda)

Ze začátku jsem si říkal, že tempo mírně zpomaluje, ale od poloviny se to opět vrací do původních kolejí. Praktiky a intriky se začínají projevovat a pomalu toho začíná být možná až moc. Snad se povede toho tolik ukočírovat.

Domek z karet - 4. kapitola (2013) (epizoda)

Hra se rozehrála a jsem dost zvědavý jaké budou další tahy. Závěr jsem sice čekal, ale i tak je skvěle napínavý svým způsobem (sice tušíte co se stane, ale záběr končí a to co právě čekáte tam již není).

Domek z karet - 3. kapitola (2013) (epizoda)

Promlouvání k divákům funguje čím dál lépe a je skvělou třešničkou na dortu. Jsme svědky skvělé ukázky jak si poradit s problémem z minulosti který se promítl do přítomnosti.

Domek z karet - 2. kapitola (2013) (epizoda)

Konečně začíná první uvažování kam pak asi bude soupeř činit tahy. I když je tam několik náhod, v rámci příběhu to beru.

Domek z karet - 1. kapitola (2013) (epizoda)

Hra teprve začíná. Jsme na začátku kdy se teprve rozestavují šachy na šachovnici. Výborný scénář a herecké výkony. Promlouvání je zajímavé zpestření. Fincher prostě umí.

Čelisti 2 (1978)

Druhý díl si nedokázal udržet laťku a máme tady spousty přešlapů (opakující se chyby z předešlého dílu jako třeba popírání starosty že jde o žraloka). Víc jak polovinu filmu převážně sledujeme partu mladých lidí jak si chtějí užívat na vodě. Jejich herecké výkony jsou otřesné. S příběhem si nikdo taky moc hlavu nelámal a dějí se (nezáměrně) úsměvné, nelogické věci (najetí lodi do útesu po napadení, nevysvětlení nepovolání přeživšího z předešlého dílu na pomoc).

Kvílení vlkodlaků V (1989)

Po úvodu jsem doufal že se přesuneme v čase do minulosti a budeme mít vlkodlaky (nebo alespoň jednoho vlkodlaka) proti rytířům (což by mohlo mít potenciál na slušný akční horor buď ve stylu Underworld nebo Van Helsing). Bohužel se tak nestalo. Herci hrají jako by je to ani nebavilo. Ve spoustě situacích jednají postavy naprosto iracionálně (snad jakákoliv scénka v tunelu(bludišti). Celkově nedopilovaný scénář. Jediné co za něco stálo bylo celkem zajímavé prostředí, jinak je to ale slabý snímek.

Čelisti (1975)

Klasický nádech starých dobrých hororů. Zpracovaný jako realistické pojetí, což má určité výhody (s příběhem se lépe ztotožní, působí to jako podle skutečné události) ale i nevýhody (určitá předvídatelnost, jsou vytyčené hranice uvěřitelnosti vůči realitě). Spielberg má svůj styl a pokud na nějakém filmu pracuje, ať už jako režisér nebo producent nebo jakkoliv jinak (Goonies, Poltergeist, Transformers,...) jde to prostě poznat (zkrátka jedinečný rukopis). To je vidět už i zde v tomto snímku. Druhá polovina snímku je pěkně napínavá a i děsivá (alespoň pro mě celkem ano, jelikož mám strach snad jen z jedné věci->žraloků).

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Hned od začátku jde poznat vyšší rozpočet. Scénky s rukou pobaví. Úplně vše je zde povýšeno na vyšší level oproti předchozímu dílu. Tommy Wirkola je norský Neil Marshall (Pád do tmy), případně Sam Raimi (jako na začátcích jejich  kariéry). Toho hodného zombíka mi bylo líto, ale účel plnil. Doufám že se dočkáme v budoucnu nějaké další bitvy protože tato stála za to (vojenský doktor byl fakt super). Na závěr bych snad už jen dodal že láska je prostě láska a je věčná (+ doufám v podobná díla).

Mrtvý sníh (2009)

Takové (Norské) Evil Dead na sněhu. Prví polovinu se toho moc nestane (a když už se děje, tak jsou obávaní zombíci skrytí). Téměř přesně v polovině se to ale rozsekne a začínají pomalu lítat useknuté ruce, vnitřnosti a litry krve (a zmobíci se začínají postupně ukazovat). Podle mě by prospěl rychlejší rozjezd.