Nenávist (2002)

Atmosféra je slušná. Děj se nijak nevleče. Za mě asi o něco lepší než původní film.

Džuon 2 (2000)

Rekapitulace by nevadila, kdyby byla rychlá. Tady se bohužel znova na začátku vypráví příběh který známe a ztrácíme tak nějakých 20 minut. Potom jsem si konečně myslel že další část bude příběh rozvíjet, ale pletl jsem se, opět další příběh z prvního dílu (chvilku jsem si myslel že se jedná o první díl, akorát příběhově v jiném pořadí). První nová část která se objeví po víc jak půlhodině navazuje tam kde skončil první díl. Neukazuje nic moc děsivého a spíše se snaží hrát na atmosféru, která za mě tolik nefunguje. Zbytek filmu na tom není o moc lépe. Atmosféra, hororovost, zpracování jednotlivých částí, příběhy, téměř všechno o jeden stupeň níž než první díl.

Džuon (2000)

Prvně jsem si myslel že to je natočeno jako povídkový horor (proto jsem se rozhodl hodnotit jednotlivé části). Až u čtvrté části to začalo pořádně navazovat a začalo to opět působit jako ucelený film. První část taková seznamovací a moc hororově laděná není. 2*. Zato druhá část už něco menšího předvedla. Půdy jsou děsivé už sami o sobě. 3*. Třetí část se vydala zase o malinko výš. Sice cením že se nebáli ukázat víc, ale myslím že kdyby byl dokonalejší make-up zabralo by to lépe. Bohužel to zde kazí kočičí zvuky které jsou spíše úsměvné (stejně jako u první části). 3*. Čtvrtá část celkem dobrá. Slušně natočená. 4*. Pátá část pokračuje ve vyprávění první a pěkně dokresluje atmosféru. Opět ale škoda že není lepší make-up. 4*. Šestá a poslední část je zajímavá a má i celkem atmosféru. 3*. Celkově se jedná o klasický Japonský horor. Dají se najít dobré scénky, ale většinou převažuje průměrnost (Japonské filmy jsou vesměs klidnějšího vyprávění na rozdíl od filmů z USA, za což ale můžou kulturní rozdíly). Jsem celkem zvědavý na pokračování, které doufám bude přímo navazovat (kvůli otevřenému konci), ponese se v podobném duchu vyprávění (na části) a přinese minimálně stejný počet duchů/démonů.

Zámek hrůzy (1999)

Zajímavý výběr herců. Někteří mi sedli pěkně (Zeta-Jones, Taylor) někteří moc ne (Neeson, Wilson). Zpracováním mi to nepřišlo úplně jako horor, režisér asi nevěděl co přesně chce točit (fantasy s prvky hororu?). Ačkoli má tento snímek dost podobný počáteční námět, příběhově jde nakonec trochu jinam než původní snímek (mít vlastní příběh je sice fajn, ale tady se scénárista netrefil). Výsledek je takový nezáživný, nijaký film který zdánlivě připomíná The Haunting, pomalu se rozpadající pod rukama scénáristy a režiséra.

Strašení (1963)

Podobný jako Dům hrůzy z roku 1959, akorát toto je o něco živější. Nechápu proč se neustále popichují navzájem (samozřejmě je to tím domem, ale i tak). Pár zajímavých scének se najde, ale stejně jako u Domu hrůzy i zde jde vidět zestárnutí snímku, tady však o něco méně. Další plus je celkem dobře zvládnutá režie a výběr herců.

Padesát odstínů černé (2016)

Jsou lepší parodie, ale taky horší. Bohužel zde připadá na jeden dobrý vtip (případně dobrou scénku) deset trapných. Ale nebudu zakrývat to, že jsem se párkrát docela pobavil a pousmál nad vynalézavostí filmu.

Nepřítel státu (1998)

Další známý film který se mi dlouho vyhýbal. Spousta známých herců potěší. Je neuvěřitelné jak se dá někomu zničit život a vláčet bahnem i když vlastně za nic nemůže a nemá o ničem tušení. Prvních 30 minut je takové klasické seznámení s postavami a až tak moc to pro mě zajímavé nebylo, ale potom se rozjela spirála neustálého útěku a následného vyřizování účtů které bavili až do úplného konce. Bezchybný scénář spolu s bezchybnou režií a hlavními herci podávající skvělé výkony.

Ztracení chlapci: Žízeň (2010)

Plus za větší provázanost s prvním dílem. Bohužel tím plusy skoro končí. Akční scénky nezáživné. Scénář jednoduchý. (Corey když se neustále tváří jako drsňák podává podobný výkon jako Vin Diesel v Rychle a zběsile, což mě dost štve). Pomohlo by kdyby se film nebral tak vážně a byl vyvážený (chtěným) humorem, protože takhle působí trochu směšně to, jak se bere vážně. Pro mě ale zajímavější a o něco lepší než druhý díl.

Ztracení chlapci: Upíří kmen (2008)

Začátek se snaží tvářit děsně cool. Bohužel to začíná v podstatě stejně jako první díl (stěhování). Nezajímavé, nesympatické postavy bavící se o nezajímavých věcech (serfování). Šedý (nebo šedomodrý?) obraz je špatně koukatelný. Snad jediná výhoda oproti prvnímu dílu je to, že film působí jako celek (a efekty taky nejsou nejhorší). Všechno ostatní je ale špatný a horší než první díl.