• Krátkometrážní

Hugo a jeho velký objev (2011)

Krásná rodinná podívaná s dokonalou kamerou, úchvatnými mechanickými záběry a skvěle zahranou hlavní rolí. Nicméně jsem po skončení neměl ten mrazivý pocit z dokonalého filmu. Prostě jak říkám je to hezké, ale něco podstatného mi tam chybělo (nevím jestli to byla přímočarost či něco jiného, ale něco mi tam prostě nehrálo). silných 85%.

Rumový deník (2011)

Tohle mě opravdu zklamalo... Pořád jsem čekal kdy se to rozjede a od půlky jsem již jen trpěl a každou chvílí koukal za jak dlouho to konečně skončí. Dokonce i konec je blbej a kdyby se zfilmoval psaný projev na konci, tak by to bylo mnohem zajímavější. Dvě hvězdy za čtyři scény u kterých jsem se opravdu zasmál a za větu "My whitch doctor. She's hermafrodit." :D a za Giovanni Ribisiho, který ztvárnil totálně zfetovanou osobu tak věrohodně, že bych uvěřil i tomu, že po natáčení se šel léčit do odvikačky ;) 35%.

Den před krizí (2011)

Skvěle vystižený počátečný a dalo by se říci zásadní krok k finanční krizi roku 2008. Řekl bych, že těm co toho o krizi moc neví to dá dokonalý pohled na celou katastrofu a proč se to vlastně stalo (mimochodem zamyslete se - podotýkám hluboce, ne povrchně - sami nad jednotlivými rozhodnutími, jak byste reagovali vy, kdyby jste se ocitly v jejich kůži). Ale abych se vrátil k hodnocení filmu, tak jak jsem již řekl. Režie i scénář skvělý a o hercích nemá asi smysl mluvit, jelikož si ani nedokážu představit, že by takhle "silná" herecká skupina mohla zklamat. 95%.

Coco Chanel (2009)

Tak tohle ale vážně ne. Nevím do jaké míry se film drží reálií, ale pokud takováhle Coco opravdu byla, tak bych ten film ani nenatáčel. Někoho tak arogantního v tehdejší době, kdy se jí dostalo v jejím postavením tak neuvěřitelné šance, jsem neviděl. Plus z Tautou dokázali udělat opravdu nehezkou osobu (narozdíl třeba od Amélie), takže by se dalo říci, že ani hezká nebyla (a pokud přičtu i chování tak ta by letěla hned). Takže abych to shrnul: Natočený je to asi dobře, herecky to taky není špatný, ale film vás znechutí natolik, že prostě více než-li dvě hvězdy tomu ani dát nemohu a ke konci jsem se už i nudil..... 35%.

Pařba v Bangkoku (2011)

Ačkoliv je to v podstatě naprosto to samý jako první díl, jen se to odehrává v Bangkoku a hledaj někoho jiného, tak jsem se skvěle bavil. Opět hledání ztraceného člena zkrze odhalování neuvěřitelných věcí minulé noci, na které byste za střízliva ani nepomysleli (na některé ani v opilém stavu :D ), proložené hláškama a "demencí", kterým se rozhodně zasmějete. 80%.

Jeden den (2011)

Skvělá odreágovačka ;) Anne i Jim byly skvělí a nebýt téměř konce, tak by to bylo ještě lepší. Ale co s tím naděláte když je to psaný podle knihy.... Nicméně až se vyskytne čas, tak si to rozhodně i přečtu! 85%.

Elitní zabijáci (2011)

Nevim proč tak malý hodnocení. To, že film bude trochu přitaženej za vlasy bylo jasné již se zveřejněním Stathama do hlavní role, jelikož ten nehraje v ničem s přiměřenou akcí. Jede buď naplno nebo nic... Přesně tohle jsem čekal (pořádná dávka akce, rvačky a přestřelky každou chvíli, brilantní herecké výkony a hlavně žádný stereotyp a nesmyslné jednání postav) a jsem nadmíru rád za to, jak je to natočený ;) 95%.

Umělec (2011)

Tak tohle byla opravdu nádhera. Dlouho jsem uvažoval zda se mám na to kouknout nebo ne. Černobílé filmy nemám moc rád a ještě když to měl být němý film. Nicméně celosvětové úspěchy se tomu odepřít nedají, tak jsem se do toho pustil. Výsledkem jsou neuvěřitelné herecké výkony (a to i výkony psa ;) ), kdy si užíváte každou vteřinu filmu a i beze slov naprosto přesně víte o co jde. Nevim ani přesně co bych ještě napsal, snad jen ať se na to kouknete a dáte tomu šanci, jelikož si jí to zaslouží ;) 98%.

Moneyball (2011)

Sice jsem byl první polovinu docela dost mino, jak jsem nestíhal koho vyměňujou za koho a s kým ty hráče vymněňujou a vzhledem k tomu, že o baseballu toho vim opravdu velice málo, tak jsem se občas naprosto ztrácel. Nicméně i přes tyto nedostatky jsem měl na konci ten krásný mravenčivý pocit z krásného filmu. Je úžasný, že stále se najde někdo, kdo to nehraje pro peníze, ale pro pro pocit, že jste v tom co děláte dobří a ostatní vás za to uznávají. 85%.