• Krátkometrážní

Resident Evil: Odveta (2012)

Popravdě jsem čekal tedy víc. Akce je sice plno a Jovovich opět rozjela svůj combo style na plný pecky, ale je to na mě moc přímočarý a některé věci jsou opravdu nepochopitelné. Nicméně není to tak hrozný jak druhý a čtvrtý díl a zároveň to nedosahuje kvalit prvního a třetího dílu (a ještě k tomu chybí scéna z traileru, která se mi opravdu zamlouvala....), takže zlatá střední cesta je mou volbou ;) 50%

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Na můj vkus se hrozně táhl začátek, ale to je tak vše co bych tomu mohl vytknout. Frankenstein byl můj první přímý přenos z divadla do kina a bylo to.... famózní. Zpracování je velkolepý a úchvatný, plus skvělá hudba od Underworld. Nicméně tohle všechno bledne při srovnání s hereckými výkony hlavních herců. Boyle z obou (a hlavně z Cumberbatcha) vymáčkl naprosto všechno co v nich je a snad i to co v nich není. Nevím jak bych to popsal, tohle se prostě musí vidět abyste to pochopili. 98%!!!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

I přes osobní odpor ke Craigovi dávám za plnej počet, jelikož dějově i herecky je to skvěle zvládnuté... Jen bych možná čekal trochu více prozíravosti při odhalení vraha. Tedy pohrát si s tím trochu více a stanovit vrahem někoho jiného, ale když je to dle knižní předlohy, tak co se dá hold dělat... 95%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Geniální!! To je to přesný slovo, které vyjadřuje celý film... Nevěřil jsem, že může být něco ještě více akčnějšího a prosáklejšího testosteronem než-li byla jednička, ale opak je pravdou. Dvojka nabízí akci hned od začátku a plno vtipných narážek na akční filmy (hlavně v podání Schwarzenegera) a samostatných hlášek (např. "Rest in pieces" :D ). A zcela doporučuji vidět film v kině, jelikož jedině tam si ho dokážete užít naplno ;) 100%

Psychoville (2009) (seriál)

Skvělý černý humor zabalený do jemného oparu hororu. Seriál střídá hororové prvky s vtipnými hláškami, naprostými absurditami, či nedorozumněními a vše je vměstnáno do promyšleného příběhu, který odhalí všechny karty až v posledním díle každé série. 95%

Total Recall (2012)

Je to něco mezi Total Recall (1990), Terminátor, Já, robot a Minority Report. A to vše ve velice špatné slátanině. Z Recallu to má jen název a že hlavní hrdina je dvojitý agent (abych nezapomněl, tak tříprsou prostituku to má taky) a Beckinsale tam zastupuje asi potomka T1000 z Terminátora. To celé dokopává ke dnu blbá dějová linie, výkony herců jsou nevýrazné a občasná stupidita dosahující nejvyššího bodu (Jak se můžou udržet, natož pak lézt po něčem, co dle mých výpočtů padá 44 985 km/h, nebo snažit se někoho oživit tím, že mu potřásáte hlavou a říkáte Wake up, tak to mi už hlava opravdu nebere). Jediný co opravdu stojí za zmínku jsou efekty a prostředí budoucnosti, na tom si vyhráli a vypadá to opravdu krásně, ale hezký cover bohužel nemůže zachránit zbytek filmu :( 30%

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Chce si to dávat občasné přestávky mezi dílama, jelikož se vtipy opakují, ale vždy jde o něco trochu jiného a ačkoliv víte co bude následovat tak vás to neomrzí. Za zmínku stojí i hlody vypravěče, nad kterými zůstává mozek stát :D Prostě nechte mozek spát a užívejte si kraviny až nevkusných vtipů, které dohromady tvoří mistrovské dílo ;) 95%

Temný rytíř povstal (2012)

Skvělá podívaná!!! Spousty efektů a více než-li důstojné zakončení Nolanovi trilogie. Pokud jste schopni přijmout fakt, že je to dle komiksu, takže kraviny typu Hathaway s mega podpatkama utíká a skope všechny bez jakéhokoliv problému se musí přejít s nadhledem, tak se na tohle prostě podívat musíte ;) 100%!!

Movie: The Movie (2012)

Dle mého názoru vydařený fake trailer parodizující spousty jiných filmů s hvězdným opsazení a Damon jakožto hrozen, který bude vystřižen je prostě dokonalej :D

Hunger Games (2012)

Knihu jsem nečetl a proto hodnotím tak jak hodnotím ;) Až na dvě věci které jsem nepochopil zde všechno sedí a ladí tak jak má. Mladí herci zvládli své role opravdu bravůrně, nemám jim co vytknout. Děj je svyžný a bez hluchých míst, ikdyž má přes dvě hodiny. Scénář i režie jsou na tom stejně jako herci, prostě krásná podívaná až na těch pár věcí, co nejsou vysvětleny... 93%