• Krátkometrážní

Coriolanus (2011)

Zajímavý námět a ze začátku bylo asi těžké odhadnout zda to bude dobré nebo propadák. Nakonec se z toho vyklubalo to druhé. Coriolanus zasazený do dnešní doby prostě nefunguje. Režijní debut Fiennese opravdu nevyšel, je zde moc hluchých míst, občas herci neví co mají přesně hrát a veršovaná stará angličtina to celé jen zhoršuje, jelikož tam prostě vůbec nesedí. Na vzdory tomu všemu to přeci jen má nějaký děj a podobnost s originálem od Shakespeara tam najdete, proto 40%.

Jump street 21 (2012)

Skvělá komedie! Spousta nezapomenutelných hlášek a scén, u kterých se budete válet smíchy. Filmy s Jonah Hillem zrovna moc nemusím, ale tohle je opravdu bomba. Film je zkrátka narván hloupostí, nesmyslností, akcí a ani k tomu není potřeba super modelek a modelů, jelikož scénáristicky i režině je to bravůrně zvládnuté a z filmu to tak dělá neuvěřitelnou podívanou, u které se zasměje i ten největší suchar. 98%

Havran (2012)

Krásně zpracovaný na styl Sedm v pojetí 19. století. V průběhu filmu Vás napadá pár potenciálních padouchů, ale závěr trochu zklame. Ještě by se dala vytknout přímočarost děje, ale to je tak vše. 80%.

Abraham Lincoln vs. Zombies (2012) odpad!

Kdyby to byl studentský film, tak by se to ještě dalo překousnout, ale takhle opravdu ne. Je to hodina a půl nudy, nehereckých výkonů, většinou bez hudby, naprosté nelogičnosti (ještě by se dalo pochopit, že je zombie nevidí a neslyší, ale to že "agenti" nevidí a neslyší zombie, to už je moc.... a takových věcí je tam spousty) a hodně špatného scénáře i režie.... NEJHORŠÍ FILM LETOŠNÍHO ROKU 5%

Projekt X (2012)

Tak takovouhle pařbu / party / oslavu narozenin by chtěl mít zaručně každej ;) Děje a intelektu to moc nepobralo (ostatně kdo očekával inteligenci od tohoto filmu, ten jí také moc nepobral), ale prostě bavíte se a čím víc se to "sere" tím více zábavi je..... nějak mi docházejí slova, prostě kdo čeká něco fundovaného a ne amatérské záběry účastníků mega akce, ať se na to nekouká!!! PS: Kdo tvrdí, že pořádá podobné party, nechť mě pozve, jinak kecá :D

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Krásný film. Jádro scénáře je sice trochu omšelé, ale je to rozvedeno tak, že ve výsledku jste podobný film ještě neviděli ;) Jediné co kazí příjemný filmový zážitek jsou zdlouhavé scény, které by se mohli úplně vyhodit, nebo alespoň zkrátit. 75%

Cesta do pravěku (1955)

Už je to pěkná doba co jsem to naposledy viděl, ale vím, že mě to bavilo a to i přes to, že staré filmy neumsím. Pro kluka je to jak splněný sen, vydat se s partou kamarádů do pravěku a objevovat zde prehistorická zvířata a kostry.....

Žena v černém (2012)

Tohle mě opravdu potěšilo. Film je založenej hlavně na lekačkách a spousta se dá předvídat, za což jsem byl šťastnej, jelikož nemusím padat ze židle při každé scéně. Radcliffe dokázal, že ty léta strávené nad Potterem a následné angažmá v divadle (a to i na Broadwayi) mu opravdu pomohlo stát se plnohodnotným hercem. Film je sice trochu přímočarý a ne úplně dobře vysvětlený, ale mě se líbil.... a ten konec je opravdu geniální ;) 95%.

Temné stíny (2012)

Tohle mě hodně zklamalo. Čekal jsem něco pořádného, po sklizené záporné kritice na Alenku v říši divů. Trailer mě nabudil na slušnou Burtonovu komedii a místo toho se mi dostalo něčeho, co je místy nemastné a neslané a hraničí to s pohádkovým žánrem. Herci, ačkoliv se snažili, tak jim role asi moc nesedli (hlavně Helen Bonham Carter byla pro mě velkým sklamáním). Nicméně prostředí je stále čistě "Burtonovské" a hudba je taky vydařená. V konečném výsledku se jedná o průměr, ale pro mě osobně jde o velké zklamání 55%.

Avengers (2012)

Byl jsem naprosto unešenej. Whedonovi (ačkoliv jsem mu moc nevěřil) se to opravdu povedlo. Nechybí tomu vtip, akce, vizuální efekty, skvělí herci, vydařený scénář a již zmíněná dobrá režie. Doporučuji všem si na to zajít na 3D, jelikož je to u mě první film, u kterého to má opravdu smysl se na něj kouknout ve 3D. No prostě tomu nemám co vytknout a nemůžu hodnotit jinak než-li 100%!!