Dobrej policajt (2012) (seriál)

V klidu by to mohl být sidekick prequel Luthera, vlastně ani nechápu proč není. Totální pecka všech pecek. Přesně takhle jsem byl ze začátku nadšen z Luthera a Sherlocka. Ten liverpoolský feeling je prostě boží. Warren Brown odvádí špičkovou hereckou práci. Myslím, že to hodně sedne lidem, kteří přes počáteční nadšení moc nemuseli pozdější díly Luthera. Zkrátka naprosto neskutečná věc. Lepší vývoj postavy nepamatuju. Jestli někdo vyzdvihuje vývoj Waltera Whitea, tak tady se posere. A nějakej dark passenger se může jít taky klouzat, tohle je věc! Seriál nebyl obnoven pro další sezony díky podobnostem s jedním případem z reálu. Je to škoda, ale nemužu se zbavit dojmu, že to tomu pomáhá, špičkoidní jednohubka.

Princ a pruďas (2011)

Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les. Tam McBride božsky hláškuje a Portmanka chodí nahoře bez. Tam ptáci skáčou z poklopců, a kozy z blůzek ven. Tam hulí se a chlastá, co hrdlo ráčí jen. Když utnou vtípky divoké a odmyslíte si většinu cameo hvězd, pořád zatraceně dobré fantasy, to jakžtakž jest. 8/10

Absolvent (1967)

Jedno z nej neakčních filmových finále, co jsem kdy zažil a pro mne přelomový film u kterého jsem si uvědomil, že film abych si ho užil, nemusí mít kozy, světelný meče a rockenroll.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Jeden z nej romcomů za poslední dobu a Gosling v nejzábavnější roly od Zápisníku jedné lásky. Emmě tam jela huba jako kulomet. Carell byl správně trhlý a Julianne Moore to pořád seklo i v padesátce a vcelku ustála i nejcivilnější roli z hlavního hereckého obsazení. Bavil mne Bacon v roli "záporáka", ten chlap to tam pořád má, tím myslím charisma nebo koule, vyberte si.

Amazing Spider-Man (2012) odpad!

Musím hodnotit odpadem, jelikož je film nekompletní, špatně sestříhaný a v klíčových momentech hraje na náhody viz. jeřábníci, to byl čistý scénáristický amaterismus.Ale je to škoda, některé věci před filmem vypadali slibně včetně Spíďova originu a toho, že je to daleko větší hajzlík, než z Raimiho filmů. Nejlepším Spidermanem tak nadále zůstává Raimiho dvojka následovaná špičkovým animovaným seriálem, který jsem hltal na Supermaxu. btw ten film má jednoznačně skrytou souvislost s Pí a jeho život, uhodnete jakou? :-)

Lovec jelenů (1978)

Zahraje si někdo ruskou ruletu? Napište mi do zpráv a určitě se domluvíme. Červený šátky mám, vietnamce seženu. Kolt si půjčíme od Jamese Franca. Praha a okolí. 9/10

Melodie mého srdce (2007)

Parádní kýč. Je to americký, je to uslzený, ale tak moc kouzelný. Vůbec se tomu nebojím napálit tak 8/10. Vypíchnul bych mimo očí Keri Russell a Robina Williamse. 8/10

Sunset Boulevard (1950)

Jsem unešen. Pověsti nelhaly. :-) Takhle krásný a poctivý kus filmového řemesla se jentak nevidí. :-) Nehodnotitelné. Moc mne to uhranulo. A ta remasterovaná kvalita na vysoký úrovni. Vůbec z toho nebylo poznat stáří a čekal jsem kdy se tam objeví černobílý George Clooney. Myslím že to tam dávají ještě dnes. Tak rozhodně doporučuji. :-)

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Je to pohádková americká limonádička, ale moc kouzelná. Má to hrozně fajn obsazení v sympatický ústřední dvojici Joel Edgerton a Jennifer Garner s mrakem zajímavých herců ve vedlejších postavách. Je to film typu August Rush. 8/10

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Chtěl bych všem doporučit tenhle velice příjemný film. Hodně milé dílko, na mne zapůsobilo daleko více, než Perks of beeing a Wallflower. Aubrey Plaza je tam neskutečně cute. Pro fandy Troopers je tam pár milých pomrknutí. Jako celek to funguje dokonale i pro lidi, kteří nemají nakoukány filmy na které jsou tam narážky, přítelkyně si to užila ještě snad více, než já. Ocenil bych i velice solidní kameru ten pidi rozpočet. Za mě hodně solidních 8/10 a obrovské překvapení.