• Krátkometrážní

Daredevil (2003)

Daredevil nie je zlý film, pozerať sa dá, ale je filmom priemerným. To by možno ani nevadilo, ak by sa nejednalo o adaptáciu komiksu. Všeobecne mám filmy podľa komiksov rad, ale Daredevil ma sklamal. Myslím, že potenciál komiksovej predlohy je takmer nevyužitý a Daredevil skončil len ako akčný popcorn. Jediná jedna vec, kvôli ktorej som tento film videl už viackrát (a pravdepodobne si ho ešte párkrát pozriem) je Colin Farrell. Jeho Bullseye je dokonale charizmatický (podla mňa sa jedná o Farrellovu životnú rolu), až by si človek želal, aby na miesto Daredevila pozeral film Bullseye. Priemerný popcornovy film, ktorý sa dá pozrieť vo chvíli keď sa nudíte a nemáte potrebu zapnúť mozog.

Amarcord (1973)

Konečne Fellini, po akom som túžil. Darmošľapi boli dobrí, Sladký život ma sklamal, ale Amarcord je úplne úžasný. Nádherne vykreslený život malého mestečka, nechýba tu taliansky temperament a hlavne tu nechýba humor. Povedal by som, že som sa naposledy takto často a z chuti smial naposledy, keď som pozeral prvýkrát Zoolandera (asi pred 2 rokmi). Humor v Amarcorde je snáď nesmrteľný a samotne dielo asi tiež. Konečne splnil Fellini moje očakávania a dúfam, že ďalšie jeho filmy si vychutnám aspoň tak ako Amarcord.

Casino Royale (2006)

Som uchvátený. Casino Royale je skutočne iná ako ostatné Bondovky. Konečne je reálna a neobsahuje žiadne nevykonateľné veci (spomeňte si na Pierca Brosnana skáčuceho do rútiaceho sa lietadla v Zlatom oku, ktoré mimochodom režíroval ten istý režisér ako Casino Royale), Bond je rovnako zraniteľný človek ako všetci ostatní. Proti Danielovi Craigovi som nemal absolútne nič, ale predsa ma prekvapil a môj doterajší najobľúbenejší Bond, Pierce Brosnan, sa už musí uspokojiť s 2. miestom. Film ma úplne vtiahol do deja (nikdy by som nepovedal, že poker môže byť tak napínavý) a jediná vec, ktorú mu môžem vytknúť je romantická pasáž, ktorá čiastočne narušovala tempo filmu (našťastie to bolo až v poslednej tretine). 4,5x*.

Sladký život (1960)

Ešte pri žiadnom filme som neodpočítaval minúty do konca, ale Sladký život bol pre mňa neuveriteľne nezáživný. Po hodine som už dúfal, že sa to bude pomaly končiť, ale konca som sa tak skoro nedočkal. Musel som sa veľmi snažiť, aby som nezaspal, hoci som sem-tam na zopár sekúnd zadriemkal. Bol tu pekne vykreslený život smotánky a playboyov, pobavili ma paparazzovia, vždy keď sa objavili, a potešilo ma aj cameo Lexa Barkera. Celkovo film hodnotím ako priemerný, lebo až na zopár svetlých momentov mi cely film pripadal príliš nudný. Takže by som mal dať 3x*, ale... Po tom, čo som si tu (CSFD) precital rôzne komentáre mi pripadá Sladký život o niečo lepší, ako som si povodne myslel, takže dávam namiesto troch štyri hviezdičky.

Darmošlapové (1953)

Pekne vykreslený život flákačov, ktorí nič nerobia, len sa zabávajú a priživujú na iných. Všetci majú veľké plány, ale nakoniec z nich nič nie je, lebo všetci sú obyčajní lenivci. Celkom svižné, miestami dosť zábavné. Film, ktorý nestratil nič zo svojho pôvodného lesku.

První rytíř (1995)

Nič nové pod slnkom. Romanticky veľkofilm z dôb kráľa Artuša, o kráľovi Artušovi pre milovníkov kráľa Artuša a romantiky. Pozerať sa to dalo, ale zdalo sa mi to pridlhé a myslím, že mi to stačilo vidieť raz. Priemer = 3x*.

Co ta holka chce (2003)

Úplne priemerná a ničím nevýnimočná "rozprávka o Popoluške". Nemám čo dodať.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Klasická Astérixovka a nutno dodať, že jedna z tých najlepších. Astérixovkám dať menej ako 3x* nemôžem, veď som predsa fanúšik (komiksom sa naozaj kreslene filmy nevyrovnajú, ale aj tak si myslím, že sú skvelé). A ako som už spomenul Astérix a prekvapenie pre Cézara je jedna z tých najlepších, takže dávam hviezdičiek štyri.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Od pokračovania môjho obľúbeného animáku som toho veľa nečakal, myslel som si, že to bude klasická druhá časť, ale to som sa sakramentsky mýlil. Toy Story 2 je takmer tak dobrý film ako Toy Story. Chlapi z Pixaru si zaslúžia naozaj pochvalu, že nesklamali a dokázali vytvoriť pokračovanie, ktoré nezahanbí meno svojho predchodcu. Davam 5x*, ale ak vezmem do úvahy, že som jednotke, ktorá bola o chĺpok lepšia, dal tiež 5x*, tak musím dodať, že tých 5 hviezdičiek znamená 4,9x*. :)

Muži v bílém (1998) (TV film) odpad!

Totálny odpad. Pamätám si, že pred niekoľkými rokmi som kvôli tomuto nechcel ísť pozrieť starých rodičov... Trpko som to oľutoval. A to som bol ešte vo veku, keď sa vám "komédie" ako Men In White ešte môžu páčiť. Teraz som už nemal odvahu na to, aby som si to pozrel celé, ale scény, ktoré som sa rozhodol pretrpieť aby som sem mohol napísať svoj komentár ma naozaj znechutili a nepochopím, ako sa mohlo niečo takéto (neodvážim sa to nazvať filmom) dostať na svetlo sveta. Dávam svoje zatiaľ jediné (dúfam, že nebude žiadne ďalšie; takéto niečo už nechcem nikdy vidieť) hodnotenie ODPAD!, lebo si to Men In White oprávnene zaslúži.