• Krátkometrážní

Láska přes internet (1998)

Romantické filmy v láske veľmi nemám, ale tento mi pripadá... iný. Videl som ho už 3x a ešte stále som nemal problém dopozerať ho. Mam z neho nejaký čudný pocit, ale predsa len musím skonštatovať, že nie je vôbec zlý.

Shrek (2001)

Geniálny animák, ktorý by som bol schopný pozerať každý deň. Mam taký pocit, že Shrek je určený najmä dospelému publiku, deti sa pobavia tiež, ale nie sú tí, ktorým je tento film určený (narozdiel od 99% ostatných animákov). Shrek má proste všetko - originálny príbeh, grády :) a hlavne humor, ktorý pobaví aj na desiaty raz.

Doba ledová (2002)

Opäť ďalší animák, ktorý sa ale radi medzi tie lepšie. Deti sa zabavia výborne, rodičia menej, ale predsa. Sid a Scrat sú užasní a scéna pretekov v ľadovej jaskyni tiež. Sem tam to ale stratilo rytmus a stalo sa dosť predvídateľným, takže 4x*.

Santa Claus 2 (2002)

Jednotku mám nesmierne rád, ale žiaľ toto pokračovanie je presne tým, čím zvyknú pokračovania byť. Čaro, prvého dielu je fuč a zostáva len priemerný vianočný film, ktorých sú desiatky (ak nie stovky). Tretí diel som ešte nevidel, ale ani po tom netúžim. Ak by klesol oproti dvojke tak, ako klesla dvojka oproti jednotke, tak radšej sa budem tváriť, že pokračovanie bolo len jedno...

Santa Claus (1994)

Toto je moja vianočna srdcovka. Možno to nie je dobrý film, možno je to film len priemerný, ale mne je to fuk. Pozriem si ho každé Vianoce a nikdy nestratí svoje čaro. Dal by som 5x*, ale to by som bol asi naozaj príliš zaslepený :)

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Film, ktorý začal éru animovaných filmov a latku nastavil sakramentsky vysoko. Musím tiež pochváliť slovenský dabing, ktorý je zvládnutý dokonale a je asi najlepším slovenským dabingom všetkých čias. A ešte mi nedá nedodať: "Do nekonečna a ešte ďalej!"

Ta zatracená kočka (1997)

Prvá polhodina je OK. Zaujal ma celkom vtipne vykreslený život v malom mestečku. Potom sa však objavil Doug E. Doug (černošský herec, ktorý sa zrejme snaží preraziť ako komediant) a cely film sa zmenil na trápnu komédiu. A finále bolo už na mňa trochu priveľa. Dal by som tomu len 2x*, ale účasť Christinny Ricci to trosku zachraňuje :)

Nesvatý Mikuláš (2002) (TV film)

Na Kelseyho Grammera som mal v celku dobrý názor... Teraz už nemám :) Prosto, ďalšia prihlúpla vianočná rozprávočka.

O perníkové chaloupce (2002)

Začal som to pozerať len kvôli tomu, že tam hra Dakota Fanning. Myslel som si, že je jednou z tých detských hviezd, ktoré účinkujú v kvalitných (alebo aspoň v mainstreamových) filmoch. No veľmi som sa mýlil. Toto je jeden z filmov, ktoré zvyknú vysielať na stanici JETIX a to, myslím, hovori za všetko. Uvažoval som, či mám dať vôbec tú jednu hviezdičku, ale nakoniec som sa rozhodol, že sa to možno nejakým dvoj-trojročným deťom môže páčiť. Ostatní nech sa radšej tomuto filmu vyhýbajú.

Hledá se Nemo (2003)

Je to jeden z najlepších moderných (rozumej: počítačom) animovaných filmov. Deti pobaví a predá im aj určité posolstvo. Rodičov "iba" pobaví, ale spraví to veľmi dobre. 5x* dať nemôžem, až tak dobrý sa mi Finding Nemo nezdal, ale 4x* si zaslúži určite.