Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Spin-off Stargate SG1 aneb mladší sestřička, která většinu podědila a to jak zápletku, kdy týmy cestují bránou a zkoumají nové světy, tak typy hlavních postav, jejich jednání a východiska z různých situací. Pokud znáte příběhy SG1, pravděpodobně odhadnete, jak se jednotlivé epizody budou vyvíjet. Ne vždy je to dobře, SG má své klišovité situace, ale většinou se nedá říct, že je to špatně, zvlášť pokud jste SG fanoušek. Atlantis získal nové zajímavé zázemí, polohu v jiné galaxii, nové nepřátele a spoustu jiného, většinou zajímavého. Výkyvy v kvalitě jednotlivých epizod jsou mizivé a i ty nejnudnější jsou zajímavé (tedy alespoň pro mě). Obsazení hlavních rolí je zajímavé a většinou sympatické. Některé změny jsou oprávněné a vítané, jiné už méně, o vstávání z mrtvých se dá říct to samé. Samozřejmě mi chyběla nějaká pořádná romantická zápletka pro majora Shepparda a postava Teyly pro mě byla v podstatě neuchopitelná, ale jinak jsem spokojená. Musím vyzdvihnout Davida Nykla jako doktora Zelenku, jako asi nejvýraznější postavu čecha v jakémkoliv americkém (zahraničním?) seriálu, který mě napadá. Jeho české brblání je super. Moc se mi zamlouvalo také účinkování Amandy Tapping, z níž jsem byla v podstatě nadšená. Potěšily mě i návštěvy členů SG1 a to včetně T'elca, protože jsem se díky ní dočkala jedné opravdu vtipné hlášky. Některé epizody byly jeden vtípek za druhým a opravdu dobře jsem se bavila. A konečně dobrá, nebudu říkat, že pátá série byla úplně nejvíc cool, ale opravdu mi bylo líto, že už nebudou další díly.

Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (2004) (TV film)

Pilotní dvoudíl k spin-off seriálu Stargate Atlantis. Dozvíme se, že Daniel Jackson zjistil, že je možné dostat se na Atlantis, čímž začíná dobrodružná výpravná podívaná čítající 100 dílů. Ale toto jsou jen první dva, takže se dozvíme kdo, kde, s kým a proč.

Absolvent (1967)

Legendární film o svedení nevinného Bena paní Robinsonovou a následných komplikacích ve chvíli, kdy se zamiloval do její dcery. Výborný Dustin Hoffman a závěr s neskutečnou energií.

Syriana (2005)

Politické filmy mě nebaví, občas mě některý svým tématem dokáže rozlítit, ale jen občas. Syriana má sice dobré herce, ale je nudná a v určitém směru neuchopitelná. Pustit si to byl pro mě krok vedle. A nějak jsem nepochopila, proč ve verzi s českým dabingem nedali k neanglicky (tudíž nečesky) mluveným scénám titulky, to jako byl velkej fail.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Nejsem příznivcem úplně všech dokumentů ani cestopisů a možná i pro jeho neotřelost se mi tenhle doopravdy líbil. Nebylo to úpa profesionální, bylo to vtipné a jejich vedoucí expedice chvílema vypadal jako naprostej pesimista, ale byli neskutečně šikovný a určitě si to i úžasně užili. A já jsem z tohohle filmečku získala jsem pocit, že bych strašně ráda vyrazila na nějakou zajímavou cestu, ale že při cestě Afrikou bych asi nedojela živá :)

Frajer Luke (1967)

Opravdu výborný a pro mě snad nejlepší film z vězeňského prostředí, který jsem zatím viděla (možná jsem na někoho zapoměla, ale spíše ne). Skvělý Paul Newman v roli frajera Luka, který svými činy píše příběh o nezlomnosti lidského ducha a o naději skrývající se i na temných místech. Vřele doporučuji.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Celkem dobrý český krimi seriál o policistech, kteří vypadají i jednají jako docela normální lidé. Uvěřitelné a koukatelné. Co mě na tom dostává asi nejvíc je ta Sherlockovská hudební linka, pro mě moc okaté.

Podraz (1973)

Příběh o pomstě ve velkém stylu se skvělými herci v čele s Redfordem a Newmanem. Frajerská oldskůl podívaná. A pokus znáte nestárnoucí melodii Entertainer (taky jako profláklý vyzváněcí tón z mobilních telefonů), pak vězte, že vlastě znáte i kousíček tohoto filmu ;)