Expendables: Postradatelní (2010)

Velice slušná porce akční mlátičky a střílečky z 80 let, čekal jsem dost,a dostal jsem akorát:-) jen škoda,že pěstní souboje byly brány moc z blízkého detailu,a rychlého střihu,jinak skvělá zábava,která se nedá brát vážně a trochu více s nadhledem.

Saltová (2010)

Hodně jsem se těšil,už proto že jsem věřil,že Angelina Jolie je lepší než nějaká Lara Croft,a vážnější něž v Pan a paní Smith.Příběh je dobrý,jen jsem čekal že to bude více realističtější,ono skákání z mostu na kamión,a pak za kamiónu o další most níže na nakláďák už moc reálně nevypadá,mlácení a střílení je celkem dobré,a není tak nereálné,ovšem bych ubral trochu akčních scén,a přidal více děje co se týče výcviku z ranného děství agentky z Ruska,protože nastiňování jejího začátku je vážně slibné,jen je právě škoda,že divák se toho moc nedozví na úkor hlavního děje.Navíc je mi zvláštní,že když byla takovou dobu u CIA,tak nezjistily,kdo vlastně je,a vlastně až tehdy,kdy ji prozradil jeden z jejích mužů,si jen tak náhodu CIA najde celou její složku z dob pracování pro Rusko.Velký,ale nevyužitý potenciál,veliká škoda

Pád do tmy 2 (2009)

Ten kdo neviděl první díl,tak ho to může dost bavit,ale je tu dost nepřesností,které mě pěkně naštvali,tak třeba když našli Sáru,a pak pustily psa aby našel odkud vylezla,tak došel k nějaké důlní šachtě,tam se něčeho lekl a pelášil se staženým ocasem pryč.Když tam dojde záchraný tým,tak musejí sjet štolou aspoň jeden kilometr kolmo dolů,jak by se Sára dostala nahorů?! Navíc na konci prvního dílu vylezla z nějaké jeskyně pěkně vysoko v horách.Další věc je,že Juno,kterou tam našly tak nakonci prvního dílu jí Sarah zapíchla cepín do nohy a nechala jí tam s těma potvorama kterých tam bylo minimálně deset a sami slyšíme jak vříská a ty potvory taky,tím řvaním je na sebe přilákala a těžko by je zabila.Producenti prostě to chtěli oživit,ale i tak to byl pěkný horůrek,který příběhem v jeskyním komplexu nedělá ostudu.

Kajínek (2010)

Akční kamera a dobré zvukové efekty jako z hororů nebo různých akčních filmů dělá dobrou atmosféru,herci hrají skvělé,Vladimír Dlouhý je perfektní,kladou se zde otázky,zda byly ty lidi skutečně tak zkorumpovaní a báli se? Podle mě je to možné,v dnešním světě se toho děje tolik o čem nevíme a ani vědět nebudem.Už si ani nevzpomenu kdy jsem byl v kině na českém filmu,ale Kajínek stál za to.

Počátek (2010)

V mnohé mi to připomíná Matrix: připojení,vymyšlený svět,ovšem vůbec to nevadí.DiCaprio je skvělej a Nolan natočil skvělou akční a vizuální podívanou,vzadu nezůstává ani příběh.

Na hraně temnoty (2010)

Nic nového pod sluncem,zhruba od 15 minuty víme,kdo je ten "padouch" a jen čekáme,jak vše hezky zapadá do sebe.

Karate Kid (2010)

Děsná slabota,plno klišovytých scén,při kterých jsem kroutil hlavou,hlavně nechápu proč se to jmenuje Karate kid,když tam trénuje Kung-fu?! Je jasné,že Will Smith musel tahat hodně za špagátky aby z toho udělal,co udělal,Jaden Smith není špatnej herec,ale ještě mu zbývá dlouhá cesta,ovšem u 12-letých holek má velkou šanci,Jinak podobností je tu celkem dost,stejně jak v původním díle musel Daniel čistit auta a šmilgrovat podlahu aniž by věděl co to má společného s bojem,tak tady zase mladý pán musí házet bundu na zem a zas jí zvedat,potom ty klasické výukové věci.Nejvíc mě štvalo,že se naá publikum snažily rozbrečet každou chvíli,a to nejen tématikou,ale i trefnou hudbou,z čehož jsem tekl,a navíc ty boje,když jeden do druhého kopne,tak odletí 5 metrů,to je trochu více přehnané,hlavně u takovéhoto filmu.

Souboj Titánů (2010)

Velice slabé,plno silných keců,které slyšíme v mnoha velkofilmech,nelogické scény,děj nafouknutý,zádné napětí,děsná slátanina.Kam se hrabou na originál!

Tupíři (2010)

Myslel jsem,že by to mohl být dobrý nápad,ale slabota,málo fórů a parodických prvků,házení si s mimimen mi teda nepřijde moc vtipné,ani to prdění,ovšem některé hlody byly dobré,ale jejich hodně málo.

Eso (1994) (pořad)

Těch 5 hvězd není za dnešní Eso,které by mělo být hlavně o hudbě,ale paradoxně není,ale za dob Terezy Pergnerové,jsem nevynechal jedinný díl,a že se vysílal s ní vysílal nějakých pár pátků,Tereza byla prostě blázen,která dokázala míchat všechno včetně písniček,informacemi o hudbě i koncertech,i když,kdo ví zda-li to není tou dnešní dobou,kdy tolik nejde o hudbu ve videoklipech,ale co se v nich děje.