Mrazivá past (2021)

Věděla jsem do čeho jdu a dostal se mi obyčejný průměr s několika krásnými záběry na ledovou krajinu. Liam Neeson si zde odehrál svoje, no opět se mu do cesty staví slabší scénář a hlavně nelogické chování protivníků. Nechci spoilerovat, takže každý ať si posoudí sám, jestli ta snaha vše ututlat nebyla ke konci až katastrofálně kontraproduktivní a jestli by to správný byznysmen, ač hajzl, nepoznal.

Správci osudu (2011)

Jsem úplně nadšená! Počkám si ještě na jedno shlídnutí než dám plný počet, ale myslím že to bude oprávněně. PKD je můj oblíbený autor a ačkoliv si film bere jenom motiv povídky, tak by se určitě nad zpracováním neurazil. Na to, že jde víceméně i o romantiku je film napínavý jak malý gatě, pomalu víc než kdovíjaký béčkový thriller. A Emily s Mattem jsou úžasní... hlavně teda poklona za zvládnutí všech choreografií, když s tancem začínala teprve před natáčením.

Tiché místo: Část II (2020)

Jsem tak půl napůl spokojená. Atmosféra byla perfektní a líbil se mi posun oproti minulýmu dílu. Skvělý střih a práce s kamerou, perfekní jak se jednotlivé scény na sebe odkazovaly. Co ale zamrzelo, tak naprostá předvídatelnost veškerých napínavějších částí a těch pár lekaček jsem cítila na sto honů daleko. U hororovýho žánru je to trochu na škodu.

Chaos (2021)

Upřímně, trailer byl záživnější než celý film. Nevím jestli za to můžou ty masivní přetáčky, ale i přes hezkou vizuální stránku to bylo celé takové nemastné a neslané. Knížku jsem nečetla, no věřím, že ten svět se dal na plátně využít i líp. Chybělo mi tam spoustu vysvětlení a bohužel mi chování většiny postav přišlo nesmyslné. Jako by úplně vypustili argument "proč že jdou tam a tam" a "proč ten ví všechno a ten zas nic".

Cruella (2021)

No skvělé! Po delší době jde o příjemné překvapení z řady pohádkových adaptací. Emma Stone v každém záběru srší takovou energií, že jenom to by utáhlo půlku filmu. Výběr skladeb je mega trefný a se vším všudy, i s atmosférou 70. let dohromady, mi ani tak nevadila přílišná délka filmu.

Rozhněvaný muž (2021)

Tak to jsem vůbec nečekala! Nachystala jsem se na takovou normální "Stathamovku" a dostalo se mi mrazivé atmosféry a do detailu vypiplané jednoduché pomsty. Guye Ritchieho známe trošku jinak, no na škodu mu ten vážnější tón vůbec není, všechna čest. A co se hudebního doprovodu týče, tak ten je úžasný.

Trans (2013)

Jak to tak poslouchám tak, každý má na Trance jiný názor. Mně se líbily hlavně výkony všech herců, i když McAvoy jako vždy exceluje. Pohrávání si s hypnózou mělo tu správnou jiskru a nebýt trochu už překombinovaného scénáře, můj závěrečný dojem by byl i lepší. Takhle jsem spokojená ale vyloženě mě to neohromilo.

Minority Report (2002)

Se skvělou předlohou to má společnou snad jen existenci PreCrimu, no i tak se s tím Spielberg popral velmi dobře. Víceméně nová zápletka je atraktivní a pro diváky určitě přijatelnější než ta z povídky.

Špióni v převleku (2019)

Naprostý průměr. V poslední době jsem si od animáků navykla očekávat i něco víc než jen vtipy cílené na děti a jednoduchý příběh. Bohužel tady se mi ničeho víc nedostalo. Na začátku jsem si ještě říkala, že ten otravný arogantní agent trochu vypadá a hodně mluví jak Will Smith. No nebylo to milé překvapení si to jméno přečíst v úvodních titulcích. Asi můj nejneoblíbenější herec vůbec.

Vražda na objednávku (1954)

Škoda, že jsem předtím viděla to zpracování s Michaelem Douglasem. Nebylo špatný, ale kdybych věděla o tomhle, tak si to pustím jako první. Nebyla jsem potom u té lepší verze tolik překvapená. Hitchcock je ale jako vždy extrémně precizní a rozkošná Grace Kelly tomu taky přispívá. I když jsem věděla jak to dopadne, tak to byl perfektní zážitek.