Mistrovská úroveň (2020)

Možná to bylo zamýšleno jako akční béčko, ale já se tady bavila mnohem víc než třeba u některých marvelovských blockbusterů, DC radši ani nezmiňuju. I přes tu delší stopáž si to drží hravé tempo a celkově by to ve mě zanechalo ještě lepší dojem nebýt toho úplnýho konce. Nemám problém s tím konceptem, jenom se mi moc nelíbilo provedení, ale to byla opravdu jenom drobná vada na kráse.

Dexter (2006) (seriál)

Oh yeah! Všichni jsme alepoň vnitřně sadisti. Proč jinak by byl tenhle seriál v první desítce nejoblíbenějších... Fandíme zabijákovi, který je v tomhle případě vlastně "good guy" a co, že sem tam se mu něco nepovede. Michael C. Hall tady ukazuje takový charisma, že vůbec není divu tolika sérií a nějaké té sošky. Skončila jsem po sedmé sérii, někdo mě varoval, že ta poslední nevyšla tak jak si představoval, nicméně času dost, jednou se k ní dostanu.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

První série byla úžasná, všechno se tady točilo kolem výzkumu a pomalu se rozpracoval charakter hlavních postav. Dobová atmosféra všemu nahrává a ač je v popisu uvedeno drama, je tu i několik komediálních situací. Ve druhé sérii hrál Michael Sheen pěknýho hajzla tak úžasně, že ani nevadilo drobnější upozadění výzkumu. Na druhou stranu se tady objevily zajímavé vedlejší linky a vůbec vývoj vztahů do toho dobře zapadal. Od třetí série se výzkumu nevěnujeme už ani okrajově a jediné co se řeší jsou děcka, kterých je zničehonic v seriálu požehnaně. Má to i pár světlejších momentů, ale celkově jsem spíš zklamaná. Nechávám to v půlce série být, abych si nekazila dojem z opravdu doteď velmi kvalitního seriálu.

Steve Jobs (2015)

Jak takhle sleduju ten film na Macbooku s iPhonem někde za hlavou, tak mi Fassbender pěkně ukazuje, že Jobs nebyl nikdo hoden lidskýho obdivu. Ale upřímně, kdybych byla na svým druhým počítači s Windows, tak bych zase mohla kouknout na nějakej film, kde ukazují jakej je Gates hajzl. Jenže na tom nezáleží. Vyvolalo to ve mě správný množství emocí a vůbec nevadí, že spíše negativních, protože to všechno vyvažuje obdiv k Fassbenderovi. Ten chlap je jednoduše borec.

Ducháček to zařídí (1938)

Vlasta Burian je králem vtipu a já už Ducháčka viděla tolikrát, že si ho občas doma s rodinou popaměti přeříkáváme. Škoda, že z těchto dob úderných černobílých komedií se český filmový průmysl propadl do bahna, ze kterého se už asi nevyhrabe.

Tenet (2020)

Teď si přijdu trochu jako když jsem viděla poprvé Inception. Rozhodně si to budu muset někdy pro úplný vychutnání zopakovat. Zatím můžu akorát říct, že  ikdyž jsem po Twilight Pattinsonovi vůbec nevěřila, moje obavy byly zbytečný.

Vlkochodci (2020)

Vlci jsou moje "spirit animal". Víc asi říkat nemusím.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Velmi povedený seriál s dokonalými kostýmy a nádhernou hudbou. Absolutně šachům nerozumím, nezvládám myslet víc než dva tahy dopředu, ale tohle provedení mě fascinovalo. Anya je rozkošná, ale vyčetla bych jí, že si nakradla všechen prostor pro sebe. Nebo je to možná výtka spíš na scénáristy, protože upozadily všechny vedlejší postavy, ač zajímavé. Třeba Harry Melling nebo Brodie-Sangster si zasloužili stoprocentně větší pozornost. Trošku mě to na konci zklamalo, protože to mohlo celý seriál pošoupnout o něco dál.

Noví mutanti (2020)

Moc jsem od toho po Apocalypse a Dark Phoenix nečekala, ale mile překvapilo. Díkybohu už se nemusím dívat na Sophie Turner, ale na celkem příjemné mladé tváře. Sice jsem podle traileru doufala ve víc hororových prvků, jenže na to už asi nějak nezbyl prostor. Nevadí, i tak to splnilo svůj cíl, zabavit na jeden večer.

Slečna Emma (2009) (seriál)

Takový slabý čtyři hvězdy to jsou. Výprava, kostýmy, no prostě celý zpracování bylo tradičně od BBC perfektní, ale Romola Garai se prostě na Emmu absolutně nehodí. Hlavní postava skvělé klasiky je důležitá a když mi herečka až do konce vadí, tak to ovlivní i můj výslednej dojem. Celou dobu háže nepříjemný grimasy a vůbec má, nejlíp bych to popsala jako vulgární výraz. Zato Jonny Lee Miller byl skvělá volba, dal Knigthleymu vtip i charisma, přesně takový který dýchá i z knížky.