Dobrá znamení (2019) (seriál)

Extrémní spokojenost ze seriálu, kde se opravdu promítá celá knížka. Good Omens si plánuju přečíst minimálně ještě jednou a úplně s klidem si budu Crowleyho a Aziraphaela představovat jako Davida Tennanta a Michaela Sheena. Pánové byli perfektní. Ne každá epizoda se nesla ve stoprocentním souladu, ale když to shrnu, tak zpracování bylo bez mrknutí nadprůměrné.

Ženy sobě (2011)

Imdb nechali hlasovat lidi o 10 nejvtipnějších filmů a tohle skončilo tuším na šestým místě, tak sem si řekla, že to vyzkouším. Panebože takovou sračku sem už dlouho neviděla. Úplně přemrštěná stopáž, scény který měly být vtipný byly mega trapný, hlavní postava otravná a do toho ty ostatní stupidní družičky. Upřímně nejlepší část filmu byla někde za půlkou s tím poldou, protože tam už se nesnažili narvat nějaký rádoby "gagy".

Footloose (1984)

Víc tance, držet se skvělýho soundtracku a míň záběrů v kostele... Tak by ten film byl mnohem lepší. Nicméně Kevin Bacon má charisma a tak z tohohle není ani dneska propadák.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (1999) (seriál)

K Law & Order: SVU jsem se dostala úplnou náhodou, když to zrovna dávali v televizi ještě s příšerným dabingem. Po pár dílech si nešlo hlavně tu soudní část neoblíbit, a tak sem to začala sledovat v originále až od 14. série, protože stejně nejlepší postava je ADA Barba. Raúl Esparza je nejenom úžasnej zpěvák, ale i herec s tím správným kouzlem osobnosti.

Lakomec (2020) (divadelní záznam)

I když je Bolek podle mě v Česku přeceňován, pořád je to alespoň v divadle dobrý herec. Harpagona si podal opravdu s humorem a grácií (obzvláště ve své šedé paruce :D). Moliérova klasika byla zpracovaná tak, že řekne něco všem dnešním divákům a častá improvizace odbourávala nejenom hlediště ale i herce. Skvěle jsem se bavila, snad se na to představení dostanu i naživo.

Malé královny krásy (2009) (pořad)

Nemůžu zde hodnotit, protože škála, která říká, že jde o trestnej čin tady chybí...Všechny ty matky by měl někdo poslat za mříže nebo aspoň do blázince. To ale nemění nic na tom, že si tenhle pořad občas pouštím a nahlas s mamkou nadáváme nebo jenom zíráme, čeho všeho jsou lidi s nulovým IQ schopní.

Blade Runner 2049 (2017)

Jedničku si vybavuju spíš mlhavě, viděla jsem ju kdysi dávno, ale přesně vím, že mi tam něco chybělo. Dostalo se mi toho až tady a jsem hrozně ráda, že nechali filmu patřičnou délku a celkem se šetřili se zkracováním. Není třeba přílišné akce, o tom tahle vize vůbec není. Gosling přebral hlavní roli po Harrisonu Fordovi s veškerou grácií a i když se tam postava Deckarda objevila až spíš ke konci, svůj přínos to mělo. Ještě třeba vyzdvihnout krásnou vizuální stránku.

Pár správných chlapů (1992)

Skvělá závěrečná výslechová scéna, i když pochybuju, že se u soudu normálně tak moc křičí. Je to napínavý právnický drama a navíc se to opírá do vymetených hlav určitýho typu vojáků. Téma, co zrovna amíci moc rádi nerozebírají. Jack Nicholson sedo toho ponořil. "You can't handle the truth!"

Berlínský syndrom (2017)

Lidičky, lidičky... chápu zatracování německých filmů, většina z nich jde přinejlepším označit za zabijáka času, ale nadruhou stranu je tu pár skvělých německých herců. A Max Riemelt je zrovna jedním z nich. Ve filmu, kterej táhnou pouze dva herci ani vyloženě velkou akci neočekávám a napětí, kterýho se mi dostalo bylo víc než dostatečný. Holka se ale mohla víc snažit, až tolik vynalézavá nebyla.

Volný pád (2013)

Tak přece jen mě Německo překvapilo. Teda já ten film objevila kvůli Maxovi, kterej mi tady naprosto bere dech. Přiznávám, sledovat dva neuvěřitelně pohledný chlapy mezi kterýma to tak vře bylo pohlcující. Každá scéna, ať už erotická nebo ne, přímo vyzařovala až skoro elektickej náboj a přitom byl celej ten vztah podán nenuceně a bez zbytečnýho přikrášlování. Chci mít tak intenzivní vztah jako ti dva. Věřila jsem jim každou sekundu. A víte co, trochu tomu u hodnocení přidám, sice to není plných pět hvězd, ale nějak se mě to dotklo.