Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Jedna z těch lepších a originálních detektivek. Monk je aspoň sympaťák a s vtipy e tu zas tolik netlačí na pilu. Ne jak u těch hrozných kriminálek typu New York nebo ještě hůř - Beze stopy.

Beze stopy (2002) (seriál)

Obtěžuje mě celé zpracování, hlavní postavy a to jak se na všechno díváme zpětně a nelogicky. Chování vedlejších postav je padlé na hlavu a ten hroznej dabing tomu ještě ubírá. A úplně nejvíc mi vadí, že tenhle seriál jede v televizi u nás doma skoro každý den.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Nebaví mě válečné filmy a tak je prostě nesleduju. Toto jsem si pustila jako něco co bych měla vidět a když jsem na začátku viděla stopáž, tak ve mně hrklo. Nakonec jsem se tím prokousala, ale i když tam bylo několik perfektních a dechberoucích pasáží, tak jsem se v křesle vrtěla a občas pokoukávala po hodinách. Je to stoprocentně nejlepší válečný film, co jsem kdy viděla, to mu neubírám, na druhou stranu jich taky moc nebylo.

Závrať (1958)

Vzhledem k místnímu hodnocení a nadšeným ohlasům jsem se na Vertigo opravdu těšila a bohužel dostavilo se zklamání. Je tu pár úžasných scén jako třeba dialogy na začátku, obě scény ve věži nebo předělávka vzhledu, ale ten vycpávkový zbytek mě moc nezaujal. Chvílema jsem i měla pocit, že se v tom plácám a ani Jimmy Stewart to nezachránil.

Provaz (1948)

Perfektní thriller napěchovaný k prasknutí jak trefnými dialogy tak hlavně napětím, které se stupňuje až do mrazícího finále. Všichni herci jsou tady ohromní. Nestydím se znít morbidně, ale oba vrazi, no především jeden, jsou uhrančivě okouzlující a celá situace s večeří a vypointovanými průpovídkami je nesmírně zábavná. Teda pokaždé do okamžiku než jeden hrůzou zadržuje dech.

Sledování (1998)

V roce '98 si Nolan s pár lidma řekl, že o víkendech, když nemusí normálně pracovat, natočí nějaký film. A protože neměli absolutně žádný money, tak do toho  šli v černobílém a s nejminimálnějším personálem. No a vznikl z toho celovečerák, který kvalitou a hlavně atmosférou předčí kdejakou konzumní, dnes točenou slátaninu.

Nadějná mladá žena (2020)

Ten závěr mě dostal... Prosím nehledejte v tom tak usilovně to #MeToo, akorát se tím zkazí nálada a tady jde spíš o starou dobrou sladkou pomstu.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Na tento skvost jsem se chystala přes rok a musím přiznat, že hlavním lákadlem pro mě byly ty jejich ohozy, protože na ty chlapy je radost pohledět. Co jsem nečekala, tak tu úžasnou škálu přízvuků.      //      1.série: Zhltla jsem ju jedním dechem. Už dlouho jsem nenarazila na seriál s tak mistrně napsanýma dialogama. Ze seznamování s touhle rodinou až někdy mrazilo.     //     2.série:  Shelby family se posouvá zase dál a ne ve všech ohledech jim to svědčí. Na druhou stranu se tady poprvé objevuje Tom Hardy a ten si tu roli opravdu užívá. Závěr série byl na mnohem vyšší úrovni než její začátek, ale i tak šlo o naprostý nadprůměr.     //     3.série: Tak tady jsem byla určitě mnohem spokojenější u všech dílů než u předchozí série. Celá ta linka s Rusákama mi prostě sedla a hlavně smekám před scénaristama za vývoj jednotlivých postav. Hlavně Arthur a jeho nálady :D.

Crazy Joe (2013)

Musím říct, že tohle je jeden z mých oblíbených filmů se Stathamem. Nepotřebuje tu likvidovat hordu padouchů každých pět minut ani sypat hlášky z rukávu, ale přesto zanechá působivý dojem. Vůbec mi nevadí pomalejší tempo a naopak o to víc vynikne atmosféra "druhé" strany Londýna a především opravdu dobrá hudba.

Les Misérables in Concert (1995) (divadelní záznam)

Sice koncertní zpracování, ale naprosto úžasné a o to i pěvecky dokonalejší. Colm Wilkinson zní jak naprostý bůh a jeho Valjean nemá konkurenci. A ohromnou radost mi samozřejmě jako Češce udělal na konci Jan Ježek, kterého jsem měla možnost vidět v této roli na živo (a mimochodem to byl taky nezapomenutelný zážitek).