Tiché místo (2018)

Jsem celkem spokojená, hodnotila bych i výš nebýt pár nelogičností, který ale zásadně zasahují do děje filmu. Jde o chyby těch děcek - když už teda stavím film na kontrole zvuků a znakové řeči, tak mi přijde trochu blbý nechat dítě s hrající raketkou jít jako poslední nebo dalšího stupidního kluka běhat kukuřicí, když celou dobu opatrně chodí po chodnících. Nápad skvělej, ale ty osudný přešlapy se mi moc nezdály.

6 underground: Tajné operace (2019)

Skvělá práce s kamerou a hlavně soundtrackem, je fajn když se někdo takhle vymazlí se songama. Na druhou stranu je stopáž buď přepálená nebo naprosto nevyužitá. Důraz se tady klade jenom na akci, v případě úvodní honičky to není na škodu, ale když mě film tohohle žánru nudí, je něco špatně. Pár hlášek zaznělo, ale bylo jich opravdu jenom pár a i když je Reynolds sympaťák, tak ani jeho postava se nijak nerozváděla, natožpak zbytek týmu.

Dům u jezera (2006)

Krásný příběh, co se soustředí hlavně na ty drobnosti kolem hlavních postav a přestože je o lásce, tak to není taková ta typická romantika hned všem na očích. Nějaký to klišé bez povšimnutí přehlížím, však ústřední dvojička je moc sympatická a já si tady ten happyend fakt přála.

Podfu(c)k (2000)

Vlastně jsem ten film viděla už několikrát a pokaždé se tam nede něco, co mě překvapí a čeho jsem si předtím nevšimla. Perfektní hlášky, skvělý výběr herců no a scénář zamotaný tak moc, že ho mohl napsat jenom Ritchie. Nečekala bych to ale Vinnie Jones tu má snad nejlepší scénu. Mrk mrk :)).

Králíček Jojo (2019)

Nejradši bych film rozdělila na vážnou část a pak na tu parodickou. Obě byly dost kvalitní, ale ty rychlý přechody se mi někdy zdály až moc rychlý. Mladičcí herci byli velmi příjemní, ale největší úsměv na tváři stejně vykouzlil Sam Rockwell.

Dokonalý šéf (2015)

Zasloužilo by si to lepší procenta, určitě i červenou barvu. Je to takovej pěknej obrázek jednoho arogantního kreténa, co umí dobře vařit, ale co jinýho čekat když to produkoval i Gordon Ramsay. Bradley to zahrál přesvědčivě, dokonce si ho šlo i oblíbit. Já si to vztahový drama v kuchyni užila, bohužel znám tohle prostředí (z nižšího levlu samozřejmě) z vlastní zkušenosti a tak bylo fajn si to užít aniž bych já musela lítat a pečovat o hosty.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Skoro nastejno s Apocalypse, prostě žádná sláva. Sophie Turner není dobrá herečka a už vůbec je mizerná Jean. Jak už jsem říkala minule, tohle mladý mutantí obsazení se mi vůbec nelíbí. Radši si pustím zlatou klasiku s Wolverinem nebo klidně i First Class, ale tohle je tak spíš kouknout, ověřit si, že to bylo zklamání a rychle zapomenout, Ani dobrá vlaková scéna to nezachrání.

Aladin (2019)

Barevná přeplácaná pohádka, které by prospělo míň zpěvu a hlavně kratší stopáž. Upřímně mám pocit, že si film objednal jenom Smith, ale kdo o něho bude stát dál, to netuším.

Sousedi (2014)

Ústřední rodičovská dvojička jede na plný pecky a Delta Psi jim dobře sekundujou. Někdy zachází až za hranu, ale nasmála sem se.

Dešťová víla (2010)

Pokud pominu pár ojedinělých výjimek jako Anděl Páně, tak česká kinematografie tvoří pohádky způsobem sériové výroby součástek do aut. Hnus a humus bez nápadu, sympatických hlavních postav a s otravnou písničkou o beráncích.