Líbánky (2013)

Hřebejkovy soukromé názory jsou dost svérázné a moc se s nimi neztotožňuji, nicméně přiznávám, že žádný z jeho filmů bych nehodil do koše. Svůj podíl má na tom samozřejmě i Jarchovský. Domnívám se, že v tomto případě se mohli inspirovat osobními zkušenostmi "kolegy" Marhoula, který v 13. komnatě podobnou zkušenost popisoval. Na tom základním půdorysu je typické (viz též v jiných souvislostech Žert), že hlavní záporák si nepřipouští jakoukoli vinu a vždy žije přítomností. Když se však dostane do vypjatých situací, tak se vždy projeví ty skrývané vady charakteru, které mu jsou jako entitě imanentní. To je v Líbánkách hezky naservírováno, i když, dost rozvlekle. To odhalení a vypořádání se s minulostí autoři ideálně nezvládli (možná se reminiscenční obrazy mohly objevit už tady, a ne v úplném závěru filmu, aby se rozkouskovala monotónnost toku řeči). Moc šťasná se mně nezdála ani kamera zabírající veselici slunečného dne v protisvětle. Takže ne absolutorium, ale každopádně spokojenost se zpracováním tématu i tématem samotným.

Hra o dítě (2013) (TV film)

Váhal jsem mezi dvěma a třema, protože to je tak na 50 %. Nakonec jsem usoudil, že toto obehrané téma je podáno dost naivně, přesto jsem vydržel až dokonce. Scénář Mallory dost nahrával, protože se bez problémů dostávala k synáčkovi, ačkoli rodiče i policie dobře věděli o co jí jde. Už jenom to, že nevyměnili zámek bylo až infantilní. Jako díl nějakého tv seriálu docela slušné.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Zpočátku jem telegraficky vyjádřil názor takto: První díl se mně zamlouval svou mnohovrstevnatostí. Astrologie naroubovaná, nepůsobí přesvědčivě. Trojan se mně na detektiva, byť specifického, také moc nehodí. Na hodnocení je ještě moc brzy. * Dnes (4. 3.) jsem však dospěl do stádia, kdy mohu klidně prohlásit, že je to uděláno zajímavě, dobře se to sleduje a ty horoskopičiny beru jako " nutné zlo" v úvozovkách. To zdůrazňuji. Seriál ozvláštňují jako třeba Dextera ozvláštňují ty vcelku nevkusné a brzy únavující zářezy do líček obětí nebo Monka obsese a autismus. Dexter je samozřejmě kultovní věc, ovšem v úplně jiné rovině, takže Vraždy v kruhu, i s jejich chybičkami, stavím výš. Averze, kterou cítím a vnímám, je podle mne živena konkurencí, která se snaží dehonestovat scénář, provedení a nápady, neboť jí samé se nedostávají. Snad právě proto dávám plnou nálož, abych to celkové hodnocení trochu vyspravil. :-)))

Milenci a vrazi (2004)

Páralovy příběhy měly ve své době poměrně velký ohlas, i když více méně na jedno brdo. Tahle u mě bezkonkurenčně vyhrála! Vladimír uměl lavírovat a vyhovět tak režimu. Ne úplně snadno se to dalo převést na plátno, a ne každý režisér se roho chtěl ujmout. Tři hvězdy jsou průměrem mezi knihou a její transpozicí, i když Polesnému nelze upřít, že předloze porozuměl a pro její převyprávění udělal co mohl..

Horká kaše (1988)

Hodnotím podobně jako dobytek (nick), i když na JM už nebydlím.

Automata (2014)

Dalo se to vydržet, ale dost nenáročná fabulace vycházející z Asimova, nicméně připomínající původní zpracováví 451stupňů farenheita. Banderas to nezachránil.

Zmizelá (2014)

Ztotožňuji se s Superperem, je to další z filmů, které by se reálně nemohly stát, neboť algoritmus událostí je psán strojovým kódem a jediný dropout by znamenal zhroucení celé fabulace. Navíc, ani ty zřejmé nesrovnalosti, které autor(ka) přiznává, neboť přiznat musí, nejsou přijatelně vyřešeny - čumile ber jak dávám a neremcej. Když ale přistoupím na to, že o logiku nejde, tak jedinou vadu na bijáku mohou hledat prostatici, zvlášť když musí strpět jestě hodinu reklam, upoutávek a výhrůžek autorským právem. K nim, zatím naštěstí nepatřím, tak jsem to zvládl v pohodě více než malé a o blechách začal přemýšlet až ex post.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Je to divný, že tenhle výrazně schématický seriál mě tak bere. O nic v něm vlastně nejde, napětí minimum, rokování nic moc vynalézavé, pořád stejná konfigurace vztahů i dialogů, rozpletku lze tušit od druhého dílu, přesto se málem nemohu dočkat pondělka. Budu se (doufám) dál dívat a uvidím, zda to bude stát i na konci za rozsáhlejší blemt. * Původní nadšení postupně vyprchávalo, ale dorazil mě definitivně teprve ten poslední díl. Nechal všechno votevřený, jako by mělo dojít k ještě dalším sériím. Ty bych ale nevydejchal. * No vida, a vydejchal jsem. Dokonce změnil hodnocení!

Babovřesky (2013) odpad!

Bez zábran se přiznávám, že mám Trošku rád. Tady je ale všechno špatně od A - Z. A nevím jesli jsou špatní víc herci nebo jejich role. Ani jako absolventský film bych to nebral.