Jeden den (2011)

Sobota dopoledne, venku sychravo, hovězí po burgundsku se na sporáku připravuje, a to trvá vždycky dlouho, tak může dobře posloužit nově zavedená rubrika čsfd.cz - Filmy online :-). Posloužila! Knihu bych asi nikdy nedočetl, takhle to mám za sebou a vůbec to nebolelo. Trochu mě sice rozladil Emin konec (že to k němu směřuje bylo velmi sugestivně navozeno), ovšem tím, že příběh reminiscenčně pokračoval dál, se to napravilo. Vypořádalo k "dennimu pořatku."

Město bohů (2002)

"Brazilské" manýry k nám ještě nedorazily. Jak to bude dlouho trvat? Lidí je čím dál tím víc (na světě) a chudých bude přibývat..

Kmotr (1972)

Když se konzument naprosto identifikuje s největším gaunerem, pak se biják povedl. Michael Corleone: "Kay, za pět let bude rodina legální." No, není to nejvýstižnější obraz naší doby?

Kukuřičné děti: Zjevení (1996)

V podstatě vidím jediné plus. Když už se študentka s černouškem dozvěděli vo co go, tak už zbytečně přihlížející dál nevotravovali. Čtyři výstřely a bylo vymalováno.

Sedm (1995)

No. "Dechberoucí" příběh, takže se nedivím tomu hvězdnému nebi. Má ale jednu slabinu, stejnou jako žánrový "bratříček," konkrétně Mlčení jehňátek. Prakticky by nešel realizovat. Kdyby šlo o story s nadpřirozenými adjektivy, tak bych nebyl proti, tohle je ale o dvou detektivech a jednom geniálním padouchovi v reálném světě. Co ten zloduch zvládne během čtyřiadvaceti hodin, na to by nestačila ani Nobelovka!! Proto zpětně v zájmu spravedlnosti ubírám i bratříčkovi. Ale jinak platí co na začátku.

Rukavička (1941)

Velmi dobré obsazení, co do individualit, méně s ohledem na charakter rolí a hodně málo přesvědčivé, pokud jde o hlavní představitele.

Irčin románek (1936)

Je mně líto, příliš prostinké, bez ohledu na dobu, režiséra i sympatické herce.

V posteli (2005)

Vzhledem k tomu, že Poslední noc v Římě, je o pět let mladší, stavím tenhle příběh výše. Až mě někdo ukáže na ještě starší předlohu, tak slevím u obou. Blanka je pěkná, prasklej prezervativ nijak nešokuje a potom už nepřekvapí ani to, že se v pátek vdává. Že se ženich v úterý vrátí ze služební cesty je už úplně jedno. Nulová přidaná hodnota..

Poslední noc v Římě (2010)

Vydržel jsem sledovat až do konce, přestože už ve třetině se mně chtělo opustit sál. To postupné dávkování informací mě sice jakž takž drželo při smyslech, avšak nic převratného se až do konce neudálo. Holky jsou hezký, ale zážitek podprůměrný. Nejvíc si asi užil štáb.