Nevinnost (2011)

Opravdu rozpaky. Chvílemi se na to dalo koukat a čekat co bude dál. Chvílemi dost předvídatelné a nudné. Ty šíleně dlouhé a únavné dovyprávěnky mezi ségrami a v závěru mezi Gaislerovou a Vetchým jsou velkou slabinou, i když na druhé straně je přihlížející vyčerpávajícím způsobem informován o historii, pohnutkách i motivacích. Jenomže by se to nejlépe šiklo jako článek do poradny v ženském bulvárním časopisu. V podstatě potom nebylo nutné vůbec točit. Hřebejk i Jarchovský jsou dobří řemeslníci, ale celebritálně na to hřeší.

Miluj mě, prosím (2004)

Když před léty dávali tenhle film v televizi, tak mě docela zaujal. Dnes jsem pochopil důvod. Prostě jsem to sledoval dost povrchně, a tak se mi zápletky a přeskoky v čase zdály zajímavé. Nově jsem se víc soustředil a došel k úplně jinému názoru. Vidím to jako zašmodrchaný, přitom dost naivní a nepřesvědčivý pokus o doják, který navíc drží špatně pohromadě. Josh Hartnett mě tady vůbec nebere a Kruger jak by smet. Taková klasická Amerika, která je efektní, ale jen na první pohled.

Kantor Ideál (1932)

No nevím, ve srovnání se "zavedenými" kousky, sice z pozdější doby, ale přesto příliš naivní. Tři jen proto, že je to opravdu dost starý a český.

Veterán (2012)

Neházím do koše, neb jsem docela relaxoval. Danny je prostě king altruista, který dá vždycky někomu dobrosrdečně přes držku, aby městskou hromadnou dopravou navštívil další oběť, která ho dovede k další a další zločinecký zrůdě. Nakonec si za odměnu vypůjčí autobus a opíchá sousedku, která by mu mohla dělat vnučku. Protože ale všechno činí bona fide, divák neutrpí žádný nervy, neb je předem jasné, že popraví i elektrické křeslo. Budiž mu přáno, zaslouží si to - je jednoduše milej a mile jednoduchej. Fakt jsem si užil, mnohem víc než u nějakejch překombinovanejch krváků, ale dát trojku se neodvážím, abych neurazil Dietla v hrobě.

Enderova hra (2013)

Pro hodné děti určitě výživné. Ale postupně to začíná nudit, a když dojde k vyvrcholení, tak už dost nezajímavé.

Kmotr III (1990)

Maximální hodnocení trochu ze setrvačnosti, avšak dobře uzavírá celou ságu. Tak proto. Kruh se uzavřel a zabják po právu dostal to, co po celý život rozdával. Je to smutné, zároveň mu to patří. Zbývá se ptát: "Bylo mu to zapotřebí?" Odpověď: "Ano, takových je dost, co to potřebují." Naštěstí nejsme všichni stejní!

Kmotr II (1974)

Možná jsem štědřejší než bych musel, ale určitě nejsem sám. Vedle všeho ostatního oceňuji především to, že dvojka důstojně pokračuje a není béčkovou nalepeninou.

Nelítostný souboj (1995)

Myslel jsem, že to bude k nevíře, ale nick "dzena." mě potěšil. Nejsem v tom sám. Bylo to velmi příjemné pokoukání, zejména jsem byl natěšený po setkání De Nira a Pacina, což dávalo pro futuro velké možnosti. Ještě přepad banky byl v lajně, jenomže následná přestřelka (eliminace) regimentu debilních a evidentně šilhavých poldů s bezhlavě jednou rukou pálícími grázly mně razantně sebral veškerou chuť pokračovat. Stopnul jsem to! Štěstí, že jsem to sledoval z videa, v kině bych se asi zbláznil. Video má ještě jednu výhodu, totiž možnost shlédnutí úplného konce. Ten taky nezklamal. :(

Nelítostný souboj (1975)

Jo, tohle byly thrilery jaký maj bejt, jen se jim tak ještě neříkalo. Když chtěl polda zavolat, tak si musel zajít k budce, pokud ho snad neměl v autě, ale to byla stejně atrapa pro zvýšení prestiže režiséra. Když měl za padouchem zajít nebo zajet, tak měl na to vyměřený čas, stejně jako na jakýkoli úkon. Ne, jako Hopkins, kterej měhem 10 vteřin uvolní pouta, zabije dva poldy, jednomu z nich amputuje ksicht, přilepí si ho na svůj, ani jeden z osazenstva celýho okrsku si toho nevšimne a ještě ho šoupnou do sanitky, aby bylo o mrtvolu (zdravotníka) víc. Ono to vypadá úžasně, leč uvěří tomu jen ňouma a body se dávaj jen za efektní drzost scénáristy i celýho štábu. Ještě mám v záloze druhej biják stejnýho jména, a že ten má TOP procenta, tak jsem zvědavej na srovnání.

Obvyklí podezřelí (1995)

Když si prohlížím to hvězdné nebe, začínám o sobě pochybovat. Ale jako vyznavač Imanuela Kanta musím odvrhnout slabost a věren jeho slavnému citátu "Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně," budu věrný svému, tedy internímu kategorickému imperativu, a nepodlehnu názoru většiny. Nebylo to snad špatné, ale nějak jsem se těmi prostřihy nedokázal s chutí prokousat. Napadlo mě, že bych se mohl podívat znova, jak tady někdo doporučuje, jenomže to by uměl každý. Když mně to nechytlo hned napoprvé, tak někde bude chyba. Jak už jsem uvedl, nevylučuji, že u mne, jistý si ale nejsem. Fakt.