• Romantický

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

No jistě, že se mi to líbilo a dám pět hvězdiček. Jinak ani nemůžu. Yates kraásně zpracoval co měl (Snapeův příběh) vynechal to co vynechat měl (např. skřítky), ponechal (má oblíbená profesorka McGonagallova probouzející sochy v Bradavicích), či upravil to co upravit měl(např. Ron a Hermiona). Jen ta závěrečná bitva mezi Harrym a Voldemortem se měla odehrát ve velké síni před zraky všech. A nakonec ani ten epilog nebyl tak špatný jak jsem očekávala. když to vezmu kolem a kolem - spokojenost veliká!!!

Vyděděnci (2010) (seriál)

Vcelku zajimavý seriálový počin. Dost mi připomíná Lost. Zatím se to hezky rozjíždí, uvidíme, co přinese druhá série. Tak druhá série nebude, jak jsem si pravě trochu opožděně přečetla. Seriál byl zrušen. Škoda.

Světová invaze (2011)

Bylo nebylo, na Zemi zase jednou zaútočili mimozemšťani. Spousta měst padla, na Zemi zavládl chaos. Vše by dopadlo špatně, kdyby nebylo hrstky těch správných amerických vojáků, kteří se v městě andělů dali neohroženě do boje a přes spoustu překážek, malých vítězství a proher nakonec vlastně zachránili svět...

X-Men: První třída (2011)

Yeees, skvělá podívaná. Vyvážené dávky vtipu, akce, dialogů! Přerod Erica v Magneta - to jeho stálé balancování na hraně a konečná přeměna byla úžasná. Michael Fassbender je Eric/Magneto jak vyšitý, stejně tak Jamese McAvoy jako Prof. X do role sedne. Hugh je už jenom třešnička na dortu. Po delší době film, který vyloženě nadchne!!!

Jsem číslo čtyři (2011)

Haha..haha...haha - faktor zabavy? Asi ano. Cokoliv jiného? Vůbec ne! Spousta prvoplánových akcí, velká inspirace všemi možnými jinými filmy. Za to pobavení (i když to tak autoři bohužel určitě neplánovali) a za roztomilou chimérku - psa - s odřenýma ušima dávám dvě *

Králova řeč (2010)

Naprosto úžasný film! Colin si Oscara vážně zasloužil - myslím, že takhle by měly vypadat všechny oscarové role. Atmosféra filmu, kamera, hudba, výprava, a Goeffrey Rush byli nepřekonatelní. Zmínila bych i možná lehce opomínanou Helenu Bonham Carter. Její role sice patřila k těm menším, přesto do filmu vnesla trochu ženského ducha. Celý film prostě seděl až do posledních titulků!!!

Záměna (2010)

Naivnía roztáhlé. Nejroztomilejší byl Thomas Robinson, takže ty dvě hvězdičky jsou za něj.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Hezkýýý, Pilíře země jsem sice nečetla, přesto je mám naposlouchané v německé podobě a můžu ríct, že podle mě se výběr herců skvěle podařil! Matthew MacFayden, Hayley Atwell a Rufus Sewell vedou! Eddie Redmayne byl skvělý Jack. Reálie se povedly...No prostě po delší době super ztvárnění literárního díla!!!

Jak vycvičit draka (2010)

Strašně hezký a vtipný animák. Takhle povedeného a milého dráčka jsem ještě neviděla. I když je hlavní linie filmu otřepaná, prostředí a postavy jsou natolik originální, že film ani chvilku nenudí.

LOL (2008)

Skvělá komedie, kde si každý najde to svoje. A´t už puberťák revoltující proti rodičům, zamilovaná holka a nebo matka hledající lásku. Film se naštěstí odklání od amerických békovin typu Prcičky. Úžasný soundtrack s francouzskou jiskrou a šmrncem!