• Romantický

Nezapomeň na mě (2010)

Jeden z nejlepších filmů poslední doby a další do mé sbírky srdcových filmů. Má to spád, dramatičnost, romantiku, vtip, úžasnou hudbu a skvělé herecké výkony. A to hlavně Ruby Jerins, která opravdu perfektní. Robert Pattinson všem skeptikům dokázal, že umí hrát !!! Tady není možné jiné hodnocení, než plných 5 hvězdiček, protože tenhle film mě dokázal rozesmát, šokovat, rozesmutnit, donutit nenávidět, milovat a rozplakat!

Gamer (2009)

Škoda, škoda, škoda. Potenciál na začátku byl veliký...konečný výsledek bohužel ne.... Super hudba, strašný střih a příšerná kamera. Nápad je skvělý, hra kdy hráči ovládají skutečné lidi, by se dal využít. Bohužel se tak nestalo v tomhle filmu. Ale to není chyba herců. Chválím Butlera, Michaela C. Halla

Svítání (2009)

Zajimavě o do detailů rozpracovaný film o budoucnosti (ne)soužití upírů s lidmi. I když je děj celkem předvídatelný, přesto jsou tam momenty, které překvapí. Jen mi trošinku vadila ta spousta střikající krve a létajících hlav, nohou a rukou. Smrt upíra je třeba v Buffy mnohem elegantnější :) a méně krvavá. Za slabost pro upírskou tematiku, skvele vymyšlený svět a očï Ethana Hawka *** a 1/2*

Flashdance (1983)

Tancující svářečka ja jeden z klasických tanečních filmů své doby. I když nad některými scénami se můžeme pousmát, díky skvělé hudbě je to prostě klasika :)

Nějak se to komplikuje (2009)

Příjemná a celkem vtipná zábava pro starší ročníky. Meryl Streep je jako vždy naprosto skvělá herečka.

Rosnička (2009)

Celkem nudný a ničím nezajimavý film.

Avatar (2009)

Naprosto geniální film. Člověk v kině zapomene úplně na všechno a jen žije Pandorou. Obdivuju Camerona za vymyšlení a ztvárnění tak fantastického světa. Navíc naprosto skvěle předpokládá, na který detail se divák zaměří a vypiluje ho k dokonalosti. Chápu, obdivuju a chci vidět znovu !!!

Bathory (2008)

Zas tak negativně bych tenhle film neviděla. Kamera je v některých scénách nádherná, Anna Friel podává velmi dobrý výkon. Moc mi neseděl Roden a Polívka s Mádlem ...no nevím. Nějak to ve mně nezanechalo žádnou hlubší stopu, jakou bych původně očekávala. Ale zas tak sjem se ani nenudila, takže průměr.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

I při kritice se prý má vždy začít chválou. Co je chvályhodné na New Moon? Jednoznačně soundtrack!!! A Dakota Fanning!(I když toho moc nenahraje, moc jí to sluší) A potom, a potom...jo, nové Volvo. To by pro zatím asi stačilo. Nejlepší scény jsou ty, kde herci nemluví. Jinak se totiž zbytečně všechno řeší. Tenhle knižní díl mi přišel mnohem lepší, než první, ale film je bohužel horší. A co to udělali s Volturiovými???Tohle mají být tísícilet staří upíři? Některé záběry nejsou tak špatné, ale dohromady to nějak moc nejde. Snad příště

Jesus Camp (2006)

Tenhle dokument mě naprosto šokoval a naštval. Je to film o příšerném fanatismu. Zpolitizovaná dětská evangelická armáda bojující za Ameriku. Nejradši bych tyhle „kazatele“ a rodiče těch dětí nakopala...vy víte kam! Tohle není víra,to je naprosté vymývání mozků!!!! Těmhle lidem chybí zdravý rozum! Naprosto mě rozzuřily záběry, kdy „kazatelka“ vykládá dětem, jak strašně jsou hříšné a jak se musí očistit. Přitom se tam hroutí a pláčou pětileté děti. Kdo jiný je přece z náboženského hlediska bez hříchu než děti??? A přece nikdo normální by nechtěl nějaké dítě rozplakat!!!!!! Vážně film o fanaticsmu, který by mělo shlédnout co nejvíce lidí. A btw. z té malé holčičky s mikádem mám vážně trochu strach!