Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Genialitu a preciznost Karla Zemana těžko vytknout, jak je vidět v tomto dokumentu, jako génius filmového umění je tento režisér vnímán také u elit dnešního zahraničního filmu, což mi na tomto dokumentu přišlo jako velmi zajímavé, jelikož jsem například o vlivu na japonské tvůrce neměla ponětí. Dokument se mi velice líbil až na jednu věc, ono studenstvo filmové režie. Rozhodně, ať se na školách učí, jak se dříve postupovalo, co vše dokázal Zeman vymyslet, ale v dokumentu to pro mne byl rušivý element.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Pro mne pětihvězdičková podívaná a smeknutí pro Marka Gatisse, který dokázal vytvořit celou tuto nádheru novodobého Sherlocka, který pro mne funguje. Myslela jsem si, že tento speciál bude samostatným dílem, ale on to byl hluboký pohled do nitra Sherlocka a jeho potlačování emocí. Ačkoliv je první půlka našlapanější, zejména z komediální stránky, ta druhá mne nadchla propojením s předešlou sérii stejně, ačkoliv člověk tuší kam se děj ubírá, a je mu zcela jasné, jak to vlastně dopadne. Těším se, až za těch deset let uvidíme čtvrtou sérii.

Legendy zločinu (2015)

Herecké výkony Toma Hardyho mne snad nepřestanou udivovat. V tomto konkrétním filmu člověk zcela jednoduše a bez povšimnutí rozezná, jestli je to Ronnie nebo Regie. Líbila se mi také výprava na tomto filmu a ráda jsem se něco málo dozvěděla o těchto dvojčatech, ale jako celek byl pro mne film takový průměr. Ani příběh, ani to jak děj ubíhal mne nijak zásadně neoslovilo.

Pán času - The Husbands of River Song (2015) (epizoda)

Po dlouhé době opravdu kvalitní epizoda, která má vše proč jsem se do Doctora Who před lety zamilovala. Humor, příběh, sarkasmus i správnou dávku emocí a melancholie. Capaldi a Kingston mají dokonalou chemii a já jen doufám, že v tomto správně laděném klasickém prostředí Moffat pojede dál.

Hitman: Agent 47 (2015)

Agent 47 je stejně prokletý jako Fantastická čtyřka. Tento film byl tak neskutečně zbytečný, až to člověka mrzí. Dvě hvězdičky dávám za dobře vypraného herce, dobrou úvodní akci a Beltramiho hudbu. Tím to ale končí.

Divergence (2014)

Rozhodně nemůžu říci, že bych se nudila. I když film je spojený z dalších fikcí, má své kouzlo i svou osobitost a hlavně takovou stále stejnou ale příjemnou myšlenku. Přijde mi to jako velmi průměrná sci-fi s dobrým obsazením a opravdu výborným soundtrackem. Nicméně je tady také mnoho klišé a slepých míst, které se objevují hlavně na konci, který mi přišel najednou hodně rychlý ale spíše ve smyslu, moc uspěchaný.

Purpurový vrch (2015)

Málem jsem tomu dala hvězdičky dvě, ale nakonec jsem byla přeci jen obměkčena. Na to, že byl Crimson Peak velkým a očekávaným projektem del Tora, jsem tedy čekala podstatně více. Vizuálně a herecky bylo vše opravdu velice krásné a kvalitní, ale příběh byl tak zcela ale zcela tuctový a nedomyšlený, že jsem se dokonce v půlce filmu opravdu nudila, a to se mi u del Tora myslím ještě nestalo. Je to opravdu škoda, protože to obsazení a tvrdá práce na vizuální stránce si zasloužila dobrý film. Co mi dost chybělo byl dobrý soundtrack o který tento druh filmařiny vyloženě žebrá.

Hrdina Max (2015)

To mohl být tak dobrý příběh, protože herce to mělo, produkci to mělo, skvělého pejska a více než výbornou hudbu Trevora Rabina, ale oni to prostě museli zatáhnout do té nekončící gangsterské americké kaluže blbostí. Škoda.

Mrtvý bod (2015) (seriál)

S hodnocením nerada začínám u pilotního dílu a na tento seriál jsem byla docela zvědavá, co si budeme namlouvat Jaimie Alexander je prostě nádherná a ne nadarmo mnoho záběrů v tomto seriálu vede k jejím nádherným očím. Nicméně, seriál má zajímavou zápletku a zatím všechny odvysílané díly opravdu šlapaly, ale stále mám pocit, že seriál zůstává krok za tím, čím mohl být a to je škoda. Má to sympatické obsazení, dostatečně napínavý scénář a podle mne rozhodně za to shlédnutí stojí.

Marťan (2015)

Pro mne byl Marťan očekávání roku hned poté, co jsem jako malinu slupla knihu. Takže zde možná nejsem úplně objektivní, jelikož jsem prostě fanoušek od dne jedna. Když jsem knihu četla, upřímně jsem si Marka představovala úplně jinak, než jako Matta Damona, ale rozhodně nejsem zklamaná. Tento film byl natolik "vymazlený", že žádná scéna nepřesahovala do klišé, trapnosti či čehokoliv jiného. Soundtrack nádherně ladí s filmem a od Solu 19 do Dne 1 jsem prostě téměř nedýchala. Za mne 100 velmi geekovských procent.