Země zítřka (2015)

Nese to silnou zprávu, kterou je bohužel stále nutné opakovat, hlavní herečka byla překvapivě a zcela neskutečně sympatická a ačkoliv druhá půlka už ztratila nadšení a docela dost akce, pořád se mi to nezdá jako film, který by nutně měl být v modrých číslech. Ve scénách mezi Raffey Cassidy a Georgem Clooneym krásně prokoukl talent této mladé herečky a moc se na ni těším v dalších filmech. Za mne 75%

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Inspector Calls je divadelní hrou, která zcela precizně a do detailů vybarvuje jednotlivé postavy a odkrývá jejich skutečnou podstatu. Svým způsobem je to taková cesta za "smrtelným hříchem" , jelikož jejich činy, ale i rozhodnutí napříč filmem doslova určí jejich vlastní osud i osud mladé dívky. Tento remake s opravdu skvělým obsazením se BBC povedl a krom hereckých výkonů mne osobně potěšil také příjemný soundtrack i napětí.

Neuvěřitelná cesta (1993)

Tento film i jeho hodnocení je pro mne sentimentální brak. Poprvé jsem ho viděla někdy v roce 96' mám to tušení a krátce na to jsem dostala mého výjimečného labradora, který se pochopitelně jmenoval Shadow. Moc ráda se k tomuto krásnému dětskému filmu vracím zejména proto, že mne Shadow o Vánocích opustil.

Nikdy není pozdě (2015)

Jediné co drží tento scénářem hodně průměrný film pohromadě je skvělá Meryl Streep, která opravdu zahraje vše možné a vždy své roli dodá něco navíc. Právě to navíc, několik dobrých coverů a sem tam nějaký povedený vtip mne přemluvil ke třem hvězdám. Ale bez Meryl by to rozhodně nefungovalo.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Toto pokračovány Kostky wannabe podle mne zcela stojí na tom, že má zcela jistě dobrého režiséra. Filmu zcela chyběly emoce, které se snažil zvýraznit jak scénář, tak herci. (Někteří zcela pochybně) a to byl podle mne hlavní problém. To, že je celý film oproti knize zcela vymyšlený není důležité. Pro mne oproti recenzím, které jsem četla docela zklamání. Nicméně jak jsem řekla, výborná režie.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Hrozně dlouho jsem se tomu bránila ale nakonec jsem podlehla a taky se na ty marvelovské agenty podívala a nebyla jsem zklamaná. 1. sérii jsem zhltla jako malinu. Bavily mne všechny epizody a napříč sérií jsem měla dokonce pocit, že závěrů by tahle sezóna mohla mít hned několik a člověk byl několikrát natažený jako struna. 2. série mne stále bavila ale už pro mne postrádala to napětí.

The Gamechangers (2015) (TV film)

Myslím, že se tento tv snímek docela podceňuje. Ze začátku mi sice přišel trochu pomalejší, ale jak se člověk zakouká a zejména pokud ho herní prostředí zajímá bude rád za každou další scénu. Samotné se mi moc líbilo, že film ukázal postup vývoje videohry ale také šílenost veřejných žalob a fanatismu, který může vzniknout opravdu jen za velkou louží. Uznávám, je škoda, že film není pod záštitou tvůrců, osobní scény by potom měly větší důraz ale jinak to ničemu nebrání. Ale styl jakým je celý film provedený je zkrátka kvalitní podívaná. Souhlasím s podobností u Finchera, včetně soundtracku, ten opravdu křičí Social Network.

Eichmann show (2015) (TV film)

Ne zcela dokáži pochopit takto nízké hodnocení u tohoto televizního filmu. Existují miliony příběhů a možná intenzivnějších příběhů z období 2. světové války, které si zcela určitě zaslouží své vlastní převyprávění. Nicméně příběh Adolfa Eichmanna je jedním z prvních, které byly odvyprávěny za účelem dosažení spravedlnosti. Tento film tak připomíná fakt, že mnoha lidem a zejména mimo Evropu nikdo nevěřil jaký zrůdností se nacistická a fašistická nadvláda dopustila a to do doby, kdy jim byl poskytnut tento unikátní dokumentární důkaz. Sám film se sice ve scénáři trochu potácí, ale emocí má dost na to, aby je dokázal odkrýt podobným způsobem jakým měly dopad během samotného procesu. 80%

Zocelovací kúra (2015)

Je to Farrell, tak člověk asi ví, že nějaký přehnaně inteligentní humor čekat nemůže. Film mi ale docela utekl a Kevin Hart člověka prostě rozesměje. Nic převratného. 50% Je to spíš 2,5 hvězd.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Tak rozhodně to není mistrovské dílo, ale dávat tomuto filmu odpad mi přijde spíše jako nějaká recese než skutečná kritika. Depp se od Pirátů v komediálních posuncích hodně vykrádá, to rozhodně ano a tento film není výjimkou. Má spoustu mělkých a nudných míst, kterých nebylo zapotřebí, ale jestli někdo film krásně oživuje tak poté výborný Paul Bettany. Stylově je to trochu podle mého názoru vykrádačka Andersona, ale přetrpěla jsem bez úhony i jsem se zasmála. 60%