Lawrence z Arábie (1962)

Konečně se mi dostalo úchvatného potěšení z Director's Cut Blu-ray verze a jestli si myslíte, že potěšení z tohoto filmu už nemůže být větší tak se mýlíte. To, že David Lean natočil tento dokonalý film, který nejen že předčil svou dobu jednou, dle mého názoru tak činí svým způsobem stále. Lawrence z Arábie vás vtáhne do děje s prvním okamžikem a od chvíle zbrklé jízdy motorce na vás silně působí herecké výkony, nádherné záběry a příběh velkolepě přenesený na filmové plátno. Ačkoliv je každý herecký výkon v tomto filmu radost sledovat Peter O'Toole mne snad nikdy nepřestane ohromovat, sledovat vývoj této osobnosti od taškařic až po hořký konec je pocta. Sledovat jak my jako diváci začínáme stejně jako Lawrence vnímat více a více tíhu vlastního sousta a politiky. Nádjera. Omara Sharifa si člověk také musí jednoduše zamilovat. Neskutečné dílo.

Píseň moře (2014)

Emoce versus žádné emoce, tento příběh byl použit již několikrát ale tato irskem nasátá verze je tak přístupná a dojemná až z toho bolí hlava. Nádherné melodie a animace doplňuje dojemný příběh, který by měli docenit i dospělí.

Bratři Bluesovi (1980)

Moje hlavní láska k tomuto filmu pramení hlavně z hudby a toho nasámblu (Lee Hooker, Franklin, Brown, Charles) který prostě nikdo už dohromady nedá. Samotní Blues Brothers jsou kapela k pohledání a tedy, když mám náladu ráda tento film sjedu znovu ačkoliv ten děj tam vlastně není.

Sils Maria (2014)

Clouds of Sils Maria mne nadchlo. Tento film je plný nádherných emocí a vykreslení vztahů postav, které se jako v realitě mění a jsou nejisté. Tempo filmu bylo sice pomalé ale natolik poutavé, že mi to ani trochu nevadilo. Naprosto nádherná scenérie spolu s mou oblíbenou Juliette Binoche. Osobně jsem byla nadšená ale na můj vkus toho bylo ve filmu až moc nevyřčeno a proto čtyři.

Čarovný les (2014)

No. No dobře. Začátek mne opravdu bavil ale po nějakých 20 minutách to ztratilo svou energii a stávalo se to víc a víc slátaninou, kterou nezachránila ani Meryl. Hudebně, jak to u muzikálů bývá jsem si vybavil další podobné melodie ale to mi nevadí - je to muzikál. Měl opravdu pěknou výpravu, pěkné obsazení (Chris Pine mi tedy moc neseděl a chlapec co hrál Jacka byl vyloženě otravný) ale hlasově jsou všichni výborní (opět ...Chris Pine ?) Nevadí. Ale vesměs nuda - konec už jsem doufala, že se njakým zázrakem utne sám s trochou úcty.

Padesát odstínů šedi (2015)

Co může jakýkoliv režisér/ka udělat s takovým materiálem jaký presentuje spisovatelka ? Moc ne a podle toho tento snímek také vypadal. Je mi líto ale byla to opravdu nuda během které bych raději znovu a hned dvakrát za sebou shlédla Sekretářku nabitou emocemi a věrohodností. 50 Odstínů by mohla být pěkná zpověď mezi dvěma protipóly - dominanta a ne submisivní slečny ale někoho, kdo má očividně prakticky nulovou znalost o jiné možnosti vzahu. Nicméně, nejsem si jistá jestli ve sénáři byl vlastně vůbec nějaký scénář natož psychologie - nech bejt. Herci mi přišli naprosto vágní, žádná energie, žádná chemie. Dornan, ačkoliv dobrý herec by vypadal více dominantně kdyby mu nechali vousy se kterými se teď promenáduje. Sexuální scény sami o sobě jsou velice lacinou ukázkou BDSM a nějak nechápu tzv. kontroverzi. Kde je? Someone point me. Nuže - Nuda. Nicméně - pěkná produkce, lokace a do scén celkem pěkně zapadal soundtrack.

Kniha života (2014)

Ze začátku jsem sice nevěděla co se to se mnou děje a do čekoho jsem to zase vkročila ale někde mezi rozkošným sázením, řezbářskou animací a Radiohead jsem do toho byla naprosto ponořená. Není to žádný extra příběh ale celý film reprezentuje Gutierrezovu dětskost a nadšenost tak skvostně, že jeden nemůže odolat.

Teorie všeho (2014)

Od filmu jsem čekala mnoho ale dostala jsem, co do příběhu málo, velice jsem se těšila na ukázku Hawkingova bádání, překračování a kráčení po mrtvolách. Nicméně je to hlavně romantika a síla jeho dlouholeté partnerky Jane a nepochybná síla samotného Hawkinga. Eddie jej vyportrétoval opravdu skvěle ale co do obsahu mi stále více vyhovuje Hawking s Benedictem Cumberbatchem, který ovšem není tolik obsáhlý.

Ida (2013)

Velké téma podané intimně v jazzové obálce tak nenuceně, že člověk nevyčerpá studnu emocí ale přeci naprosto chápe vše co je mu naservírováno. Velice krásný film. 85%

Divočina (2014)

Divočina je pro mne výjimečná hlavně díky silné hrdince, která je dobře zahraná Reese Witherspoon, je to vždy fascinující, když dokáže jakákoliv osoba unavená životem sebrat síly a pokořit vlastní možnosti. Film, který mohl mít krásný potenciál ale pro zůstal někde skrytý. Nádherné scenérie. A, bože, jak mne zde chybí dobrý soundtrack. Film jako dělaný pro dobrý soundtrack. 3.5