Bert & Dickie (2012)

Mělo to Britský důvtip a krásnou výpravu ale i tak jsem se nedokázala zbavit pocitu, že příběhu něco chybí a trochu moc kolísá. A když už se člověk s postavou spřátelil naběhly konečné titulky. Pěkná práce od BBC i herců ale ne nejlepší z jejich repertoáru televizních filmů.

Armstrongova lež (2013)

Je škoda, že Gibney nevyústil v perfektního Davida Frosta, který po slabém začátku má dobrý důvod zlomit Nixona a že Gibney měl dobrý důvod jít na Armstronga tvrdě a natočit film podruhé, tentokrát se scénářem, který neoblbuje. Armstrongova zpověď, i vyjádření a nahlédnutí do celé scény od konce devádesátých let bylo však velmi dobré a poučné. Ale bylo by hezké, kdyby sportovní svět neodsuzoval jen Armstronga ale všechny ty kolegy, kteří zde přiznávají to samé ale sláva si hold vybírá daň.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Tento seriál je pro mne krásným příkladem tvorby, která jednoduše měla skončit první řadou. Psychologické profily se postupem času rozpadají a tím se pochopitelně rozlévá i omáčka, která je čímdál méně snesitelná. Počátek seriálu a jakési upozornění, jak jednoduché je zlátat jinak perfektní ale pocitově slabou mysl byl dle mého stejně vynikající jako některé herecké výkony.

Na plný pecky (1995)

Příjemné na jedno podívání. Až moc ale připomíná výborný Breakfast Club jen s mnohem horším scénářem i soundtrackem.

Noe (2014)

Toto je taková strašná škoda, už kvůli výpravě a neuvěřitelným hereckým výkonům i netradiční Mansell je moc příjemné doplnění filmu ale ten scénář, ten je tak chudý a trochu moc americký, že mi to opravdu bylo líto, protože jinak by to byl výborný výpravný film. A Emma no to je prostě ♥

Co čas nezahojil (2012)

Scénář mluví aniž by věděl o čem, poté se posune o 180° jinam a opět mluví. Přehnané psychologické drama, které nebýt některých hereckých výkonů - především Johna Hurta, Kevina Bacona a Roberta Duvalla - a hudebního doplnění nebylo by se moc o čem bavit. Co mohl být zajímavý námět - narazilo na zpracování.

Dobrý ročník (2006)

Lance Armstrong byl a zůstává komediálním vrcholem této příjemné podívané. Kouzlu francouzské vinice a Marion Cotillard těžko odolat. I tak má ale film mnoho do sebe v jakémsi pohádkovém sebepoznání. Moc příjemné.

Voda pro slony (2011)

Příjemný film, který neurazí. Naopak, krásný soundtrack i výprava nadchne za scénářem, který žádné překvapení nepřipraví. Předvídatelný konec zkrášlují dobré herecké výkony všech obsazených. Ten soundtrack ovšem - krása.

Grandhotel Budapešť (2014)

Naprosto výtečné složení Anderson, Fiennes & Co. Po dlouhé době novinka, kterou chci vidět znova i za popravčí cenu filmového řetězce. Bavíte se od první do poslední minuty, čekáte na přehlídku dalších hereckých výkonů, veverčích záběrů a nádherné výpravy. Pětihvězdičkový grandhotel.

Komorník (2013)

Ne vždy vděčné téma, které mne zavedlo na pomezí tří a čtyř hvězd. Nakonec jsem se právě rozhodla pro čtyři. Těžko zpracovat dějiny připlaveného národa dívame-li se skrze oči utlačovaných. Film poukazuje na všechny omyly pochybné americké společnosti a její pomalou změnu a pro scénáristu to musela být těžká práce, které se dle mého zhostil nejlépe jak to šlo. Tento film by byl ale mnohem horší nebýt jednoho Foresta Whitakera a jeho herecký výkon, který by si zasloužil více pozornosti. Skvěle se vyřádili také maskéři. 12 let mapuje příběh o několik dekád kratší a proto zde přišla čtvrtá hvězda. Od Eisenhowera po Obamu a přesto emotivní.