Bílé peklo (2001)

Velmi dobrý německý film líčící touhu po přežití a kontrast nenávisti a odpuštění mezi různými akterý Světové války. Skvělý herecký výkon Benharda Bettermana trochu kazí přehlučená hudba.

Tintinova dobrodružství (2011)

Na Tintina dobré, řekla jsem si po konečných titulkách. Mlj jediný důvd ke shlédnutí byla naprosto precizní animace, která jednoho opravdu uchvátí. Nebýt ale skvěle vybarvené postavy kapitána, byl by film možná trochu moc dlouhý a nijak moc chytlavý. Dobré - nikoliv skvělé.

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Při ohlášení návratu Tennanta a Billie jsem byla nadšeně skeptická ale filmaři chopili jedinečnou šanci pevně do rokou a vytvořili z ní výbornou filmovou zkušenost ze které budou nadšeni hlavně fanoušci. Všechna ta camea a melancholické návraty, brýle a fez a jiné libůstky z dob minulých. Doctor navíc dostal nový "úkol" který dle mého jej zase postrčí na jinou úroveň. Výborné.

Million Dollar Baby (2004)

Naprosto prvotřídní sportovní film ze života i když s trochou toho klišé. Je to nabité emocemi a vynikajícími hereckými výkony od Swank přes klasického Eastwooda po Freemana. Scénárista by zasloužil metál za u originálního scénáře hodně výrazný konec.

Fantastický pan Lišák (2009)

Je to zvláštně až vlezle příjemná a zábavná podívaná a ačkoliv se k ní nejspíš nikdy nevrátím vůbec mne to shlédnutí netíží na srdci.

Jeden musí z kola ven (2011)

Neuvěřitelně věrohodné a výborné špionážní drama u kterého člověk konečně musí také trochu zapout mozkové závity. Výbornou hereckou sestavu a jejich herecké výkony doplňuje má osobní radost z následování knižní předlohy. Škoda te neproměněné nominace pro Garyho Oldmana.

United (2011) (TV film)

Čtyři hvězdičky za vynikající herecké výkony, scénář a moc pěknou výpravu líčící nejčernější den v historii tohoto klubu. Pátá hvězdička je za jeden z nejlepších soundtracků, který jsem kdy slyšela.

Memphiská kráska (1990)

Je to příjemná podívaná ale vzhledem k tomu,že jde zejména o příběh jedné posádky ocenila bych náhled do minulosti nebo přítomnosti, kterou si ti vojáci jistě zaslouží.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Dvě hvězdičky za kameru a soundtrack, který měl krásná světlá místa. Co do scénáře ale hodně slabé a těžko přetrpitelné.

Frankenstein (1994)

Kenneth Branagh jako režisér ani herec nemůže zklamat a jeho arsenál výpravy, hudby Patricka Doyla, navíc výborný scénář a herecké výkony. Přechvála je podle mne naprosto zasloužená. Ačkoliv ji na paty šlape Boylova divadelní verze.