Thor: Temný svět (2013)

Děj eskaloval bez větší promyšlenosti a vážnosti, která šla jistě pojmout se stejným důvtipem, který měl první díl. Žádná bitva nebyla tak velkolepá jakou ji drahé after efekty udělal. Soundtrack je oproti prvnímu dílu "epičtější" také díky Tylerovi ale melodie by se mu vyplatila. Viděla jsem jednou, a stačilo.

Zbav se svých miláčků (2013)

Herecké výkony a atmosféra tohoto příjemného Beat Generation díla sice pro mne pokulhávají za scénářem ale jako celek na mne působí příjemně a bohémsky. Naprosto bezchybný Dane DeHaan. Na režijní debut jsem byla moc příjemně překvapená :)

Gravitace (2013)

Návrat Cuaróna v plné síle a s doprovodem Davida Heymana více než vítám. Gravitace je nádherné vizuální dílo kombinující život a smrt ve stínu matičky Země. Kromě tisíckrát zmíněné vizuální parády ale poukazuje také na nebezpečnost vesmírného odpadu na "plnou hudu" což není na škodu. Kontrast ticha a hudby Stevena Price stejně jako režie a efekty by zasloužily sošku.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Z mého pohledu velmi příjemný životopisný film, který nejvíce asi stojí na hereckých výkonech a hudbě než na scénáři, který je pro mne krok za filmem jako celkem. A ta výprava, to je mňamka. Jistě, že je to propagátorské ale to neznamená, že to nutně není nezajímavé téma. Naopak. Walt by dal na samostatný životopisný film, který se stejně jednou stane. Výborná Emma Thompson.

Hubbleův teleskop 3D (2010)

Tak to bylo vcelku zklamání, virtuální pouť až do velkého clusteru je sice vizuálně výborná ale komentář i sdělené informace už pokulhávají. Pokud se člověk alespoň trochu o astronomické dění zajímá nedoví se zhola nic nového. Dokument skončil dříve než se k něčemu dostal. Záběry z oprav jsou velmi zajímavé ale také hodně prostříhané. Škoda.

Rivalové (2013)

Jsem moc ráda, že konečně i celý svět vidí brilantnost Daniela Brühla jako herce a snad ho teď uvidíme častěji, jen idiot by mohl popírat tak jasný důkaz. Howardův film, propojení mezi autentickými záběry, skvělá Zimmerova práce na soundtracku, která mne po dlouhé době zaujala a preciznost s jakou jsou ukázané závodní záběry. Pro mne nejlepší film loňského roku.

Lásky čas (2013)

About Time je opravdu vkusný název nicotně přeloženého filmu, který po shlédnutí hned připomene co bylo klíčovou myšlenkou, která byla podaná nenuceně a s humorem. Nehrála si na žádnou sentimentální břečku obdobných témat ale se skvělým hereckým ansámblem naservíroval krásný romantický film s myšlenkou, která se lidem pořád musí opakovat dokola jelikož ji stále zapomínáme. Úžasní Gleeson a Nighy.

An Adventure in Space and Time (2013) (TV film)

Gatiss se tady jako scénárista ukázal v plné formě a méně zvídavé fanoušky dostal na počátek tvorby tohoto, dle mého, výjmečného seriálu. Obsazení Davida Bradleyho je pro mne v každém filmu požehnáním ale William Hartnell by nemohl být nikdo jiný. Skvělé!

Žízeň po životě (1956)

Naprosto přesně film jeden podle výborné knižní předlohy a u životopisu, to je na chválu. Skvělé herecké výkony ani není nutno komentovat, pro studentky dějin umění, skvělé nahrazení Goghova životopisu, ačkoliv i zde jsou místa, která by neškodilo doplnit ale vzhledem k délce se to může odpustit. Jako asi všechny filmy a knihy o tomto výtečném malíři ani tento není "lehkým".

Thunderball (1965)

Nebude to má nejoblíbenější Bondovska s Connerym ani přes opravdu na dobu působivou podmořskou"bitvu" i jiné záběry, kde si režisér vyhrál. Příběhem mi potom přišla trochu moc zdlouhavá mezi akčním začátkem a napínavým koncem.