Casino Royale (2006)

Konečně je ta bondovka taková, jakou jsem si ji představoval! Méně přehnaná, více zajímavá a docela i uvěřitelná! D.Craigovi to v roli Bonda IMHO dost sluší. Akce je fajn, Bong girl krásná, Aston MArtin DBS je nadupaná kára jaksepatří, škoda jen, že ho tak zdemoluje :-) Sečteno a podtrženo, 4 a půl *

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Místy je to sice příliš potrhlé a absurdní, všechno ale zachraňuje, ba dokonce o několik hvězdiček povyšuje, skvělý Peter Sellers. V jeho podání se musíte smát i tomu, co by jinak vyznělo jako trapné a hloupé. Parádně vtipná komedie, možná nejlepší z Růžových panterů.

Volný pád (1993)

Po druhém shlednutí měním hodnocení ze čtyř na pět.. já nevím, ale ten film má něco do sebe.. od začátku do konce si pilně držel moji pozornost (je to pěkných pár let, co jsem ho viděl poprvé).. 90%

Šestý smysl (1999)

Než jsem se na to koukal, vůbec jsem nevěděl o čem to je, nečetl jsem žádné recenze a ni zdejší komentáře (upřímně jsem v té době ani o csfd nevěděl) no a dojem z filmu byl úchvatný. Vše, co se tu odehrává, má svůj význam, horrorové scénky jsou působivé a závěr, ten vám vyrazí dech!

Střihoruký Edward (1990)

Moc hezký film o lásce a přátelství, ale taky o tom, jaká je lidská závist a zlomyslnost. Někoho to sice nedojme, ale takový člověk snad musí postrádat srdce. Nesmím zapomenout vyzdvihnout hudební doprovod, který je opravdu úchvatný! Bez soundtracku Dannyho Elfmana by mě jisté scény zdaleka tolik nedojaly...

Kill Bill (2003)

Tolik krve a tak málo soucitu, to se jen tak nevidí. Jedničku a dvojku beru jako celek a podle toho taky hodnotím. Je jasné, že některé scény se ve filmu jen "zbytečně vyskytují" (některé rozhovory jsou až příliš natahované, ale na to jsme asi u Tarantina zvyklí). Když se přes to přeneseme, a jsem si jistý, že některým naopak ty dlouhé rozhovory vyhovují, dostaneme parádní jízdu! Tarantino opět zabodoval. Kdo chce být krutý řezník n.1, ať si dojde pro ještě krutější výcvik za Pai-Meiem :-)

Čarodějův učeň (1977)

Naprosto úchvatná, krásná pohádka, která je na druhou stranu depresivním hororem! Tohle musí promluvit do duše snad každému. 100%. "Vezmi lopatu a jdi vykopat hrob. Pro koho z nás, to se ještě ukáže."

Amadeus (1984)

Je to tak 4 a půl. Když jsem to viděl, byl jsem poměrně mladý a celkově to pro mě na plný počet nebylo. Až se podívám znovu, možná hodnocení změním. Každopádně hudba je výborná.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Ikdyž je to už přeci jen dost staré, na kvalitě filmu to není vidět. Prima film, pobaví a udrží si divákovu pozornost až do samého konce...

Donnie Darko (2001)

Teda to je film! Přesně podle mého gusta. Plný skvělých nápadů, jak scénáristickch, tak i vizuálních. Je to něco mezi rodinným filmem alá American beauty, tajemnem naplněnou Lynchovinou a některé rozhovory jsou jak z Pulp Fiction. Navíc se dějová linie točí okolo mého oblíbeného tématu cestováni v časoprostoru. Shrnuto a podtrženo, 5* zcela zaslouženě, a to i po několikátém shlédnutí. (druhé bylo ještě o něco lepší než první)