Babička (1970)

Teda to je ale výplach. Zvuk je snad ještě podivnější než obraz. Kdo zná Lynche, nebude příliš překvapnen tím, co uvidí v tomto snímku.

Akta X (1993) (seriál)

Parádní seriál!!! Teda hlavně první dvě série. Snímky s touto tématikou mám totiž moc rád a na světě jich mnoho kvalitních není. Škoda, že pak seriál začal upadat spíše do bezradnosti. Ale za první minimálně dvě série dávám plný počet. Když to dávali v televizi, pokaždé jsem seděl se zatajeným dechem už při výborných úvodních titulkách. Jo a ty decentní fórky lišáka Muldera si musí oblíbit skoro každý ;-)

Tango a Cash (1989)

Jako malý kluk jsem tento film zbožňoval, pořád jsem na něj chtěl koukat a teď už ani nevím proč. Není to nic bůhvíjakého, ale mimo jiné taky z nostalgie přidávám 4tou *. Je to svěží, má to spád a více či méně vtipné hlášky se sypou z úst ústřední dvojice každou chvíli.

Ďáblův advokát (1997)

Skvělý a nezapomenutelný Al Pacino coby ďábel je na celém filmu asi nejlepší. Taky ostatní herci a herečky (Charlize Theron obzvlášť) jsou ucházející. Děj Vás dokáže udržet v napětí celou dobu a celkově je to zkrátka dobrý film.

Růžový panter (1963)

Inspektor Clouseauz je jednoduše naprosto neodolatelný. Excelentní humor v jeho podání nelze hodnotit jinak než 5*

Bezva finta (1985)

První polovina opravdu brilantní, zbytek už ne tolik, ale pořád dobrý.

Muž z Acapulca (1973)

Na tohle jsem koukal už jako malý a vždy se mi to hodně líbilo, což platí do teď. Je to prostě pecka, u které se zasmějete.

Profesionál (1981)

Nejlepší je ale stejně mistrovský kousek Chi mai od Ennia Morriconeho... Bez jeho hudby by to stálo tak za 3, maximálně 4 hvězdičky. Film však díky tomu dostává zcela jiný rozměr. Přiběh o zradě a pomstě je mnohem silnější, působivější, než by si mohl kdokoliv myslet. Na to, že je již dost starý, není nic zlého, ba právě naopak je vidět, že dnes už moc podobných snímků nevzniká. Viděl jsem to podruhé a líbilo se mi to minimálně stejně tak, jako poprvé i přesto, že jsem věděl, jak to dopadne.