Obávaný bojovník (2006)

Jet Li v jedné z svých nejlepších rolích. Efektní souboje a není jich málo, promakaná psychologie Jetovy postavy, to jsou kvality filmu. To jak se z mladého frajírka stane citlivý, správný muž, je velmi pěkně a uvěřitelně natočeno. A k tomu Jetovo bleskurychlé kung-fu, hmmm, dohromady mi to dává 5*.

Já, robot (2004)

Vizuálně je to perfektně zpracované, triky podle mě jsou senzační. Will Smith mi tady nevadil, naopak byl docela cool a to se mi líbilo. Bridget Moynahan je kus ženské ;-) Nejvíce se mi ale líbil námět, docela mi to připomělo Druhou renesanci z animatrixu, který mám moc rád. Největší mach je Alex Proyas, díky kterému je film na vysoké úrovni.

Gladiátor (2000)

Je to vskutku velkofilm se vším všudy. Všechno je překrásně natočené, hlavní postavy skvělé. Hudební doprovod je působivý. Avšak scénář poněkud zaostává, což je velká škoda, mohlo to být ještě lepší. Ale i přesto dávám 5*, i za tu slzičku, která mi na konci ukápla... :-)

Čistá duše (2001)

Je to opravdu úchvatný film. Divák je vtažen do děje velmi silně. Vyzvednout je třeba hlavně excelentní výkon Russella Crowea, na něm totiž stojí celý film. Bohužel Oscara nedostal, ikdyž si jej podlě mě zasloužil. Při sledování opravdu nevíte, co je skutečné a co ne. Parádní schizofrenní mystifikace!

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Vždycky se mi moc líbila, herci jsou skvělí, a to pojetí pekla, to je opravdu senzační. Pohádka se mi líbí dodnes a plný počet si ode mě si určitě zaslouží. Po delší době jsem ji viděl znovu a s klidem můžu říct, že je to nejlepší pohádka, co znám.

Létající Čestmír (1983) (seriál)

Tento seriál má prostě něco do sebe! Na svou dobu perfektní "efetky"! Jako malý jsem to miloval a jako starší se mi to líbilo taky! Jsem sise pořád ještě mladý, ale to přece vůbec nevadí. Je to tak na 90%.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Téměř dokonalý film, škoda, že pár věcí nebylo jinak. Mě osobně zaujaly všechny tři povídky, překvapilo mě, jak se všechny spojily, ale nejvíce se mi líbila povídka první. A ještě je třeba připomenout skvělý soundtrack! Super film, stojí za to, ale 21 gramů je lepší!!!

A.I. Umělá inteligence (2001)

Moc krásný film, který mě velice dojal. Některé scény jsou nezapomenutelné! (když se syn zamiluje do matky, když jej poté matka nechá v lese a ujede) Zajímavý závěr. V jednu chvíli jsem si fakt myslel, že už to končí, a docela mě to naštvalo, pak ještě přišlo to, na co jsem tak trochu čekal, rozuzlení. Líbilo se mi to, film je pojat velmi citlivě.

Telefonní budka (2002)

80 minut přímo nabitých napětím. Genialní thriller, úžasný výkon Colina Farrella! Dokonalý nápad.