Karate Kid (2010)

Nový Karate Kid je pro mne milým překvapením. I přes poměrně dlouhou stopáž jsem se vlastně ani na chvíli nenudil, přesto, napodruhé se na to asi hned tak nepodívám. Příběhové klišé zde bylo podle mého názoru povinností. (Děj by se ve zkratce dal popsat takto: Outsider v novém městě -> Trénink pod vedením hodného učitele -> Vítěz turnaje proti zlému protivníkovi a jeho zlému trenérovi.. a do toho všeho zakomponovaný prvek v podobě sympatické mladé asiatky, jak říkám, klišé jako hrom, ale komu to vadí :-) Vyzdvihl bych oba herecké výkony ústřední dvojice. Jaden, ikdyž jsem mu moc nevěřil, zvládl roli po fyzické stránce na výbornou a krom toho vystupoval docela sympaticky. Jackie Chan skvělý, role pro něj trochu nezvyklá, ale když se zamyslím, kolik už mu je.. perfektní práce (podobný výraz v jeho tváři najdete snad jen v New Police Story). Dále mě velmi příjemně překvapily nádherné záběry přírodních scenérií a různých čínských památek, hezky to doplňuje oddechovější pasáže. Obzvláště výstup k Dračí tůňce. Sečteno a podtrženo, poctivých a silných 70%.

Nelítostný souboj (1995)

Po prvním shlédnutí velmi váhám s hodnocením. 4* nebo 5* ? Rozhodně velmi silný film, nadprůměrné, snad dalo by se i říct excelentní herecké výkony.. promyšlený scénář, vynikající režie a tak dále... tak proč váhám? Protože to celé bylo tak nějak moc (až okatě) dokonalé. Dám si voraz, po nějakém čase film zkouknu podruhé a pak se rozhodnu.

Iron Man 2 (2010)

Klasicky americky happyend. Ale cekali jste snad neco jineho? Finalni souboje tak trochu odflaknute, nevyuzity potencial zaporaka. Bohuzel, dabing v kine mi prvni pulhodinu nahanel strach. Iron man mel hlas jako maly kluk. Jednicku jsem videl doma, v puvodnim zneni, a je mozne, ze i tento fakt me tlaci k tomu, abych se priklonil k 3*. Mozna se to po druhem shlednuti v originalnim zneni, zmeni :-) 65%, prozatim. PS: Sam Rockwell to zahrál báječně a dabing měl taky dobrý.

Control (2007)

85% Velmi dobře a trefně natočená biografie, které dominuje postava Iana Curtise, na jedničku zahraná Samem Rileym. Do této role skvěle pasoval. A muzika Joy Division, to je lahůdka. Bohužel, epilepsie a deprese udělaly své :-(

Slavnosti sněženek (1983)

Tolik skvělých herců v jednom filmu, to se jen tak nevidí.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Plné hodnocení vyloženě za tu báječnou akci, které je nám servírována obrovská porce. Děj plný klišé mi tady nevadil, naopak, k takovému filmu pomalu i patří aby člověk nemusel přemýšlet a naplno si užil bombastické souboje. UPGRADE: Teď, když jsem viděl dvojku, těch 5* je ještě pevnější.

District 9 (2009)

Po dlouhé době jsem konečně viděl skvělé sci-fi. Co dodat. Blomkamp se ukázal v tom nejlepším světle.

Noční můra v Elm Street (1984)

Teda, to jsem si mohl myslet, že zrovna mně se to stane. V noci po shlédnutí se mi o Freddym zdálo a nebylo to zrovna dvakrát příjemné, třikrát za sebou se probudit s tím, že další sen může být zase o něm :-/ Jinak film má parádní atmosféru, jenž by se dala krájet Kruegrovou rukavicí s břitvama. "Lekačky", ikdyž jsem věděl, že každou chvíli nějaká zrovna přijde na řadu, mě skutečně polekaly. Hudba vynikající, do ponuré atmosféry skvěle pasuje. Hlavní hrdinka, ač ne příliš sympatická, nakonec byla docela v pohodě. Škoda jen, že si nevyměnila roli s postavou, která byla zavražděna jako první :-) ta mi byla sympatická víc.

15 minut (2001)

Vynikající Karel Roden v roli záporáka, nestačí na něj ani R. de Niro... Jeho role narušeného, popudlivého vraha je skutečně největší klad celého filmu, ostatní je spíše průměr.