Četa (1986)

Viděl jsem film až teď [březen 2012] a navíc v českém znění. To mi však nezabránilo, abych hodnotil plným počtem. [Obsahuje spoiler] Hlavně proto, že od chvíle, kdy četa vstoupí do Vietnamské vesnice, začne neskutečné citové vydírání samotného diváka. Co mi vadí víc, než bití žen, je bití malých dětí, ale co mi vadí úplně nejvíc, je bití postižených. Zde se takové scény "dočkáme" a není zdaleka poslední, tak drastická, a nesoucí se v podobném duchu. Na divákovy smysly k tomu všemu neskutečně tlačí hudební doporvod Adagio for strings od Samuela Barbera, což celou tu bezvýchodnou situaci "trefně" doplňuje a všechny ty scény tak útočí na divákovy emoce ještě silněji. PS: Už dlouho mě film nedohnal až k slzám.

V Bruggách (2008)

Poctivých 80%, možná o kousek víc. Skvěle jsem se pobavil a to po několika emocionálních stránkách. Ač byl snímek dost syrový, krvavý a svým způsobem melancholický, bylo v něm tolik vtipných scén, že by člověk nevěřil. Film o dvou nájemných vrazích, z nichž jeden při "práci" neštastnou náhodou zabije v kostele malého kluka je v některých scénách neuvěřitelně vtipný. Zásadový, drsný londýnský boss v podání Ralpha Fiennese taky nemá chybu, ačkoliv potenciál jeho role je využit až v závěru. Na druhou stranu je docela odporný a kdyby se ve filmu objevoval po celou dobu, nebylo by to ono. Perfektní spojení dvou odlišných charakterů Raye a Kena mi hlavně v první půli filmu hýbalo bránicí. Ale nemyslete si, že je to komedie, spíše bych řekl, že zde jsou dobře střídány vtipné a dramatické momenty.

Apollo 13 (1995)

Nějak mě to napoprvé moc nebavilo a nemám ani chuť si to pustit v budoucnu znovu, proto 3*. Snad někdy jindy.

Transformers 3 (2011)

Když jsem dvojce dal 4*, tady musím dát o jednu méně. Akce bylo sice extrémně moc, byla docela přehledná a výborně natočená. Když říkám akce, nemyslím jen bitky a střílečky, ale i samotné transformace robotů. Už mě to však nebralo tak, jak bych chtěl, málem jsem se ani nedodíval. Závěr to trochu vylepšil. Nicméně to, že tento díl se snažil hrát na vážnou notu, ve mě vyvolávalo opačný dojem. Zdaleka jsem nezažíval pocity jako u jedničky a ani u dvoijky. Časem si dám všechny tři díly po sobě a uvidíme, zdali se na mém hodnocení něco změní. Současné (leden 2012) hodnocení: 1.díl: 90% po několikátém zhlédnutí 2.díl: 80% po 2 zhlédnutích 3.díl: 70% po prvním koukání. PS: Ačkoliv jsem se toho bál, Rosie mi nevadila, přestože se mi vůbec nelíbí.

Drive (2011)

Dopředu jsem si o filmu nic moc nečetl, jen pár komentářů, o to víc jsem byl překvapený. Čekal jsem trochu něco jiného, třeba, že půjde více o auta, jenže ty jsou v tomto snímku řekl bych na druhé koleji. Jde hlavně o příběh. Ten se z nenápadně začínajícího romantického vztahu mezi extra plachým Driverem a osamělou nádhernou Irene vyvine v krvavý masakr při cestě za odplatou. Nejvíc mě dostal skvělý výkon Ryana Goslinga, který skoro nemluvil, o to více se činil. Konec je pro mě docela neočekávaný, ikdyž jen z části. Alespoň to nebyl klasický hollywoodský happy end. Rozhodně vynikající dílo, které stojí za zhlédnutí. A ještě... vynikající soundtrack.

Warrior (2011)

Po několika dnech od shlédnutí měním hodnocení ze 4 na 5 hvězd. Rozleželo se mi to v hlavě a pořád myslím na to, jaká to byla pecka.

Red (2010)

Akční scény výborné a není jich málo. Ovšem zamrzel mě docela předvídatelný děj, v několika situacích jsem přesně vytušil, jak to (celé) dopadne. Ano, tento film je třeba brát s nadhledem, ale ani ten velký nadhled mi nedovolí dát 4*. Spoiler: Ten happyend mi na dojmu moc nepřidal.

Ip Man 2 (2010)

Bojové scény o něco lepší a hlavně: je jich o dost více, ale dějově trochu slabší a místy dost předvídatelné (podle mě). Tak jako tak, velmi důstojné pokračování, které se jako celek vyrovná prvnímu dílu (a ten byl něco, panečku). Pro milovníky Martial arts filmů 100% povinnost.

Ip Man (2008)

Nemám slov!