Ant-Man (2015)

Myslím, že jsem udělal to nejlepší, vzhledem k tomuto filmu, a sice: nic si o něm dopředu nečíst a nečekat od něj žádný zázrak. Když se k tomu přidá zážitek umocněný návštěvou cinestaru (ČSFD projekce Ostrava), překvapení bylo na světě. Po celý film jsem se v kině dobře bavil a několikrát se i upřímně zasmál. Myslím, že tvůrci vsadili na správnou kartu - místo překombinovaného a vážného děje přinesli odlehčený příběh se sympatickým hrdinou, inteligentním a vtipným. Tento film si nehraje na to, že je něco víc - je to prostě komiksovka a navíc se povedla, myslím, že až nad očekávání. Efekty fajn, několikrát jsem si i říkal, že ve 3D by to byla pecka, já jsem byl ale na 2D. Nevadí, příjemný zážitek jsem si z kina odnesl a nic víc jsem ani nechtěl. Jo a ještě dodatek, logiku, fyzikální zákony a tak, to v tomhle filmu nehledejte. Pokud to učiníte, film si rozhodně neužijete.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pět hvězdiček je moje aktuální hodnocení po příchodu z kina. Vidět to doma, bylo by nižší... Ale v tom kině to opravdu stálo za to! Nekončící akce, písek až v krku, Charlize Theron hraje v podstatě v hlavní roli, Tom Hardy nezklamal... Prostě pecka!

Kung Fury (2015)

No tak to je po dlouhé době totální úlet, kterému dávám plnou palbu :-) Vůbec jsem neměl problém to zkouknout dvakrát v jednom dni. Poprvé jsem moc nechápal, na co to koukám a podruhé jsem se většinu "filmu" smál.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Po šestém dílu jsem se odvážil hodnotit a dávám plnou palbu. Anna Polívková v téhle epizodě předvádí nezapomenutelný výkon. Ale to asi většina z osazenstva pražské "mordparty". Více po dokoukání první série. Jo a už teď jsem rád, že se začala točit druhá, myslím že bude mít osm dílů. A taky nechápu, že jsem o tomhle výborném českém (doslova) díle více než rok vůbec nevěděl. Asi to bude tím, že na telku moc nekoukám, v podstatě v TV jen na sport, výjimečně na něco jiného. Trochu mi to svým stylem připomíná The Wire, prostě policejní práce se vším všudy, sledování podezřelých, dlouhé hledání ve spisech, akce je docela málo a navíc nijak přehnaná. Samozřejmě The Wire je ještě někde jinde, jedna série, jeden nekonečný případ a navíc všechny série jsou ještě propletené. V případech 1. oddělení je to co díl, to jeden případ, na druhou stranu je to podle skutečných případů a vypadá to dost autenticky. Těžko říct, do jaké míry, ale podle toho, co jsem si o seriálu četl a slyšel, je to autentické dost.

John Wick (2014)

Hodně slušných 80%. Dokonce jsem uvažoval i o 5*. Ale k tomu mi ve filmu chyběla jediná věc. ***SPOILER*** Lepší závěrečná bitka, resp lepší záporák v ní. Takhle slušně rozjetý film si zasluhoval lepší fight než John Wick vs. Viggo (Michael Nyqvist). Kdyby byl na konci třeba 5-ti minutový souboj se Scottem Adkinsem, tak bych s plným hodnocením neváhal ani minutu. ***KONEC***

Halloween (1978)

Horová klasika, kterou pordtrhuje skvělý soundtrack! Druhý díl je na tom podobně.

Akumulátor 1 (1994)

Po dnešním shlédnutí [9/2/2015] jsem změnil hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček. Opravdu originální film. Je mi záhadou, proč ve své době nebyl hitem. Hvězdička navíc za to, že je to české.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Krásných 80% a hvězdička navíc, že něco tak dobrého u nás vůbec vzniklo. Seriál od prvního dílu nastavil laťku hodně vysoko a kavilta postupně rostla! U českých seriálů něco nevídaného. A ta hvězda navíc je taky za geniální díl s Ivanem Trojanem alias Božou (Na váhu). Perfektní výkony většiny herců v čele s Vetchým, Sobotou, Novotným a Kikinčukem... Opravdu jsem nečekal, že se budu tak skvěle bavit. Kdo by to byl řekl, že za tou buranskou zábavou a celkově vidláckým vykreslením venkova se ukrývají i hlubší myšlenkové přesahy... které ovšem nejsou okatě vtlačovány divákovi, nýbrž přirozeně vyplývají z děje a vůbec neruší ani přehnaně nehrajou na divákovy city. Shlédnuto za tři dny [listopad 2014]