• Krátkometrážní

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Obsahuje spoilery: "Tak ošklivý konec. Pan Merchend si chtěl něco opéct a asi nevypnul plyn. Celý svůj život zasvětil ledničkám a zabije ho trouba." Mizerové na anglickém vidlákově. Simon Pegg je svědomitý a výkonný policajt, který byl odsunut za zásluhy na venkovský okrsek. Nick Frost je milovníkem akčních filmů a koblih. Tihle dva řeší triviální přestupky venkovské kriminality. Za terč si berou naše bránice a s arzenálem zbraní a tunami munice se nelítostně pouštějí do sousedské hlídky. Komediální scény střídají scény, ze kterých mrazí, protože jsou brutální a ve finále je přestřelka, jak z akčního hitu. Parodie, která si nemilosrdně střílí ze stříleček. "Vážne chcete to všechno sepsat? Došla mi propiska." Zábavnější parodie asi neexistuje. - 100%. PS: Vyhýbejte se kostelům s poškozenými střechami, zejména pokud žijete v obci, která soutěží o titul Vesnice roku.:-D

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Obsahuje spoilery: Bílá paní, která potápí děti. V pořadí již šestý film propojeného filmového světa V zajetí démonů. Hlavním hrdinou je Raymond Cruz coby vymítač ďábla - bývalý kněz, který je nyní šamanem a věří v Boha i ve vědu. Nepříjemně ubrečený přízrak oblečený do bílých šatů se závojem a vlečkou byl opravdu strašidelný. Jinak je to znovu film založený jen na lekačkách. - 40%.

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Obsahuje spoilery: "Můj táta byl polda a jeho táta byl polda a jeho táta byl zloděj koní." Kapitán Lassard a jeho banda dostali za úkol v Moskvě usvědčit a zatknout obávaného mafiána Konstantina Konalije. Absolutně nejhorší díl z celé série... 1* dávám jen kvůli Callahanové v utajení. Jinak opakování stejného druhu vtipů již ztrácí moment překvapení a šťávu. - 10%.

Resident Evil: Zánik (2007)

Obsahuje spoilery: "Znala jsem tvou sestru.. Byla to vražedná čubka!" Třetí díl přinesl rychlejší, chytřejší zombíci a naklonovanou Millu Jovovich. Pomalé zombie, to se v akčním filmu nenosí. Milla Jovovich tu střílí, kope, skáče, seká ( dvouma mačetama ) a svou schopností zapálí zombie-havrany, což byla moc pěkná scéna. Nějak mi tu chyběla Sienna Guillory coby Jill Valentine, protože ve dvojce byla naprosto úžasná. Ali Larter jako Claire Redfield, což je další herní charakter - nebyla zde vůbec výrazná. Prostředí pouště mě neuchvátilo. Dle mého třetí díl ubral na tempu a je ze všech dílů jednoduše řečeno odfláknutej. - 60%.

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989)

Obsahuje spoilery: "Pánové, slíbili jste mi už před čtrnácti dny, že gang bude v base. Místo toho z nás dělají, no... Jak se jim říká? Jsou velmi směšní. Králové je mají, no... Zavolejte šaška! Ano, vypadáme jako šašci." Policejní akademie vs. parta záporáků z kanalizace. V tomhle dílu začíná kvalita série viditelně upadat. Zasmál jsem se jen jediné scéně - Hightower při bitce s Oxem, když začal odtahovat hlavu a šklebit se. "Ha, už nemůžeš. Jsem silnější." - "To ne, smrdí ti z huby." Plus Lassardův nesympatický synovec nemůže nahradit Mahonyho. - 10%.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Obsahuje spoilery: "Jmenuju se Alice. Pracovala jsem pro společnost Umbrella. Stala se nehoda, při které všichni zemřeli. Problém byl v tom, že nezůstali mrtví." Druhý díl navazuje tam, kde skončila jednička. Milla Jovovich ve zdemolovaném městě plném zombíků. Má tu pěknou scénu, kde běží mrakodrapem či úžasný souboj s Nemesis. Velké plus tady je více charakterů ze hry. Např. Carlos Olivera či ikonická Jill Valentine. Ta tu Millu zastínila a ukradla si pro sebe celý film. Sienna Guillory jako Jill Valentine, která se chová extrémně drsňácky. Navíc vypadá rajcovně po celou dobu filmu. Tohle je ta Jill Valentine, je to ta drsná policajtka, kterou znáte z her. Díky Sienna Guillory skutečně ožila. V porovnání s předchozím dílem přibylo více akce, více krve, více zombii a taky se to hodně podobá herní předloze. - 100%.

Resident Evil (2002)

Obsahuje spoilery: "Vystřelil jsem pětkrát... Jak to, že ještě stála?" - "Ale teď už ta svině nestojí." Krásně udělaní zombíci, pěkní mutanti a výbornej příběh. Milla Jovovich ztratila pamět a ocitá se v podzemním místečku zvaném Hnízdo. Má tu parádní scénu, kde likviduje zombie-dobrmany! Pak nám ukáže, že se neholí. To je ta scéna, když vychází z laboratoře do města. Do mrtvého města, kde nemrtví kráčej ulicemi. Rozřezání vojáků před Red Queen´s Chamber, je dle mého ikonická scéna tohoto filmu. Skvěle zapadla i drsňačka Michelle Rodriguez. "Až se odsud dostanu, tak si pořádně zašou*tám." Vůbec se to nedrží příběhu z herní předlohy... Ale stejně je Resident Evil ( Spolu se Silent Hill ) můj oblíbený horor. 4* pro začátek jedné výborné zombie série. - 80%.

Námořní vyšetřovací služba - Spáč (2006) (epizoda)

Obsahuje spoilery: Federální agenti NCIS se právě připravují na kurz sensitivity, když jsou vyslání do Quantica, kde byly zavražděny dvě mladé Korejky. - 99,9%.

Silent Hill (2006)

Obsahuje spoilery: "Pro dítě je matka něco jako Bůh." V počítačové hře prožíváte děsivý příběh plný hádek, brutality a zombie sestřiček z pohledu Harryho Masona. Tuto postavu zde hraje Sean Bean, ale není zde ta hlavní postava. Tu si zahrála Radha Mitchell, čímž dostáváme uječenou blondýnu v tichéch městečku plném hrůzy. Tento malý detail mi celkem vadil. Na druhou stranu tvůrci vystihly naprosto děsivou atmosféru, kde nechybí plno mlhy, padajícího popelu, strachu a děsivé hudby. Městečko duchů, kde se střídá ovzduší za zvuku sirén. Mění se realita z běžného dne do rezavýho pekla, kde jsou bytosti omotané ostnatým drátem s vypíchlejma očima nebo znetvořným obličejem. Příběh je o tom, že se máma s dcerou vybourají v Silent Hill, kde se holčička ztratí. Matka ji pak hledá všude kde se dá, což je vlastně i příběh počítačové hry. Hrál jsem snad všechny díly herní sérií SH... A tento film považuji za fantastický horor na nejvyšší úrovni. - 90%.