• Krátkometrážní

Nelegální obchod (2019)

Obsahuje spoilery: Steven Seagal vede partu sympatických herců... O co zde jde? Jeden z členů týmu je na začátku zastřelen. Pak se na něj vzpomíná a nějakých 40 minut se oplakává. Poté se tým sjednotí a jde se na pomstu. Seagal tu jde proti lidem, kteří obchodují s životními orgány. Zpracování na pohodu, ale jsou lepší novodobé seagalovky. - 60%.

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

Obsahuje spoilery: "Musím vám říct, že jste ten nejlepší únosce." - "Děkuji, vy jste taky skvělej zajatec." Mahony zmizel ze scény... A náčelník Lassard je kvůli vysokému věku nucen odejít do důchodu. Pátý díl změnil prostředí aneb z akademie na prosluněnou Floridu, která přinesla pláže, palmy i močály. "Šéfe toho jednoho idiota klidně oddělám, ale ten starej pán je docela fajn." Celej film trojice neschopných lupičů nahání Lassarda, který svou nemotornou chůzí ničí věci či nechtěně někeho udeří nebo na někoho něco shodí. Těmto až trapným scénám bychom se měli smát. Neúčast Steva Guttenberga byla velmi znát. - 10%.

Zombieland (2009)

Obsahuje spoilery: "Máma mi vždycky říkávala, že jednou budu v něčem opravdu dobrý. Kdo by řekl, že to bude zabíjení zombie?" Vítejte v budoucnosti, kde se z lidí staly ohavné, mrtvoly požírající zrůdy. Amber Heard jako zombie! "Poprvé si k tělu pustím holku a ona se mě pokusí sežrat." Bill Murray tady schytá kulku, když straší v masce zombie. Emma Stone tady na benzínce ukáže prdelku. Woody Harrelson se zde projeví jako závislák na sladké. Ta část v zábavním parku - je klíčovým motivem filmu, a lze tu část označit za esenci celého díla. Jinak blbinka s dobře udělanými zombíky. - 60%.

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

Obsahuje spoilery: "Nesahej na to! Už mi nikdy bez dovolení nesahej na koule, Proctore!" Poručík Harris se vrátil, což filmu hodně pomohlo. "Utřete si z hub ty úsměvy, kašpaři!" Bylo na něj použité vteřinové lepidlo a slzák. Leslie Easterbrook tu má krásnou scénu v bazénu, kde si užijeme jejich vnad... A Mahony se proletí balonem z mladou Sharon Stone. Jinak se tady z obyčejných lidí dělají policajty, aby se naučili bránit. Spolu s jedničkou "zatím" nejlepší díly. - 70%.

Námořní vyšetřovací služba - V koutě (2006) (epizoda)

Obsahuje spoilery: Tony a Ziva se při prozkoumávání podezřelého nákladu na zakotvené lodi dostávají do uzavřeného kontejneru, kde jsou bez mobilního signálu de facto pasti. - 99,9%.

John Wick 3 (2019)

Obsahuje spoilery: "Si vis pacem, para bellum." / "Kdo chce mír, chystá se na válku." Keanu Reeves se potřetí vrací jako John Wick, který znovu končí zabíjení headshotem. Navíc krom střílení se tu pere jako Steven Seagal za mlada. Je totiž ve válce proti všem... V hotelu Continental porušil svaté pravidlo o neútočení a z pomsty zastřelil nepřítele. Na jeho hlavu tedy byla vypsána odměna ve výši 14 milionů dolarů. No, ale o děj tu de facto moc nejde. Jde tu hlavně o propracované bojové scény a akční sekvence... O počtu zabití a zcela jistě o tom, kolika různými způsoby toho bylo dosaženo. Keanu Reeves zažije motorkářské honičky, do nichž se zapletou i koně. Svede zápas v knihovně, kde jako zbraň slouží kniha. Potká Halle Berry s vycvičení bojoví psi, kterou v obsazení ani v žánru asi nikdo nečekal, ovšem skvěle zapadla. V surové bitce rozbije Marka Dacascose. Prostě nonstop stylizová vyvražďovačka, kde se Keanu Reeves v průběhu dvou hodin vůbec nezastaví. Chad Stahelski se mi znovu trefil do vkusu. Jednoznačně nejlepší akční film roku 2 0 1 9. - 100%.

Policejní akademie 3 (1986)

Obsahuje spoilery: "Řekl jsem prsa místo meč!" - "To je běžný přeřeknutí." Znovu výcvik nových kadetů, který byl okořeněn soupeření dvou akademií. Prakticky okopírovaná jednička s trošku jinejma pošukama. Novej byl třeba trapnej padouch z druhého dílu, kterej přešel k policii. Jinak: Mauser a jeho obočí, nahatej Proctor v Modré Ústřici, Zed a jeho skřeky, dlouhá závěrečná vodní honička. To mě celkem bavilo, ač řada věcí tady už jednou byla. S jedničkou se to nedá srovnat, ale lepší než dvojka to bylo. V čele příběhu byl znovu sympaťák Mahony, který znovu bavil. - 60%.

Syn temnoty (2019)

Obsahuje spoilery: "Chci dělat dobro, mami..." Superman v žánru, jakým je slasher! Já vím... Zní to dost nemyslitelně. Přesto se to tvůrcům povedlo. Bezdětní manželé najdou na kansaském venkově ztroskotanou vesmírnou loď a v jejích útrobách nemluvně, zabalené do červené deky. Takže zpočátku podobná strukturá, kterou má příběh o Supermanovi. Po 12 letech chlapci cvakne v bedně a začne rasovat rodné městečko. Do paměti se mi zapsali zvráceně násilné scény, jako například ta utržená čelist. Sympatické zpracování, kde se nebáli trochu té krve. V originálním námětu, jak by fungoval Superman coby hororová postava. - 100%.