Šokující odhalení (2019)

Skvěle natočené drama, které táhne ženská herecká elita v čele s Charlize Theron a překonávající se Margot Robbie. Gradace někdy zaškobrtne, ale silné téma a herci to drží nad průměrem.

Parazit (2019)

Výborná myšlenka o parazitujících lidech mezi námi, která je více k zamyšlení než k pobavení. Důvody jednání/motivy rodinky, hlavně zatrpklost otce, by si zasloužili více prostoru a humor jsem tam osobně hledal dost těžko. Vzhledem k tomu, že jsem celý film spíše protrpěl a dobrovolně se na něj znovu nepodívám, nemůžu dát víc než 3*. Čtvrtý Oscar za nej film mě upřimně překvapil.

Malé ženy (2019)

Mohl bych napsat, jak mi vadilo skákáni v čase, jak všichni vypadali pořád stejně, jak jsem Pugh tu malou lehce rozmazlenou holčičku ani na vteřinu neuvěřil, ale hlavní nevýhodu tohoto filmu zůstává bezchybně natočená a zahraná verze s Winonou Ryder z 94 roku, s kterou prostě nejde film nesrovnávat. Ronan i Dern si nominaci bezpochyby zaslouží, byl to krásný doják ... nebýt dokonalejší starší verze hodnotil bych určitě jinak. Hold nevýhoda remaků :)

Judy (2019)

Neuvěřitelně depresivní film, který Judy Garland rozhodně žádnou poctu nevzdává. O tom jak úspěšná a talentovaná zpěvačka a herečka to byla se dozvíte někde jinde, v tomto filmu rozhodně ne. Za to, jakou depresi měla na konci své kariery budete vědět úplně všechno. Dobře hrající Zellweger je, za mě, jediný důvod k vzhlédnutí filmu.

1917 (2019)

Když tento film nedostane Oscara za kameru, tak už opravdu ničemu nerozumím. Příběh taková jednohubka, ale originální zpracování, výborná autentická atmosféra a především dokonalá kamera se zvukem posouvají celý film o ligu výš!

Králíček Jojo (2019)

Když jsem viděl ukázku, tak jsem se tohoto filmu bál. Bál jsem se humoru přes čáru a zastával jsem názor, že z některých věcí by se sranda dělat neměla. Taiky Waititi můj názor změnil. Film nám pomocí osobitého stylu vyprávění a humoru ukáže absurdnost nacismu a má daleko větší přesah, než by člověk čekal. Sam Rockwell dokonalý v každé scéně, Scarletku miluju, ale tady jde především o šíleného režiséra, který měl kule na to vysmát se náckům z plných plic a ukázat světu jaká byla celá myšlenka heilujících pánů idiotovina!

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Za mě to už byl slabý odvar výborného seriálu. Pár dobrých nápadu, hlavní herci znovu výborní, ale děj by se vešel do dvou dílů, napětí nic moc a celé to bylo takové utahané a ospalé.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

O poznání slabší tempo než první série, ale stále silný scénář a výborní herci, nečekaně, v čele s Vincem Vaughem.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Výborný scénář, příběh, atmosféra a naprosto skvostný herecký koncert ústřední dvojice.

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

Tvůrci seriálu, stejně jako hlavní postava, si celou tou drámou a napětím získavájí pozornost, aby znovu zdůraznili to nejaktuálnější téma ze všech - závislost na sociálních sítích. To, že si tentokrát nepomáhali vedlejšími pointami ani sci-fi vychytávkami mě osobně potěšilo. Není to varování, co by se mohlo stát v blízké budoucnosti, je to krutá realita dneška a divil bych se, kdyby někdo kvůli blbému lajku nějakého pejska, za podobných okolností, ještě nezemřel. :( Andrew Scott a jeho hraní očima dokonalé!