Hunger Games (2012)

Tam kde autorka knihy Suzanne Collins boduje při vytváření atmosféry plné pocitu beznaděje, hladomoru, žízně a strachu, a využíva kontrastu s kapitolem jako moralitku. Tam bohužel film selhává na celé čáře. Přitom by stačilo pár záběrů na vyhublé lidi, koncentrační kulisy, pláč, nebo vyschlé rty, které by film vůbec neprodloužily. Nic proti Lawrence, ale typově mi vůbec na podvyživenou lovkyni nesedí a z Harrelsona vytěžili žalostně málo. A co ty zle vygenerování rotvajleríci co je tam honily? Promarněná šance Gary.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Scénář, kulisy bitevní lodi a výborný záporáci Tommy Lee Jones a Gary Busey = nejlepší film Stevena Seagala neboli i pro diváky, kteří na Seagalovkách v mládí neujížděli koukatelný akční film se vším všudy.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Bál jsem se, co udělá s Hobitem fakt, že se malinká knížka pro děti rozdělí do tří tříhodinových filmů. Ale přesto, že hlavní záporák je v této pohádce až na konci, tak se v knížce stále něco děje a vy to chcete přečíst za jeden večer. A přesně takhle jsem se cítil při sledování filmu. Hned jsem chtěl další díl, vůbec mi nevadila délka, spíš mě naopak potěšili všechny Jacksnové hravé doplňky, které jenom svědčí o tom, že stálo za to si na pána režiséra počkat. Možná můj pocit z filmu umocnil fakt, že jsme byli na půlnoční 3D premiéře, kde byli lidi z filmu nadšení, ještě než začal. Stejně jsem, ale přesvědčený, že kdyby byl film natočen před Pánem prstenů lidi by byly stejně unešení jak ze Společenstva prstenu a volali by po nominaci na oscara pro Freemana (nemohli najít lepšího Bilba), Armitage a samozřejmě McKellena, který se pro roli Gandalfa narodil. Už ať je prosinec 2013!

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Akční fantasy oddechovka, která dává přesně to, co nabízí. Má to spád, má to humor, nadsázka funguje výborně a sexy Arterton nikdy nevypadala líp. Hawkeye sice jenom vyměnil luk za brokovnici, ale oba si to střílení a sekání čarodějnic očividně užívají a já se na to rád podívám znovu.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

I přes velmi špatné hodnocení jsem se nenechal odradit a podívat se na nového McCleana jsem nebral jen jako povinnost, ale docela jsem se těšil. Bohužel, zázrak se nekonal a hodnocení naprosto odpovídá kvalitě! Film je stejně hloupý a přímočarý jako jeho český název. Kdyby někdo dostal za úkol co nejvíc zneúctit tuto legendu měl by co dělat aby pána Woodse překonal. Nápad a humor byl zaměněn za klišé a sentiment. Tento díl prosím do kolekce Die hard vůbec nedávejte.

Temný rytíř (2008)

Batman Begins byl dokonalý a proto jsem se na pokračování v rukou momentálně nejšikovnějšího režiséra moc těšil, ale zároveň bál jako čert kříže. Temný druhý díl Nolanové trilogie, ale ten předchozí v mnohém překonal. Ledger si, tak trochu, krade film pro sebe a zastíňuje i legendárního Nicholsona v Burtonovém provední. Oscar, i když posmrtný, byl více než zasloužený. Velice chytrý příběh a scénář by vydal na 5 dobrých filmů, jen tak dál pane Nolane.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Vau, tak takhle se zbavuje dobře rozběhnutá filmová série atmosféry i postav. Děkujeme za ukázku pane Ratner. Nebýt Jackmanova charismu a šachu na konci filmu dal bych bez milosti hvězdu jen jednu. Pro mě zklamáni roku.

Walk the Line (2005)

Tak takhle se točí životopisný film. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem Johnyho Cashe zařadil mezi své nejoblíbenější hudební interprety a to hlavně díky naprosto odzbrojujícímu výkonu Joaquine Phoenixe. Příjemným překvapením je i Reese Witherspoon, která dokázala, že když se neupíše nějaké přihlouplé komedii, tak umí i solidně hrát a zpívat. Soundtrack nazpívaný samotnými herci za mě vpálil tomuto filmu i poslední pátou hvězdu.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Do chvíle, než jsem viděl pokračování Jurského parku, jsem myslel, že je Steven Spielberg snad nadčlověk, který když něco natočí tak to je vždy pecka. Bohužel i po druhém zhlédnutí a vypnutí mozku jsem nucen napsat, že to byla kravina bez napětí, příběhu a dvě hvězdičky dávám jenom za triky.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Obsazení Seana Conneryho byla vynikající volba a právě on je hlavním z mnoha kladů tohoto filmu. Duo Harrison - Sean funguje bezvadně a spolu s výborným scénářem dělá z Poslední křížové výpravy nejlepší díl série neboli nejlepší dobrodružný film všech dob.