Gravitace (2013)

Tak nádherné scény a dobrá práce s napětím se jen tak nevidí. Alfonso Cuarón navíc z hlavní představitelky vymačká veškerý herecký um a diváka přikove k sedadlu líp než kombinovaným dějem nebo sebelepšími dialogy. Takhle hutnou one man show jsem viděl poprvé.

Drive (2011)

Při hodnocení filmů, přes všechnu objektivitu, vždy záleží i na rozpoložení diváka. Když si člověk pustí tento film jako krimi thriller, který mu adrenalinem a napětím rozpumpuje srdce, tak bude zklamaný. Když si to pustí jako melancholické drama, bude nadšený z pomalých záběrů a zajímavě natočených někdy až absurdních scén. Bohužel mě ty dlouhé scény, kdy člověk doufá, že na konci herec alespoň mrkne, vyloženě iritovali a Gosling to pro mě nad průměr nevytrhl.

Moje krásná učitelka (2011)

Nejlepší z nejlepších se již po druhé sešli v jednom filmu a musím konstatovat, že ani tentokrát jsem se bohužel nebavil. A to jsem na rozdíl od Soukromé válka pana Wilsona, tentokrát od tohoto oscarového dua neočekával tolik. Bohužel se jedná o komedii, která ničím neutkví v paměti a nijak extra nepobaví :(

Howlův kráčející hrad (2004)

I když se dnešní Disneyovky snaží, aby divák hned po prvních minutách neprozřel zápletku a snaží se vždy dojít s něčím novým, co se týče nepředvídatelnosti a originality jsou daleko za touto japonskou pohádkou. Zámek v oblacích je smršť nápadů, neokoukané animace a napínavého příběhu plného fantazie.

Rivalové (2013)

I když neholduji závodům F1, tak mě příběh těchto dvou diametrálně odlišných bláznů fakt strhl. O skutečných událostech jsem neměl ani páru a o to víc jsem si to užil. Hlavní postavy jsou výborně napsané a ještě líp zahrané, každý z nich má svoji pravdu a je zajímavé sledovat jejich životy. Víc ze soukromí a větší prostor vedlejším postavám a bylo by to na plný počet. Takhle tomu přece jenom něco chybí.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Změnou režiséra jsme se posunuli od předchozího zmršeného dílu minimálně o dvě hvězdičky. Konečně to má spád, napětí, atmosféru, po vizuální stránce výborné, zapamatovatelné, takhle nějak to mělo vypadat už v prvním dílu. Stále je oproti knižní předloze co vyčítat, ale už toho není tolik, aby to zkazilo filmový zážitek.

Sociální síť (2010)

Tomu se říká na plno využitý materiál. Poutavě natočené drama o vzniku fenoménu Facebook s výborným Eisenbergem v hlavní roli a režisérem, který snad nikdy nešlápne vedle. Dvojrole Armieho Hammera je už jen třešnička na dortu.

Lego: Batman (2013)

Pro mladší publikum výborný lego filmík s hromadou hrdinů, padouchů a jednoduchým příběhem. Pro dospělejší publikum tam těch parodických prvků a fórků mohlo být daleko víc, takže spíš jednohubka.

Jump street 21 (2012)

Pořádná hovadina, ale tak jak u tohoto filmu jsem se už dávno nezasmál. Výborné nápady, salva humoru nepolevuje ani ke konci filmu a ústřední dvojice je spontánnost sama. Pro mě komedie roku.

Lásky čas (2013)

Musím přiznat, že bych vůbec nepoznal, že to natočil sám pan král romantických komedii Richard Curtis a čekal jsem něco trošku jiného. Bylo tam pár hluchých scén a dialogů a britského humoru jsem taky čekal víc, ale na rozdíl od ostatních romanťáků vám tento film, v dnešní uspěchané době, má co dát a myšlenka celého filmu je tak silná, že se z toho vyklubal další krásný filmový zážitek.