Inujaša: Tenka hadó no ken (2003)

Díky tomu, že jsem viděl pouze asi 10 dílů seriálu a žádný předchozí film, my občas unikaly souvislosti, ale jinak skvělá zábava s výborným hlavním hrdinou, kterým Inuyasha bezesporu je. Panovačný, tvrdohlavý a ješitný polodémon, který díky lidské matce cítí lidské emoce, což ho pochopitelně pěkně štve a tak se to nepříliš úspěšně snaží zastírat, je nesmírně zábavný a prostě jsem mu musel držet palce.

Hồn Trương Ba, da hàng thịt (2006)

Nejukvičenější film, který jsem měl kdy možnost vidět. Postavy nedělají nic jiného, než neustále kvičí jako podřezávané prase, což tak po pěti minutách začne být velmi nepříjemné a tak po patnácti nesnesitelné. Pokud takto vypadá běžná vietnamská komedie, tak nechci nikdy další vidět. Bližší informace zde http://www.febiofest.cz/cz/detail_filmu.php?film2007170

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Žádný přelomový film, jen stylová pocta pokleslým filmům natočená pro jejich fanoušky. Jednonohá striptérka mající jako protézu samopal, spousta zombíků, rozprskávajících se hlav a spoustu dalšího na nás tady Rodriguez vybalí a je to jen dobře. Víc takových filmů by jen prospělo.

Soukromý život Sherlocka Holmese (1970)

Bezesporu výborný film nabízející zajímavý příběh, vtipné dialogy a kvalitní herecké výkony. Ovšem mě, jakožto milovníka klasických příběhů od Conana Doyla, silně iritovaly určité změny u charakteru Holmesova bratra a tak i přes veškeré výše zmíněné klady nemohu dát více než tři hvězdy. Pro jondzavid: Sherlock užívá kokain v dobách, kdy nemá žádný případ i v klasických příbězích a není to tedy žádný originální nápad scénáristů.

Kaleido Star (2003) (seriál)

Sora a její kamarádky musejí tvrdě trénovat, aby se prosadili v akrobaticko-divadelních představeních slavného souboru Kaleido Stage. Příjemný seriál vkusně kombinující infantilní humor(např.překonávání strachu pomocí výcviku u praštěnýho kung-fu mistra) a dojemné scény(Leiliny narozeniny).

1969 (1988)

Američané mají v oblibě velké gesta a plamenné projevy, jak ve skutečnosti, tak ve filmech (většinou doprovázené patřičně emotivní hudbou). Žádný div, že se jich dočkáme i zde, avšak naštěstí jich je jen málo a nekazí tak celkový dojem z tohoto velmi příjemného filmu s výbornými hereckými výkony (zejména Downey jr. je tradičně skvělý) a skvělou hudbou z této doby v čele s Jimi Hendrixem. Příjemný zážitek.

Želvy Ninja (2007)

Želvy jsem měl jako capart hodně rád a na jejich nové dobrodružství jsem se docela těšil. Vizuálně to nevypadá vůbec špatně, ale celý film sráží špatný scénář bez snad jediné alespoň trochu vtipné hlášky. Jinak pár dobrejch soubojů i celkem ucházející atmosféra, tak snad v dalších dílech se tvůrci zlepší. Doufám.

Texasville (1990)

Každý spí s každým , všichni se nenávidí nebo možná milují , to není z filmu patrné , vedou totálně nesmyslné dialogy a taky se nesmyslně chovají a vůbec, prostě to nedávalo smysl. Totální ztráta času.

Vzpomínky jako kapky deště (1991)

Mám rád filmy, kde se na první pohled nic vyjímečného neděje, ale hlavní postava přesto v ději projde určitým vývojem, který ji donutí změnit svůj pohled na život. Škoda, že po příjezdu na venkov se z toho stane reklama na úžasný venkovský život a ekologický farmaření a z filmu se stane docela nuda.

Touha (2002)

Zbytečný a zvrhlý film bez i té nejmenší výpovědní hodnoty. Manželé překonají odcizení díky vyděrači umírajícímu na rakovinu, aby po splnění jeho úchylných příkazů dospěly nakonec k normálnímu manželskému sexu.