Tenet (2020)

Zajímavé téma ale snímek jako takový si nedokážu užít. Výbuchy pozpátku by na mě fungovaly tak před dvaceti lety a to ještě formou tříminutového hudebního klipu (no jo dvacet let, U2 - elevation 2001). Připosraná chůze komparzu je do očí bijící. Za charaktery to nad vodou drží záporák, vskutku povedená postava, jako z bondovky.

Tone-Deaf (2019)

Souboj generací. Robert Patrick není nikdy sám doma. Amanda Crew v roli oběti od začátku příznačně a příjemně odevzdaná. Málo vtipné, málo thrill, málo Wooden Shjips.

Ztraceni na Everestu (2020) (TV film)

Výkonostně toho chlapci mnoho nepředvedli. To samé se dá říct o obsahu. Informací k tématu možného výstupu ve dvacátých letech mohlo být více. Zbytečný záznam, který hravě přebíje prohlídka fotografií v místní galerii - snímky které ovšem nejsou obsahem filmu. Trochu podraz takže já si ho dovolím také a hodnotím výhradně výsledek zpětného přepisování dějin.

The Monster (2016)

Scéna s Jeepem v Jurském parku proložená nepravděpodobně přehnanými flashbacky mámy alkoholičky. Místo kozy automechanik, místo dinosaura severočeský ropák.

Anything for Jackson (2020)

Má to sněžnou frézu, zacyklenou policistku, která to ne a ne rozlousknout, babču trpící parodontózou. Ideální předvánoční výplň, pekelný chaos s fůrou zábavných prvků.

Co tomu řeknou lidi (2017)

Otřesné. Bych blil. Se divím, že tohle svinstvo zrovna v tak hrdém, dogmetickém Norsku trpí. Být jimi, sroloval bych to do ruličky a poslal zpět do Islámábádu se vzkazem "Dík, tohle tady nechceme!". Copak jsme se už nesčetněkrát nespálili? Tahle nepřizpůsobivost je fackou a plivnutím do tváře zavedeným pořádkům. V posledních letech se to docela stupňuje a začíná mě to pěkně srát. Kde se v režijním kánonu vzalo tohle slepé přesvědčení, že závěr snímku je nejlepší s pohledem ústřední postavy do kamery?

V zajetí (2020)

Takto zfušovaný konec si Run a ani jedna z představitelek nezasloužily. Na filmový ekvivalent nemohu přijít tak snad guláš posypaný nivou. Opravdu nepovedená tečka za jinak výborně fungujícím příběhem. Ale možná, že právě v tom tkví ten horor, že jo.

Špión, který spadl na Zem (2019)

Jednu důležitou věc nám tady neřekli, a to, že pokaždé kdy se ve sluchátku ozvalo slůvko ředkvička, byl útok ze strany Egypta odložen. Izrael vždy velice rychle zmobilizoval síly, což se v den vypuknutí Jomkipurské války nestalo. Útok ze západu byl tehdy uskutečněn o několik hodin dříve, než rozvědka předpokládala. Dodnes není jasné na které straně byla chyba. Z pogledu civila se může "oficiální" verze a čtyřhodinová bota v určení začátku útoku zdát směšná, obzvlášť s ohledem na oslabení vzdušných sil. Po půlročním oťukávání to vyšlo.

The Dark and the Wicked (2020)

Kdykoli se někdo řezal mělo to náboj ale zbytek byla veliká slabota. Kamera až přiliš často koukala do tváře Louise a obecně mi přišlo, že má fakt blbej timing. Například scény kde se Lou válí v předsíni, nebo s fotrem v posteli tak vyzněly úplně do ztracena.