Šarlotina pavučinka (2006)

Pokud jste zbaštili příběhy prasátka Babe, tohle musíte slupnout i s navijákem. Čistý, prostinký příběh o přátelství z rodu Malých princů a Racků, posunutý do poněkud komerční roviny vtipkujících mluvících zviřátek s nezbytným enfant terrible - v tomhle případě poživačnou krysou, která je ovšem přece jenom v jádru dobrý člověk. Ve srovnání s valnou většinou americké produkce je to ovšem klenot. Na mě to teda zabralo dokonale - jdu se vysmrkat a nakrmit pavouka.

Kairo (2001)

Olé! Zase jeden film, kterej už mě donutil pustit si ho znova. A znova. A znova. A ještě jednou, protože jeho americký remake Pulse je jako obvykle totální degradace originálu. Naprosto ojedinělý horror bez lekaček, bez krve a podobných levných rekvizit - zato s úžasnou atmosférou a s obrazy, které už v životě nedostanete z hlavy.

Patro smrti (2007)

Příběh plný děsu a hrůzy??? Muhehe :o))) Už v půli si to spočítáte na prstech levý ruky. Pokud máte IQ vyšší než bonobo. Ale dá se.

Kořist (2007)

Pokud se chcete podívat na to, kterak hulywůdská r´n´b princezna druhé kategorie v bokovkách zachrání celou svojí rodinu před smečkou krvežíznivých lvů, jděte do toho. Pak by to možná ještě mohlo zajímat nenapravitelné zooromantiky qůli kamerovým nájezdům na zkrvavené lví tlamy. Jinak srajda jako bič - zlatý Čelisti. :)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Hauuu! Hauuu! Hauuu! (Nebo to řvou howgh? :o)) U tohohle veledíla by měl během celého představení dole trčet titulek "toto je komiks a ne historický film" - dokážu si představit, kolik polointeligentů bude 300 chápat jako věrný obraz minulosti - jako film "podle skutečné události". Kolik nácků z toho všeho správňáctví bude u vytržení. Přitom je to něco mezi Stalinovým pomníkem a počitačovou hrou. Patetické, pompézní, teatrální a prázdné.

Babylon 5: Legenda o strážcích (2002) (TV film)

Příjemný sci-fíčko jak z 90. let. Celkem smutný je, že podobný filmy se už dneska jaksi nevyrábějí, protože by netrhaly kasy.

Alpha Dog (2006)

Bylo by to za 3, ovšem proč pan rejžožér musel zaměstnat kudrnatého kvíkala Čumbrlejka.... Aby bylo v kině víc holek? Aby zas bulvár měl nový téma? Ten ex-Britney idiot to celkem shazuje.

Hannibal (2001)

Ať si kdo chce co chce říká, ať si kritici drásají papír, že Hanibal je film špatný a prázdný, podle mě je to jeden z nejlepších filmů vůbec - a to jsem nikdy lidi nežral a dokonce jsem to ani nezkusil. A zajdu ještě dál - líbí se mi víc, než "Jehňata". Mr. Hopkins je naprosto dokonalý, skvělí jsou i Liota, Giannini, Oldman , Julianne Moore mě sedí víc, než Jodie Foster, kamera úžasná (o Florencii nemluvě) no a muzika, toť klenot. Vide cor meum je snad nejkrásnější árie všech dob a vůbec se nedivím, že jí Ridley Scott použil i v Království nebeském. Když Hannibala nedávno opakovali v naší vaší a já zrovna přehazoval kanály, nedokázal jsem se odtrhnout a prostě jsem musel čučet až do konce. A nebylo to poprvé. ;o)

Hadi ve vlaku (2006) odpad!

Chm chm chm...Ti hadi, co lezou z té paní, rostou jako z vody! Tím myslím tu paní, co během celého filmu zvrací zelené želé (někteří další hrdinové zvrací želé fialové - jak kreativní!!) a nakonec převlečená za extrémně velkého plaza sní vlak, aby odletěla směrem k jakémusi atomovému hřibu. Mám horrory rád, dal bych jednu hvězdu, ale není za co.