Ledově ostří (2007)

Konečně povedená taškařice! Výborná parodie na všechny ty nudné sportovní filmy typu "pot a sláva" a na americké superhrdiny všeho druhu - s obrovským nadhledem, ale přesto si místy užijou i požírači emocí. Sice mi tenhle film sem tam přišel poněkud zupácký a homofobní, ale za tu srandu to stálo. A voni to ti amíci asi ani jinak neuměj. Jen tak mimoděk se dozvíte o problémech lidí chorobně závislých na sexu a shlédnete pokus o světový rekord v posunování toaletního papíru jazykem. Bavil jsem se královsky a to se mi u filmu s označením "komedie USA" moc často nestává. A navíc začínám mít pocit, že ten Will Ferrell si vždycky dobře promyslí, do čeho půjde.

Sunshine (2007)

Konečně výtečná sci-fi! Navíc s úžasnou kamerou a nádhernou hudbou. Nemám slov. Ještěže to točil Danny Boyle a je to anglický film. Dělat něco podobného amící, bude v tom rapovat nějakej bubák nebo vřeštět Aerosmith. :)))

Norbit (2007) odpad!

The Black Debils.

Divoký Stomp (2007) odpad!

Mladá "emerická kultůra" v plné nahotě :oDDD

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Neskutečnej mazec a hlavně konečně bezvadná akční komedie! Kam se hrabe cokoliv, co za poslední léta v tomhle stylu vylezlo z USA. Ad absurdum dotažená idea britského venkova, který pod maskou idylické selanky skrývá bandu pěknejch magorů - ovšem žádná krimi ve stylu Vražd v Midsomeru, alébrž řádný cvrkot, ve kterém zásadní úlohu hrají mimo jiné uprchlá labuť a námořní mina. Nějak si nevzpomínám, kdy jsem u nějakýho novýho filmu řval smíchy - už jenom kvůli tomu za 5. :oD

Král dobyvatel (2005)

Ach bože! Takhle to skutečně tenkrát zřejmě bylo! Už od prvních minut je vám to jasné, protože to je film "podle skutečné události". Ha ha ha. Angelika hadr. Možná by tohle veledílo mohlo fungovat jako nechtěná komedie pro partu rozjetejch intošů - ale až tak po sedmi lahvích. Afektovaná romantická rádobyvelkolepá taškařice, která by z diabetika udělala mrtvolu. Nejpozoruhodnější na téhle pseudohistorické srajdě je mohutný kompars, pocákaný rumělkovou barvou. Kýčovité obrazy, polopatické dialogy a "herecké výkony" (dá-li se tomu tak vůbec říkat) na úrovni argentinské telenovely. Dobrou noc, Fernando.

Haló, haló! (1982) (seriál)

A hřeji vám buněčný den! :)

Hlas smrti 2: Světlo (2007)

White Noise 2 na jedničku téměř nenavazuje - jen vzdáleně tématem. Z příběhu sice trochu trčí konstrukce, jak to někdo podle toho Tria Mera pěkně vykalkuloval, ale na béčkovej horror dost dobrý. A docela napínavý. ;o)

Až do smrti (2007)

Nejsem fanda akčních ikon a návrat Rockyho Balboy mě upřímně zhnusil - ovšem právě ve srovnání s ním mě tenhle film připadá být zatraceně dobrý. Možná, že uvěřitelnost příběhu a některých scén občas kulhá, ale čiší z toho všeho značná autenticita - možná až na konec, kdy už to bylo drobátko přitažené za ucho. Ale jinak všechna čest - rozhodně to není nuda, JCVD dokonce hraje - a vůbec ne špatně - a ačkoliv i na sentiment dojde, působí to přirozeně. Žádná uslintaná rádobymoudrá prašivina, ale minimálně dobře zahraná a natočená kriminálka. Pokud by se stárnoucí "action heroes" prezentovali podobným způsobem, hurá, nazdar, sláva!

Zápisky o skandálu (2006)

Jedním slovem dokonalé - od hudby Mistra Glasse přes Judi Dench a Cate Blanchett až po ty nejmenší pidiroličky. Od tohohle pana režiséra jsem zatím nic neviděl a asi si budu muset doplnit vzdělání.