Lekce Faust (1994)

Je to presne to, co mam rad. Pryc s nalinkovanym pribehem, jenz si vas drzi za rucicku, a vy bez spetky invence v nahledu na dej, cupitate, co to da. Svankmajer vas z teto omsele role vysvlekne do naha. Existuje cesky Lynch? Ano, ma jmeno Honza.

Švédská trojka (1994)

Synonymum pro pohodu. Film plyne, a vy najednou zjistite ze je konec, odpocali jste si a je o 93 minut vice :-)

Sex ve městě - Loučení (2004) (TV film)

Uslintane!!! Zahrat dojeti muselo dat hlavnim hrdinkam vetsi zahul nezli celych 6 serii. Apropo. Zkuste si nekdy zahulit a juknout na Sex and the city, take vam to najednou prijde tak trapne? :-)

Sametová extáze (1998)

Neuveritelna jizda! Na tomto snimku me prekvapilo a dostalo snad skoro vse. Herci, HUDBA, atmosfera, strih, kycovitost, kostymy, interiery - exteriery. Film snad mel jen udrzet tempo, ktere nastolil v prvni pulce.

Inland Empire (2006)

Timto filmem David Lynch prekrocil ramec jeho doposud mistrne tajemnych, nerozlustitelnych, bizarnich, uchylnych filmu. Veskere jmenovane aspekty jsem na jeho filmech zboznoval. Jeho nejnovejsi samoucelna masturbace, ktera je navic neuveritelne nudna, me utvrzuje v faktu, ze je potreba mit obavy z prichodu dalsiho filmu od mistra. 2 hvezdy za Lauru Dern, sousedku, a mozna za pocit, ze jedna hvezda a Lynch je pro me dost kuriozni spojeni.

Angelus (2001)

Nepopsatelne. Nevim, co si myslet. Vytvarna stylizace kazdeho zaberu skvela. Komuna uchovavajic vzacnou knihu ve starem mrazaku v tovarne? Seance pri kresleni nezahalene zeny? Precisty mladik, dle cistych chodidel? Inu, zajimave.

Dům z písku a mlhy (2003)

Pekny snimek. Nejvice me zaujal fakt, ze clovek nemuze jen tak jednoduse stat na neci strane - reziser toto vybalancoval vskutku vyborne. Osobne si myslim, ze by to cele chtelo prostrihat, jelikoz dve hodiny se zdaly dost. Chybou jest opet velice brzke rozsifrovani zaverecne kolize. Apropo Jennifer Connelly se asi narodila pro sceny na molu :-)

Čas dluhů (1998)

Ocividne slabsi, ne tak zdarile pokracovani? Tento film je absolutni nesmyslnost tezici z dobreho jmena Casu sluhu! Film ma silne deravy scenar a z neho vyplyvajici zcela naivni, nesmyslne sceny... Opet zpackana dvojka.

Carlitova cesta (1993)

Brilantni. Jakykoli popis je nedostacujici. Kouknete se na to a budete si uzivat kazdou minutu tohoto dila. Atmosfera je vybudovana takovym stylem, ze jsem si chvilema pripadal jako kdyby by mi bozsky Al stal za zady. Zaver filmu a dlouhe obrazy bez strihu mi jiz pouze hlavu posunuli blize k monitoru a ja jen nevericne ziral...

Smrtící bumerang (1996)

Jednim slovem vyborne. O hereckem vykonu Thorntna tu vsichni basni a ja jen potvrzuji. To, co predvedl je doopravdy dechberouci. Vylozene mi sedi civilni styl, kterym je tento snimek natocen (dalsi takovy jest Boys don't cry), a jimz vynika "lidskost" celeho filmu. Jedinym negativem pro me bylo, ze clovek pomerne brzy rozsifruje do jakeho zaveru se to cele riti...