Gejša (2005)

Očekával jsem nudu a místo toho jsem ani jednou nezívnul, příběh byl sice až moc hollywoodsky zpracován, ale na tu dlouhou stopáž odsýpal svižným tempem. Navíc skvělí herci, kamera a hudba. Byl jsem mile překvapen, až na tu angličtinu - to byl trošku chybný tah.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Konečně po dluhý době western, kterej má koule. Svižné tempo, Crowe i Bale podávají nadstandardní herecké výkony, přestřelky natočené s přehledem, žádné dlouhé zbytečné filozofické dialogy o ničem, jak je v posledních westernech zvykem a navíc mi to celé rychle uteklo. Nemůžu si pomoct, ale co natočí James Mangold, tak jsem s tím pokaždý spokojenej a to vystřídal už skoro všechny žánry :-)

Děsnej doják (2006)

Zparodovat romantický komedie je vcelku dobrej nápad, ale zde chybí silná konstkuce, která by to celý držela pohromadě. Je to jen snůška náhodilejch scének z romantických komedií i jiných filmů (Kill Bill, King Kong, Pán prstenů...), ale po pravdě uchychtnul jsem se častěji než při některých romantických komedií. Jen těch nechutností se mohli vyvarovat, bylo by to líp stravitelní a hlavně zkrátit klišé známé ze všech těch romantických komedií, které nudí už tam a tady tuplem.

Moje borůvkové noci (2007)

Film, který neurazí, ale z hlavy zmizí dřív než chuť borůvkového koláče.

Fallo! (2003)

Typickej Tinto Brass, nic víc, nic míň. Tentokrát krátké erotické povídky, ale zas lepší než Passolliniho Canteburské povídky.

Hezké chvilky bez záruky (2006)

Přehlídka hysterických postaviček bez hlubšího smyslu. Kdyby to natočil debutant - řeknu si experiment, který nevyšel. Ale tohle je od zralý a zkušený autorky. A navíc tam nebyla ani jedna postava, se kterou bych se mohl identifikovat nebo ji alespoň držet palce. Těkavá kamera někdy film zajímavě ozvláštní, ale zde vůbec zcela nefunguje.

Můj miláček ráže 6,65 (2004)

Poslední slova před smrtí: "Jéé kluci, podívejte, já chodím!" - tak to je dobrá trefa do Američanů od dánskejch kluků (L. von Trier - scénář,T. Vinterberg - režie). Nemůžu si pomoc, ale mám slabost pro ujetý konce. A navrh sympatičtí hrdinové v zajímavém příběhu, kde jsou veškerá pravidla story převracována vzhůru a vedena ad absurdum, ale co lze taky čekat od zakladatelů Manifestu Dogma, že? :-). Zdvihám prst pro tento film, jen mi tam ještě něco chybělo, aby to bylo dokonalý.

Vzkaz v láhvi (1999)

Jednou Mickey Rourke prohlásil, že když vidí film s Kevinem Costnerem, tak pokaždý usne. Po skouknutí tohoto filmu se mu už vůbec nedivím...

Honey (2003)

Bezpochyby příšernej film, ještě horší hudba a ten příběh, no děs, sám se divím, že jsem to dokoukal do konce. Příběh o tom, jak dostat děti z ulice od drog a pochybných part bylo natočeno nepřeberné množství a dostat je od tamtud tancem taky plno, ale tohle bylo asi nejhorší ztvárnění, co jsem viděl a ta trapná exhibice na 'benefit dance' finále s pro ameriku typickými potlesky a slzami...ještě zvažuju jestli nedám odpad, i když snad jediný plus je to, že Jessica Alba nehraje tak příšerně jako třeba ve 'Se slovníkem v posteli' nebo v 'The Ten' i když tady je jediným jejím uměním, že párkrát hejbne zadkem - Shake Your Ass Baby

Kasandřin sen (2007)

Jakoby Woodymu pomalu docházel dech. Snad to je jen chvilková indispozice. Slabší scénář sice zachraňují skvělí herci (Farrell, McGregor, Wilkinson), ale chybí tu silná neurotická hrdinka jako v předešlých Woodyho perlách (Keaton, Farrow, Johansson). Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 * a nakonec závěr filmu rozhodl.