Šílenci z Manhattanu - Hovor na výzvu (2015) (epizoda)

Vynikající, emocemi nabitý závěr, jeden z nejlepších seriálových, co má pamět sahá. Poslední díly a přechod pod velkou firmu roztočily osudy zúčastněných do vrtule a poslaly je do všech stran. U někoho prozření, u jiného katarze, Mad Men si dovolili dokonce, pro ně netypickou, vygradovanou čistou romatiku. Obzvlášt silné konce/nové začátky u Peggy Olson a Donnyho Drapera.

Dva a půl chlapa - Zotročení do třetího kolena (2009) (epizoda)

" Beep! Hello, Charlie? It's your mother. Remember me? The woman who carried you in her womb for roughly seven and a half months? Anyway, I'd say call me, but what's the point? I've long since given up expecting any kind of consideration or.."

Vřesový trůn (2006) (TV film)

Abyste dostali pohádkovou atmosféru, potřebujete nadpřirozené postavy (ne nutně), pohádkové kulisy (klidně i kašírované interiery viz Hrátky s čertem nebo případné exteriéry - zasněžené lesy, nejlépe ve Finsku, nebo New York nebo vymyšlený Nekonečná příběh), dále střet dobra se zlem plus další emoce, které se dají dosáhnout scénářem, hudbou nebo skvělými hereckými výkony. Tady nic z toho není, tak nechápu, proč se to celé natáčelo.

Planeta Yó (2011) (pořad)

Vůbec nechápu, proč do pásma více či méně vkusných seriálů ČT vkládá bezduché plácání teenagera (ů), za kterými poskakuje odpudivá animovaná figura, jen o chlup méně sympatická než onen skřet z Alzy. A to jsem neviděl často diskutovaný díl, ve kterém moderátor dětem sdělil k migrační krizi toto „Kdybychom těm uprchlíkům řekli ne, tak nebudeme o nic lepší, než ty slizké potvory z planety Ne.“ A to se mi, soudruzi z programu Yo, už nelíbí vůbec.

Dva a půl chlapa - Baseball byl lepší se steroidy (2009) (epizoda)

Alan (sitting in coffeehouse, writing script at his laptop) : "|An unconventionally handsome man pounds away at his lonely laptop, writing the summer blockbuster that will lift him from poverty and put him in a home of his own." Kromě smrtících dialogů opět pastva pro oči - Jennifer Taylor jako Chelsea proti Emmanuelle Vaugier jako Mia.

Přátelé - Zrušená svatba (1994) (epizoda)

Monica: Okay, everybody relax. This is not even a date. It's just two people going out to dinner and- not having sex. Chandler: Sounds like a date to me." Všechny postavy bez výjimky se ještě hledají, ale i tak, pilot ukázal, že je tu ohromný potenciál.

Simpsonovi - Ztraceni s GPS (2008) (epizoda)

Skinner: Out of gas? But how? I put a dollar in this morning and we've only driven 90 cents! Skinner s mother:You had to drive with the windows down, didn't you, Rockefeller?" A s Dennisem Learem je fakt legrace (Viz třeba kniha Rakovinu nevyléčíš)

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Opravdu poctivě jsem se v 1.serii zkusil ponořit do mysteriozního světa tajemna, ale v tomto případě se mi to úplně nepovedlo. Ve druhém dílu bylo jasno, pokud jde o zápletku a v tu samou chvíli mě začali znervoznovat svým hysterickým projevem jak Winona Rider, tak Finn Wolfhard (Richie v novém To) a vlastně i McLaughlin, další z party, Matarazzo bez zubů, zase svým šišláním. Kdyby šlo o klasické filmové dvouhodinové béčko s nahuštěným dějem a závěrečnou akční podávanou, přijal bych tuhle poctu (?) osmdesátkám příznivěji. Takhle za mě za tři. Jen tak tak.

Simpsonovi - Vzhůru na prázdniny (1992) (epizoda)

"Drahá maminko a tatínku.Už se nebojím pekla, protože jsem na Krustyho táboře. Výlety do přírody se změnily v pochody smrti."

Simpsonovi - Jedeme na Sundance (2008) (epizoda)

Druhý vrchol 19.serie s festivalem Sundance a dvěma věrně podanými civilními dokumenty Life Blows Chunks (Nelson) a Capturing the Simpsons (Lisa). Navíc hostující Jim Jarmusch, Woody Allen a John C. Reilly..