Simpsonovi - Zlatá devadesátá (2008) (epizoda)

Lahůdka 19.serie. Marge koketuje s profesorem Augustem (jak ten svět pokročil, dnešní parodie liberálního universitního profesora by mohla být neskonale ostřejší) a do toho Homerova kapela Sadgasm pere odkazy na seattlovský grunge, rocková mainstream 90 let (Shave Me - viz Rape me, Politically Incorrect viz Frances Farmer Will Have Her Revenge On Seattle, obojí Nirvana, Margerine viz Glycerine od Bush). Super.

Přátelé - Životní šance (1994) (epizoda)

Ross "The phone bill arrives, but you don't pay it right away.' Monica-"Why not? " Ross-"Because you're a kook! You wait until they send a notice." Monica "I could do that". Rachel "Okay, then you let me go grocery shopping" -Monica "No problem".-Rachel "I'm not done yet. And I buy detergent, but it's not the one with the easy-pour spout." Monica "Why would someone do that? One might wonder. But I would be fine with that." Chandler "A glass is on the table with no coaster. A cold drink. A hot day. Beads of condensation are inching closer to the wood". Monica "Stop it! Oh, my God! It's true. Who am l?" Ross "Monica, you' re Mom"

Stranger Things - Kapitola třetí: Šťastné a veselé (2016) (epizoda)

Obávám se, že můj zájem upadá a že chlapci jsou mi trochu nesympatičtí. Ale protože byl třetí díl mírně zajímavější než druhý, zkusím ještě čtvrtý. Retro 80 jsou vyvedený výborně, ta hammerovská hudba během a odkaz na nějakou odpovídající pecku na konci, to jsou fakt milý věci, ale spielbergovký kola s kingsovskou zápletkou ve mě ne a ne rozpálit ten správnej zápal.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Třetí díl má prvních dvou konečně švih, několik zábavných scén (souboj Griveous/Obi-Wan, Palpatin/Windu, celý bitevní závěr), a dokonce i rozhovory, před tím rozvláčné a zdlouhavě se zabývající vztahy ted nezdržují, jsou prostě potřeba. Třetí epizoda je napínavá, i když, předpokládám, každý ví, co a jak se stane a hlavně je o třídu výš než předcházející epizody I a II, ze kterých si osobně nepamatuju ani jednu scénu,nebo repliku. Kdyby místo tří prequelů byly jen dva (dvě první epizody pojaté jako kreativnější rozjezd), bylo by to velmi silné.

Stranger Things - Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (epizoda)

Dobrý úvod, na plné nadšení to ovšem není. Jsou seriály, ku kterých jsem po první shlédnuté epizodě věděl, že jsem chycen (Twin Peaks, Red Dwarf, Breaking Bed, Men-Men) nebo naopak, že to není vůbec pro mě (většina produkce) Tady se může celá serie posunout kamkoliv. do čiré nudy, hloupé překomplikovanosti nebo naopak ke hvězdám. Další díly určitě dám, jsem zvědavý

Přátelé - Na Barbadosu – 2. část (2003) (epizoda)

Ross: (standing) Ok, gentlemen! Please! Aren't we a little old for this? I mean, we're scientists, right? We're academics. And most importantly I... you-you will have to catch us first. (he starts to run away with Charlie). GO, GO, GO! (the paleontologists starts chasing them)

Přátelé - Seriálový večírek (2003) (epizoda)

Vynikající(!) Chandler v divadle plus vydařený večítek na střeše. Bitter lady: Well, I bet you are all thinkin' "Now would be a really great time for an intermission", huh? Chandler: (To himself) oh yes, God yes!! Bitter lady: (now yelling) Well, you're not gonna get one! Because in life there are no intermissions, people. Chapter 7: Divorce is a 4 letter word. (Now standing right in front of Chandler and bending down almost to his level as if speaking to him, yelling even louder) How could he leave me?!?! Chandler: I... I don't know... you seem lovely.

Dva a půl chlapa - Odjezd (2007) (epizoda)

Víš určitě, že nejsi gay? Jsem sečtělý a ohleduplný. Nejsi první, koho to mate.

Šílenci z Manhattanu - Ztracený obzor (2015) (epizoda)

Těsně před koncem a pořád tak dobré! Udržím se a nepřečtu si, jak to celé dopadne, i když po posledním záběru Drapera odjíždějícím v Cadillacu za zvuků Bowieho Space Odity, mám sto chutí se to dozvědět hned ted. Všechny ty postavy pošly vývojem, nepřirostly mi k srdci, to zdaleka ne, ale dívám se na ně jinak než na začátku a jsou to mě živé charaktery, u kterých rozumím tomu, co a proč dělají. Tak zas příští uterý!

Dva a půl chlapa - Líbal jsem Abrahama Lincolna (2006) (epizoda)

April Bowlby jako Kandi, Katherine LaNasa jako Lydia a spousta dialogů, které by kdekoli jinde vyzněly sprostě a přihlouple, ale s Cryerem se Sheenem je to prostě ono.