Elfen Lied (2004) (seriál)

Úžasné. Predpokladal som, že anime bude úplne o niečom inom. Toto dostane. Anime je lepšia ako manga. Viac ma nenapadá.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Tak ako je v Big Bang theory sheldon, v dva a polchlapa charlie, tu je Rick, ostatné postavy sú len módnym doplnkom. Inak je to uletená zábava smerovaná predovšetkým stredoškolákom a mladším vekovým skupinám alebo trhlejším ľuďom. Starší moc tej zábavy moc neužijú, keďže sú vtipy založené na prdoch a podobne. Každopádne treba oceniť kreativitu a rozmanitosť seriálu.

Underworld: Probuzení (2012)

Takto sa robia akčňáky a treba povedať aj filmy všeobecne v niektorých ohľadoch. Netreba tvrdnúť 2 hodiny sedieť a čakať na niečo napínavé.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Slušné. Ten koniec nejako nedáva zmysel nebudem spoilovať. Čo si cením, je šermiarsky súboj, ktorý potreboval nejaký tréning.

Underworld: Evolution (2006)

Máme tu pokračovanie Underworldu. Čo nás čaká? Dozvieme sa niečo nové o spoločnej histórii spomenutých rás a uvidíme obživnúť 2. najstaršieho, čo vieme už predchádzajúceho filmu.

Underworld (2003)

Kedysi sága Underworld mala priemernú popularitu ako film a geekovia boli nadšení. Treba vytknúť nedomyslenosť niektorých fantazijných pravidiel a otravné hranie sa na bohov, to si tvorcovia mohli odpustiť, inak film fajn.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Spočiatku to vyzerá na fajn anime, potom už to je stále o tom istom a miestami dokonca až nelogické, pričom si na tom tento príbeh zakladá. Jedno treba vyzdvihnúť a to poriadne- inteligencia postáv, intro a outro prvej série a hudba všeobecne počas anime. Zanecháva silný dojem, ktorý ostane.

Kurs sebeovládání (2003)

Popravde keď som to videl mladší nemohol som, teraz po 10tke rokoch retrospektívne už mi to také nepríde, ale predsa "Jsem tak hezká...".

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Niektorí môžu povedať, že seriál Bones je veľmi podobný tým ostatným kriminálkam. Tomuto názoru by sme nemali veriť. Nie je to totiž o dolapení a strielačkách medzi policajtami a tými druhými. Tu ide skôr z jednej strany riešenie prípadov pomocou vedcov z laboratória a na strane druhej hlavné postavy. O ich charaktere si pozrite nejaký diel. :)

Dexter (2006) (seriál)

Tento seriál je trieda, unikátny medzi ostatnými. A teraz z iného súdka čo sa týka času, posledný diel je pre mnohých sklamaním, avšak ak by sa pozreli na to z estetickej/umeleckej stránky a vžijú sa do emócií postavy, pochopia.