Svědek (1981)

Na jedné straně skvělé drama a mrazivý konverzační souboj mezi Venturou a Serraultem, ale na straně druhé mám velmi smíšené pocity. Čekala jsem kriminálnější nádech, zatímco děj v minimalistickém prostředí se téměř nehnul z místa. Konec ve mně vyvolal ještě zmatenější pocity, ani nevím, zda jsem ho pochopila.

Trpaslík (2017) (seriál) odpad!

Jsem hluboce zklamaná. Dlouho jsem takovou suchou nevtipnou hovadinu neviděla. Křečovité pokusy za každou cenu diváka pobavit měly spíše opačný efekt. Zkráceně celý seriál je jedna velká česká fekálie.

Frances Ha (2012)

Tato žánrovka je přesně můj šálek kafe. Mám ráda volnomyšlenkáře, lidi, kteří hledají důvod, proč jsou vůbec tady a odmítají stereotypní dospělácký život. Celkový dojem vylepšuje nezaměnitelná new yorská atmosféra, plus jako třešnička na dortu je vše černobíle podtrženo. Sympatický, konverzační film, na který budu mile vzpomínat..

Sousedi (2014)

Klasický americký trapnoshit, kde nesmí chybět oplzlé a ohrané mainstreamové ''vtípky''. Možná u jedné scénky jsem se upřímně zasmála, jinak celých 97 minut jsem byla málem limbu. Rogen v roli stárnoucího tatíka byl téměř jako duch, všimla jsem si maximálně jeho rostoucího pivního bříška. Za mě milosrdné 2*.

Everest (2015)

Pro lidi, co lezou dobrovolně na místa, kde můžou v momentě přijít o život, nemám pochopení. Připadá mi to nesmyslně zbytečný. Jinak co se týče filmu, tak pro mě to byl naprosto průměrný snímek. Nejvíce ze všeho mě mrzí, že vůbec plně nevyužili herecky bohaté obsazení. Plytké konverzace a trošku typického amerikánského sentimentu zde nesmí chybět. Abych nebyla pouze negativní, musím vyšvihnout horské záběry a celkové zpracování, to nemělo chybu.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Středověk bez pozlátka míchnutý trošku s fantasy. Proč ne! Přiznávám, že jsem naprosto závislá a za mě je to jeden z nejlepších seriálů všech dob. I když občas autoři odbíhají od původní Martinovy předlohy, ale to se jim dá lehce odpustit. Charaktery postav jsou perfektně vykreslené a každý si najde svého oblíbence, jen varuji, že nikdy si ho nesmíte pustit moc k tělu, aby pak nepřišlo zklamání z nečekané smrti, ale to jen pro ty kdo nečetli knihy. Myslím, že tato seriálová bomba nemá a ještě dlouho nebude mít žádnou konkurenci.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Jednoznačně nejlepší zombie nálož, kterou si jistě vychutná každý kdo má rád pořádnou akci a sekání hlav. Mě TWD provází již pět let a jsem nadmíru spokojená. Jedinečné apokalyptické prostředí mě vtáhlo do víru událostí a doufám, že to i tak nadále zůstane. Za posledních pět sérií dávám suverénních 100%.