Teror - Série 1 (2018) (série)

První série inspirovaná skutečnou Franklinovou výpravou je dechberoucí podívaná.Nejlepší je v první polovině,kdy funguje na thrillerovo-hororové atmosféře, druhá půlka se celkem táhne na poli psychologického dramatu a v poslední epizodě opět skóruje.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Skeče Mistra Beana jsou určitě lepší,ale film také není k zahození.Rowan Atkinson zde válí,i když situační humor původních skečů tu je trochu více crazy.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Nebezpečné známosti pro teenagery.Tento film mě nikdy nezaujal.Nikdy jsem neměl rád Ryana Philippe a Reese Witherspoon.Opravdu je pouze pro cílové diváky.Snad jedině soundtrack a výprava stojí za pochvalu a závěrečná scéna s písní od Verve Bitter Sweet Symphony má něco do sebe.

Poslední kanibalové (1977)

Rugero Deodato je opravdu expert na kanibalský horor.Asi bude také kanibal,jinak si to nedovedu vysvětlit.Snimek se mi líbil o něco více než jeho šokující slavné dílo Canibal Holocaust.V tomto filmu netlačí tak na pilu a i když brutality je tam také dost, není tak samoúčelná jako v jeho pozdějším filmu.Spiše sází na atmosféru a celek působí jako drsnější dobrodružný film.No prostě paráda.

I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019) odpad!

Existenci tohoto braku opravdu nechápu, stejně tak potřebu točit po 50 letech pokračování vcelku povedeného exploitation snímku.Trapné, hrozné,nekoukatelné...

Maso pro zámeckou paní (1996) odpad!

Příšerný.Od Jesuse Franca bych takový shit nečekal.Ale ten obal vhs vypadal kdysi v půjčovně tak lákavě....

Eragon (2006)

Tento propadák podle knižní předlohy náctiletého spisovatele nakonec nebyl tak zlý.Dlouho jsem se mu vyhýbal a při náhodném vysíláním v tv jsem se nakonec docela bavil.Hlavní hrdina vpohodě, digitální drak (vlastně dračice)hezky udělaný a zaporáci Robert Carlyle a John Malkovitch rozhodně stylovi.Jen škoda otevřený konec podobně jako u filmu Zlatý kompas, zůstane nedořečen.

Taková je Anglie (2006)

Povedené ostrovní drama a neonacistech ve Velké Británii.Přiběh zachycuje počátky skinheadů,kdy ještě rasismus nehraje takovou roli a je to hlavně o imidži a zábavě.Rasová nesnášenlivost přijde až později s příchodem postavy hranou Stephenem Grahamem (Podfuck,Gangy New Yorku). Bohužel herci za mě nic moc.Hlavni hrdina je takové děcko, až to působí směšně a všichni kolem na mě působí spíše neherecky.Ale rozhodně doporučuji.

Kult hákového kříže (1998)

Vinikajicí sociální drama o rasismu, nesnášenlivosti a že zlo plodí zase jenom zlo.Oskara měl Edward Norton určitě vyhrát, protože takový výkon se jen tak nevidí.Jeho skinhead Derek Vinyard je ukázkový antihrdina.Chytrý, charismatický a když nato přijde brutální a krutý.Dodnes nezapomenu likvidaci černošských zlodějů.Film který patří právem do světových top příček.