Tenet (2020)

Lehké zklamání.Zápletka komplikovaná,ale technické provedení opět jak je u Nolana zvykem perfektní.Hodně to připomíná předchozí Dunkerk.Akce je tu fenomenální a v kině jedinečná.Tak trochu mi připomínala Bayovu 6 Underground pro Netflix.

Temný rytíř povstal (2012)

Do třetice všeho dobrého se nám vrátil temný rytíř Christian Bale v opět v úžasné podívané Temný rytíř povstal.Děj filmu hodně odkazuje na první film a na scénu přichází impozantní Bane hraný výtečným Tomem Hardym, který v Gotham City provede revoluci a snaží se dotáhnout do konce dílo Ras Al Ghúla z prvního filmu.V tomto díle si Nolan dovolil trochu kritiku kapitalismu.Snímek tak trochu připomíná socialistickou agitku.Ale zároveň se pořád drží komiksové mytologie a dynamický scénář žene děj dopředu i přes delší stopáž.Scenáře Nolanovych filmů jsou vypiplaná mistrovská díla se silnými postavami a nečekanými zvraty.A není tomu tak i v tomhle filmu, který je opravdu skvostným završením jedinečné trilogie.

Temný rytíř (2008)

Nechtěl jsem tomu věřit,ale ještě lepší díl než první.Atmosfera filmu připomíná gangsterku a z Jokera,hraného jedinečným Heathem Leadrem, šel opravdu strach a respekt.

Batman začíná (2005)

Tak tento Batman se povedl opravdu nejvíc.Od Tima Burtona mě zpočátku moc nebral,od Joela Schumachera se mi líbil jen Batman Forever a to navíc spíše pro mou tehdejší slabost pro herce Jima Careyho,ale teprve Christopher Nolan a série počítačových her Batman Arkham Assylum či City odstartoval můj zájem o Batmana.Na to,že je to komiksový film a blockbuster tak je zápletka dějové hodně košatá a příběh dost vrstevnatý, vyžadující od diváka trochu pozornosti.Herci úžasní, hlavně zaporák v podání Liama Neesona odstartoval v budoucích snímcích o temném rytíři galerii zaporáků, kteří byli díl od dílu lepší a lepší

Memento (2000)

Komplikovaný thriller od Christophera Nolana o muži se ztrátou paměti je první film jímž se budoucí režisérská hvězda uvedla do filmového světa.Film je místy opravdu náročný a vyžaduje od diváka pozornost. Určitě to není film pro každého a leckomu se líbit nebude.Herci Guy Pearce,Carrie Anne Moss a Joe Pantoliano výborní.

Dokonalý trik (2006)

Dechberoucí thriller z 19.století o souboji dvou iluzionistů. Hvězdně obsazeny, scénář plný zvratů a chytrých kliček.Bale s Jackmanem super.

Počátek (2010)

Zajímavé sci-fi od režiséra Christophera Nolana s jako vždy s perfektním Leonardem DiCapriem a Tomem Hardym.Zakladní myšlenka děje mimo realitu odkazuje na Matrix a hrozně se mi líbil dynamický děj bez hluchých míst spolu s nápaditými akčními scénami.

Dunkerk (2017)

Christopher Nolan si zkusil opět něco nového a rozhodně neminul.Valečný snímek o evakuaci britských vojáků z Němci obsazeneho francouzského Dunkerku je natočen opět úžasně soustředící se hlavně na technickou stránku zážitku.Tento film opravdu vyniká hlavně v kině díky řvoucí industriální hudebnímu podkresu, zvuku a střídání formátu obrazu.Do toho výborní herci spolu včele s pilotní maskou skrytý Tom Hardy jako pilot Spittfiru.

Oppenheimer (2023)

Tento film není pro každého.Měl jsem z něho trochu pocit jako Fincherova Manka nebo Velryby.Herci výborní.Vizualní a technická stránka filmu je dechberoucí,hudba a zvuk podmanivé.Ale ten děj je na mě moc rozvleklý a místy zbytečná vata.I tak se jedná o brilantní a zajímavý kousek, který určitě doporučuji.

Štamgast (1987)

Artový film od slavných Cannon Group s ambiciózními úmysly.Špinavy film s jedinečnou atmosférou a vypitá troska v podání Mickeyho Rourka, jemuž zdatně sekunduje Fay Dunaway určitě stojí za vidění.Poklona Cannonu za podporu a snahu odprostit se od mainstreamu.